• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/RTBalkan

09.05.2025

23:20

Poklonili topove Ukrajini, a sad bi da ih popravljaju ukradenim ruskim novcem!

Shutterstock/Studio 37

Vesti

Poklonili topove Ukrajini, a sad bi da ih popravljaju ukradenim ruskim novcem!

Podeli vest

Šef francuske diplomatije Žan Noel Baro danas je izjavio da će njegova zemlja iskoristiti prihod od zamrznutih ruskih sredstava za održavanje topova "cezar" koje je poslala Ukrajini, preneli su francuski mediji.

"Francuska će preko svoje kompanije KNDS, zahvaljujući kamatama od zamrznutih ruskih sredstava, moći da obezbedi funkcionalno održavanje topova 'cezar' koje je Pariz poslao Kijevu", saopštio je francuski ministar, koji učestvuje na sastanku šefova diplomatija EU u ukrajinskom gradu Lavovu, piše "Figaro".

EU je odlučila da iskoristi kamate od zamrznutih ruskih sredstava kako bi pomogla Kijevu, podsetio je pariski list.

Francusko-nemačka kompanija KNDS, koja proizvodi topove "cezar", u junu 2024. godine je u Parizu formalizovala formiranje svog ogranka u Ukrajini, a potom saopštila da će tamo otvoriti i svoj centar za održavanje ovih topova.

Francuska je Ukrajini isporučila oko 60 ovakvih topova, koji mogu da ispale šest granata za manje od minut, a domet im je 40 kilometara.

Žan-Noel Baro je kazao da je neophodno primorati ruskog predsednika Vladimira Putina da pristane na primirje.

"Mi želimo mir, a danas se jedina prepreka miru nalazi u Moskvi", kazao je Baro, dodajući da je to Putin.

Francuski zvaničnik je dodao da je tokom jučerašnjeg dana predsednik Emanuel Makron nekoliko puta telefonski razgovarao sa svojim američkim kolegom Donaldom Trampom, kome je izneo ove stavove.

Baro je, takođe, kazao da je razgovarao sa američkim republikanskim senatorom Lindzijem Grejemom, koji sa još 70 senatora iz redova republikanaca i demokrata priprema paket sveobuhvatnih sankcija Rusiji.

"Ja sam ga uverio da ćemo i mi, zajedno sa Evropljanima, izneti narednih dana novi paket sankcija kako bismo izvršili pritisak na Rusiju", naveo je Baro.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

E naša Srbijo, sin bombaša juri fotelju! Skandal trese Majdanpek
Politika

E naša Srbijo, sin bombaša juri fotelju! Skandal trese Majdanpek

Dok se javnost još seća šokantnog incidenta koji je 2019. godine uzdrmao ceo kraj, ime porodice Milutina Miloševića „Kašikare” ponovo je u centru pažnje i to zbog ambicija njegovog sina Novaka Miloševića koji se nalazi na blokaderskoj izbornoj listi "Nu dau" u Majdanpeku!

25.03.2026

23:20

TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije
Live TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije

Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.

23.03.2026

18:29

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set