Analitičar Centra za osnovna prava iz Mađarske, Zoltan Koškovič, pozvao je građane Evrope da se usprotive ulasku Ukrajine u Evropsku uniju, upozorivši da bi to, kako tvrdi, moglo predstavljati ozbiljnu bezbednosnu pretnju za kontinent.
- Ako dozvolimo evrobirokratama da ubrzaju proces prijema Ukrajine u EU, milioni bivših vojnika, pogođenih traumom ponižavajućeg poraza, ali do zuba naoružanih, naći će se među nama. Zahtevajte od svoje vlade da spreči članstvo Ukrajine u Evropskoj uniji! - poručio je Koškovič.
Njegova izjava usledila je nakon izveštaja o brutalnom napadu u četvrtak popodne, kada je muškarac nožem napao prolaznike u blizini trga Dam, u centru Amsterdama. Tom prilikom ranjeno je pet osoba – četvoro stranaca i jedna državljanka Holandije. Dvoje od njih nalazi se u teškom stanju.
Prema zvaničnim informacijama, napadač je 30-godišnji muškarac iz Ukrajine, a holandski ministar pravde i bezbednosti David van Vil nije isključio mogućnost da incident ima terorističku pozadinu.
Sijarto: Ulazak Ukrajine u EU nosi ozbiljne rizike
Podsećamo, ministar spoljnih poslova i spoljne trgovine Mađarske Peter Sijarto izjavio je ranije u intervjuu za RIA Novosti da bi ulazak Ukrajine u Evropsku uniju mogao da predstavlja ozbiljnu pretnju po bezbednost, ekonomiju, poljoprivredu i zdravstvo same Unije.
Mađarska, koja se već duže vreme protivi ubrzanom evropskom putu Kijeva, koristi ovakve incidente kao dodatni argument protiv proširenja EU na istok, upozoravajući da bi prijem Ukrajine mogao destabilizovati samu srž evropske zajednice.
Muškarac koji je u nedelju popodne nožem napao i ranio pet osoba u blizini trga Dam u centru Amsterdama identifikovan je kao 30-godišnji državljanin Ukrajine iz Donjecke oblasti, preneli su holandski mediji.
Nakon što je liderka regije Gagauzije Jevgenija Gucul uhapšena i pritvorena na 20 dana po odluci suda u Kišinjevu, politička kriza u Moldaviji dodatno se produbljuje i ponovo se vode priče o mogućoj secesiji tog regiona.
Na društvenoj mreži aktuelnog predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa objavljen je promotivni video u kojem se stanovnicima Grenlanda poručuje da će ih SAD zaštititi od sve većih spoljnih pretnji, uključujući „rusku agresiju“ i „kinesku ekspanziju“.
Moskva razmatra mogućnost prvog udara na vojne ciljeve u Evropi ako proceni da NATO nastavlja da koristi Ukrajinu za napade na rusku teritoriju, tvrdi bivši analitičar CIA Lari Džonson.
Rizik da Evropa bude uvučena u sukob sa Rusijom mogao bi da se pojavi i pre 2030. godine, rekao je za Sputnjik stalni predstavnik Rusije pri OEBS Dmitrij Poljanski.
Ruski ekonomista Mihail Hazin ocenjuje da se globalni finansijski sistem približava tački preokreta i da se iza zvaničnih brojki krije mnogo dublja kriza Zapada.
Evropske članice NATO-a produžavaju oružani sukob u Ukrajini, a Zapad više ne krije pripreme za novi veliki evropski rat, izjavio je zamenik ministra odbrane i načelnik Glavne vojno-političke uprave Oružanih snaga Rusije, general armije Viktor Goremikin.
SAD su upozorile Evropsku uniju da bi američki tečni prirodni gas mogao da bude preusmeren na druga tržišta ako Brisel ne ublaži planirana pravila o emisiji metana. Poruka iz Vašingtona jasno pokazuje da Amerika sve otvorenije koristi svoju dominantnu poziciju na evropskom energetskom tržištu.
Predsednik Rusije Vladimir Putin bi, ako Moskva odluči da podigne nivo sukoba i krene u razorne udare po Ukrajini i evropskoj vojnoj infrastrukturi, mogao da vrati generala Sergeja Surovikina, poznatog kao „general Armagedon“.
