Liderka Nacionalnog okupljanja (RN) Marin Le Pen izjavila je danas da se neće povući zbog nedavne sudske odluke i da je borbenija nego ikada, prenosi Figaro.
"Verujte mi, ovde sam i te kako sam tu i borbenija nego ikada", rekla je liderka RN Marin Le Pen novinarima na marginama obeležavanja 8. maja Dana pobede nad fašizmom u Enin-Bomonu, nakon što je u nedavnoj anketi rađen rejting samo Žordana Bardele kao predsedničkog kandidata RN-a na predstojećim predsedničkim izborima.
Ona je istakla da nije nestala zbog sudske odluke na koju je podneta žalba i dodala da je nije uvredila nedavna anketa u kojoj je rađen rejting samo Bardele.
"To me ne vređa, samo mi je to smešno. Jer, ne nestajem zbog sudske odluke na koju je podneta žalba (...). Verujte mi, ovde sam i te kako tu i borbenija nego ikada", izjavila je ona.
Le Pen je rekla da se Nacionalno okupljanje, bilo kroz glas Žordana Bardele ili njen glas izuzetno visoko kotira.
"To je prava dobra vest iz ove ankete", poručila je ona.
U istraživanju javnog mnjenja koje je sproveo Ifop za institut Eksagon, koji finansira konzervativni milijarder Pjer-Eduar Steren, rađen je rejting samo eventualne predsedničke kandidature Žordana Bardele ispred RN-a, s obzirom na kaznu zabrane kandidature koja je izrečena Marin Le Pen.
Rezultati ankete, objavljeni u ponedeljak, pokazuju da bi Marin Le Pen i Žordan Bardela osvojili približno isti procenat glasova u prvom krugu - između 32 odsto i 35 odsto, a da bi u drugom krugu vodili vrlo tesnu borbu sa Eduarom Filipom, sa blagom prednošću za Bardelu 50-50 naspram 48-52 sa Marin Le Pen.
Liderka francuske desničarske stranke Nacionalno okupljanje Marin Le Pen i još 11 osoba koje su osuđene za proneveru fondova Evropskog parlamenta podneli su žalbu na presudu, saopštili su danas izvori u pravosuđu.
Francuska policija uhapsila je 76-godišnjeg čoveka zbog pretnji upućenih predsednici sudskog veća koje je nedavno izreklo presudu liderki krajnje desnice Marin Le Pen.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Liderka francuske desničarske stranke Nacionalno okupljanje Marin Le Pen i još 11 osoba koje su osuđene za proneveru fondova Evropskog parlamenta podneli su žalbu na presudu, saopštili su danas izvori u pravosuđu.
Litvanija je spremna da u Ukrajinu pošalje kopnene snage sa inženjerijskim jedinicama i protivvazdušnom odbranom, posebnu grupu vojnih instruktora, kao i pomorske snage, izjavio je predsednik Gitanas Nauseda tokom posete Kijevu.
Grupa ustaša uhvaćena je na graničnom prelazu Batrovci u pokušaju da pređe na teritoriju Republike Srbije, a u automobilu marke "audi A4", kojim su se kretali, pronađena je gomila predmeta s jezivim simbolima, kao i hladno oružje.
Blokaderski advokat Čedomir Stojković divljao je na graničnom prelazu Gradina nakon što je izdvojen zbog detaljne provere, a u jednom trenutku je potpuno podivljao i pretio policijskim službenicima otkazima i hapšenjem, pri čemu im je upućivao i gnusne uvrede, saznaje Informer.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je pred hiljadama ljudi u srcu Užica na mitingu "Ujedinjena Srbija" održao veličanstven govor tokom kog je u jednom trenutku poslao moćnu poruku svima onima koji bi da cepaju našu zemlju.
Jedan od najostrašćenijih blokadera, Luka Pešić, bio je kolovođa današnjeg nasilja u Užicu tokom kog su njegovi istomišljenici nasrtali na kordon policije ne bi li izazvali krvoproliće u tom gradu gde se održavao skup Srpske napredne stranke (SNS).
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
Lanu Stanišić, Nemanju Radovanovića i Jovana Ikića veoma je iznenadila informacija da će Exatlon 2 trajati tri meseca, a njihova reakcija će se prepričavati.
U bogatoj istoriji Narodne skupštine Srbije zabeleženi su brojni događaji, ali jedan se posebno izdvaja - u samoj skupštinskoj zgradi svojevremeno je na svet došla beba.
Reporter Informera nalazi se na licu mesta ubistva u Surčinu i zabeležio je prve fotografije nakon likvidacije Novice Eleka (45), koji je večeras nešto pre 21 sat ubijen nasred ulice u Surčinu.
Radovan Krivokapić (44), poznatiji pod nadimkom "Mesar", preminuo je u Opštoj bolnici, 29. avgusta 2025. godine, nakon što je teško ranjen u pucnjavi u naselju Zlatne njive, u Kotoru.
Muškarac je večeras oko 21 čas pao sa sprata ugostiteljskog objekta u novopazarskom naselju Parice. Prema prvim informacijama, on je pao kroz otvoreni izlog kafića, uređen poput galerije, na trotoar ispred objekta.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
U studiji sprovedenoj na jednom paru istraživači su došli do zaključka da misionarska poza sa jastukom ispod karlice dovodi do najvećeg protoka krvi ka klitorisu.
Iako se često smatra da je osam sati sna idealno za svakoga, stvarna potreba za odmorom varira od osobe do osobe. Dok nekima ista količina sna nije neophodna da bi normalno funkcionisali, drugima je potrebno znatno više vremena u krevetu da bi se osećali odmorno i produktivno.
Voditeljka Dragana Katić prisustvovala je koncertu pevača Milančeta Radosavljevića, gde je u razgovoru sa okupljenim medijima podelila utiske o atmosferi, ali se dotakla i aktuelnosti sa domaće javne scene.
Supruga popularnog boksera Veljka Ražnatovića, Bogdana Ražnatović, stigla je večeras na boks meč u Beogradu kako bi iz prvih redova pružila podršku svom suprugu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.