• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/RTBalkan

22.04.2025

18:00

Skandal u centru Vašingtona! Trampova političarka opljačkana naočigled ovih ljudi! Lopov je ojadio!(VIDEO)

printscreeen youtube

Vesti

Skandal u centru Vašingtona! Trampova političarka opljačkana naočigled ovih ljudi! Lopov je ojadio!(VIDEO)

Podeli vest

Sekretarka za unutrašnju bezbednost SAD Kristi Noem opljačkana je dok je večerala u restoranu u centru Vašingtona. Noem je opljačkana naočigled pripadnika Tajne službe koji su zaduženi za njenu bezbednost.

Noem je potvrdila da se krađa desila i dodala da slučaj još nije rešen.

Tajna služba, koja obezbeđuje Noem, pregledala je snimak nadzorne kamere iz restorana i utvrdila da je krađu izvršio muškarac, koji je preko lica imao hiruršku masku.

Lopov je sekretarki Noem, između ostalog, ukrao vozačku dozvolu, lekove, ključeve od stana, pasoš, službene legitimacije i blanko čekove, kao i 3.000 dolara u kešu.

Tajna služba je pokrenula istragu i prati da li će neko iskoristiti sekretarkine kartice ili čekove, naveo je izvor iz istrage za Si-En-En.

"Cela njena porodica je bila u gradu, uključujući njenu decu i unuke – podizala je novac kako bi izašla sa njima na večeru i kupila poklone za Uskrs", rekao je portparol ministarstva na čijem čelu se nalazi Noem.

Stručnjaci za bezbednost izrazili su zabrinutost zbog činjenice da je lopov uspeo da dođe tako blizu članici američke vlade i ukrao njene lične stvari, što bi moglo ukazivati na ozbiljan propust u sigurnosnim protokolima.

"Ovo je propust s potencijalno ozbiljnim posledicama i zahteva da Tajna služba uradi hitnu i detaljnu reviziju Ministarstva unutrašnje bezbednosti i drugih bezbednosnih agencija", izjavio je Džonatan Vakrov, analitičar Si-En-En-a i bivši agent Tajne službe.

Smatra da će Tajna služba morati da napravi operativne izmene u načinu kako postupaju u ovakvim situacijama.

Dodao je i da je Noem "i dalje pod povišenim rizikom od napada, kako od domaćih, tako i stranih aktera, a njen javni profil sam po sebi čini je simboličnom metom".

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Vanredni izbori na KiM: Šta je drugačije u odnosu na februar?!
Politika

Vanredni izbori na KiM: Šta je drugačije u odnosu na februar?!

Posle deset meseci, građani takozvanog Kosova sutra će ponovo birati poslanike. Na vanrednim parlamentarnim izborima će se za 120 mesta u Skupštini nadmetati 24 politička subjekta - 18 političkih partija, tri koalicije, dve građanske inicijative i jedan nezavisni kandidat.

28.12.2025

07:20

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Uhapšen muškarac zbog smrti lovca kod Zrenjanina
Hronika

Uhapšen muškarac zbog smrti lovca kod Zrenjanina

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog јavnog tužioca Osnovnog јavnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapsili su D. B. (1972) iz Sremske Kamenice, zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti.

27.12.2025

22:05

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set