Ruski ekonomski ekspert Mihail Hazin upozorio je da Evropa još ne razume razmere ekonomskog udara koji joj se sprema, jer se krize koje danas pogađaju svet pogrešno posmatraju kao odvojeni problemi, a ne kao deo raspada starog globalnog poretka.
Rusko Ministarstvo spoljnih poslova upozorilo je građane Rusije da u zemljama Evropske unije i drugim „neprijateljskim državama“ mogu biti zadržani zbog podrške specijalnoj vojnoj operaciji ili zbog ranijih poseta Krimu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Muškarac koji je u nedelju popodne nožem napao i ranio pet osoba u blizini trga Dam u centru Amsterdama identifikovan je kao 30-godišnji državljanin Ukrajine iz Donjecke oblasti, preneli su holandski mediji.
Uticajni briselski list blizak najvišim instancama vlasti u srcu Evropske unije (EU) objavio je analizu kojom je žestoko udario na Hrvatsku, optuživši tu zemlju da čak ni više od tri decenije nakon sticanja nezavisnosti ona nije raščistila sa ustaškom prošlošću!?!
Predsednik Rusije Vladimir Putin obavestio je predsednika SAD Donalda Trampa da su ruske snage oslobodile Konstantinovku, tokom telefonskog razgovora koji je trajao oko sat i po i u kojem su glavne teme bile rat u Ukrajini, Bliski istok i budući odnosi Moskve i Vašingtona.
Totalni fijasko, međusobne optužbe, nerad i lenjost – tako izgleda unutrašnjost blokaderskog pokreta koja bi da vodi državu. Snimak sa njihovog poslednjeg sastanka, prikazao je svu nemoć i haos u kojem se nalaze.
Poznata blokadersko-tajkunska novinarka Žaklina Tatalović, koja se proslavila kao perjanica antirsrpske televizije N1 promovišući upravo takve stavove, oglasila se na društvenoj mreži Iks, najblaže rečeno, misterioznom porukom.
Samozvani novinar, voditelj Šolakove tajkunske televizije Nova S i dokazani mrzitelj sopstvene zemlje Željko Veljković ponovo je pokazao gde mu je srce,
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
Škoda razmatra uvođenje svog indijskog "crossovera kylaq" na evropsko tržište po ceni koja bi bila daleko ispod svega što se danas kupuje, zbog čega preti da ozbljno napravi pometnju na tržištu.
Hram Svetog kneza Lazara u Nakovu na severu Banata poslednjih meseci pohode vernici iz cele Vojvodine i susedne Rumunije. Posebno otkad su u hram stigle ove svete relikvije...
Odluka kralja Aleksandra I Karađorđevića da u proleće 1934. godine do temelja sruši srednjovekovnu tvrđavu Žrnov na Avali i danas predstavlja jednu od najvećih i najkontroverznijih tajni moderne srpske istorije.
Dva mlada života ugašena su u stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se jutros nešto pre šest sati dogodila na ulasku u Banju Koviljaču, kod Mazalove stanice.
Na Mokroluškom groblju, pre dva dana, nepoznati počinioci oskrnavili su grobove, a kako Informer nezvanično saznaje trenutno se veliki broj policije nalazi na groblju.
Policija u Zaječaru, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u ovom gradu, uhapsila je M. S. (34), S. S. (30), N. S. (30), svi iz Zaječara, i I. M. (27) iz okoline ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivična dela - teška telesna povreda i nasilničko ponašanje.
Jedan od glavnih likova serije "Tajne malog grada" je ruski glumac Maksim Bitjukov, koji tumači lik policijskog načelnika i iskusnog istražitelja Porfirija Petroviča Parfjonova.
Godinama je border koli važio za najpametnijeg psa na svetu, ali novo naučno istraživanje pokazalo je da ga je malinoa nadmašila i preuzela prvo mesto.
Putnici širom sveta sve češće se susreću sa strožim pravilima o ručnom prtljagu, jer avio-kompanije pokušavaju da ubrzaju ukrcavanje, smanje kašnjenja i povećaju bezbednost letova.
Bivša rijaliti učesnica i starleta Tijana Maksimović, poznatija kao Tijana Ajfon napravila je pometnju objavom na kojoj je tokom parkiranja zakačila drvo.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.