Ovo nije slučajno, Nemačka se javila baš na Dan pobede! Merc ima poruku za Rusiju!
Podeli vest
Evropa podržava plan američkog predsednika Donalda Trampa za 30-dnevni prekid vatre između Rusije i Ukrajine, Izjavio je nemački kancelar Fridrih Merc otkrivši da je EU napravila plan o prekidu vatre za Ukrajinu.
Plan kojim sada i EU gura Kijev u prekid vatre i pregovore uključuje izbegavanje udara na energetsku infrastrukturu, o čemu su razgovarali Tramp i ruski predsednik Vladimir Putin, a Merc se nada da ovo otvara vrata za "ozbiljne pregovore" posle vikenda Dana pobede!
Prekid vatre koji je ruski predsednik Vladimir Putin proglasio povodom obeležavanja 80. godišnjice pobede u Drugom svetskom ratu stupio je na snagu tačno u ponoć po moskovskom vremenu, saopšteno je iz Kremlja.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski koji se danas u Pragu sastao sa predsednikom Češke Petrom Pavelom, izjavio je da je prekid vatre sa Rusijom moguć u svakom trenutku.
04.05.2025
18:09
Merc je, tokom svoje prve zvanične posete Briselu, pozvao Rusiju da konačno krene putem "stvarnih mirovnih pregovora" i istakao da će EU i SAD i dalje podržavati Ukrajinu, kao i da će povećati izdvajanja za Kijev ako to bude bilo potrebno, preneo je Rojters. EU i Sjedinjene Američke Države spremne da uvedu nove sankcije Moskvi, ukoliko odbije ozbiljne mirovne pregovore, rekao je Merc i istakao da se Nemačka i dalje protivi zajedničkom dugu EU za finansiranje potrošnje za odbranu.
Tramp je ponovo pozvao na 30-dnevni bezuslovni prekid vatre i poručio da se razgovori sa Rusijom i Ukrajinom nastavljaju. On je naveo u četvrtak na svojoj društvenoj mreži Truth Social da će SAD uvesti nove sankcije ukoliko se primirje ne ispoštuje.
Ukrajina je reagovala na ruski predlog četverodnevnog primirja sledećeg meseca. Ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha poručio je na platformi X da, ako Rusija "zaista želi mir", treba odmah prekinuti borbe.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajina se dogovorila sa zapadnim partnerima da bi svako rusko kršenje budućeg sporazuma o prekidu vatre izazvalo koordinirani vojni odgovor Evrope i SAD, objavio je danas Fajnenšel tajms pozivajući se na obaveštene izvore.
Državni dug Nemačke porastao je gotovo za petinu od početka 2021. godine, dostigavši u trećem kvartalu 2025. godine najviši nivo u istoriji zemlje, pokazuju proračuni agencije RIA Novosti na osnovu podataka nemačkog Zavoda za statistiku Destatis.
Odnosi unutar NATO-a danas podsećaju na brak koji se nalazi na ivici razvoda, izjavio je nemački ministar odbrane Boris Pistorius, ocenjujući da Alijansa prolazi kroz ozbiljnu fazu preispitivanja poverenja i zajedničkih prioriteta.
Prekid vatre koji je ruski predsednik Vladimir Putin proglasio povodom obeležavanja 80. godišnjice pobede u Drugom svetskom ratu stupio je na snagu tačno u ponoć po moskovskom vremenu, saopšteno je iz Kremlja.
Ministar odbrane Rusije Andrej Belousov naredio je da se obezbedi neprekidna proizvodnja i isporuka posebno traženih vrsta naoružanja, vojne i specijalne tehnike, saopštila je pres-služba Ministarstva odbrane Ruske Federacije.
Predsednik Francuske Emanuel Makron, koji je najavio razgovore o pripremama za kontakte sa ruskim liderom Vladimirom Putinom, propustio je pogodan trenutak, ocenjuje ekspert za međunarodnu bezbednost Mark Episkopos.
Trojni pakt - Albanija, Hrvatska i takozvano Kosovo - održao je nedavno trilateralni sastanak na kome su dogovoreni dalji koraci, koji moraju doći u fokus srpskih službi, pošto je bez ikakve sumnje taj savez uperen upravo protiv Srbije.
Lider LDP-a Čedomir Jovanović razobličio je idelologa blokadera Boža Prelevića, poznatijeg kao Boža Ratkapna, koji je izgleda zaboravio svoju prošlost jer se danas predstavlja kao veliki borac za pravdu.
Dinko Gruhonjić, čovek za koga je Srebrenica genocid, a takozvano Kosovo nezavisno, i koji se lično poredio sa ustašlim zločincem Dinkom Šakićem, koji je poznat po klanju Srba, organizovao je još jedno maltretiranje građana Novog Sada.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić izjavila je da blokaderi nisu protiv vlasti, već da su protiv države i navela da je i suđenje ministru Nikoli Selakoviću za slučaj "Generalštab", koje je počelo danas, besmisleno i besramno i da predstavlja rušenje države.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
U večerašnjoj 22. epizodi Exatlona Srbija pobedu je odneo Crveni tim, rezultatom 8:5 kojim su sačuvali jednog člana svog tima od ispadanja na kraju nedelje.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Svetski dan borbe protiv raka obeležava se danas širom sveta, a za cilj ima podizanje svesti o značaju prevencije, ranog otkrivanja i lečenja malignih bolesti. Gradski zavod za javno zdravlje Beograd navodi da su maligne bolesti jedan od vodećih uzroka obolevanja i umiranja i u Srbiji.
Vuk Bajrušević, koji je prema sumnjama istražitelja 10. decembra prošle godine teško ranjen u kafiću na Vračaru, javnosti je odranije poznat kao prva žrtva otmice ozloglašenog zemunskog klana.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Nemački supermodel Hajdi Klum izazvala je pravu buru na društvenim mrežama kad je na Instagramu objavila snimak u kojem se pojavljuje gotovo naga, samo u belom kaputu i donjem rublju.
Mnogi američki filmovi koji su obeležili generacije nastali su prema popularnim knjigama, donoseći na veliki ekran priče koje su osvojile i čitaoce i gledaoce širom sveta.
Voćni kolač sa grizom je najsočniji desert koji miriše na dom i detinjstvo. Tajna je u načinu slaganja, a kroz vazdušasto testo se prepliću ukusi jabuke i crvenog voća iz zamrzivača.
Stručnjaci su otkrili kojih šest namirnica utiče na smanjenje lošeg holesterola, a samim tim i na bolje funkcionisanje organizma, pa je poželjno da ih češće jedete.
U lokal brze hrane u centru Beograda, koji je u vlasništvu Nikole Dragojlovića Sove, prvog supruga pevačice Katarine Kaje Ostojić, bačena je bomba, a tim povodom oglasio se PR tim pevačice.
U lokal brze hrane u centru Beograda, koji je u vlasništvu Nikole Dragojlovića Sove, prvog supruga pevačice Katarine Kaje Ostojić, bačena je eksplozivna naprava.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar