Pariz nikad nije bio ovako ponižen: Američki ambasador poručio Francuzima da na svojoj teritoriji naprave palestinsku državu
Podeli vest
Američki ambasador u Izraelu Majk Hakabi je oštro kritikovao zalaganje Francuske za priznavanje palestinske države, rekavši da bi, ako bi podržala takav ishod, mogla da „izdvoji deo Francuske rivijere" i stvori novu.
Francuska ovog meseca zajedno sa Saudijskom Arabijom predsedava međunarodnom konferencijom u Ujedinjenim nacijama, čiji je cilj oživljavanje ideje o rešenju dve države, čemu se protivi vlada izraelskog premijera Benjamina Netanjahua .
Izraelska vojska (IDF) saopštila je da je započela prvu fazu velike ofanzive u Pojasu Gaze, nazvane "Gideonova kolica" u trenutku kada je najmanje 58 Palestinaca ubijeno je u izraelskim napadima na Pojas Gaze u toku noći.
Šest osoba je povređeno u terorističkom napadu u Boulderu u američkoj državi Kolorado kada je napadač uperio improvizovani bacač plamena prema proizraelskim demonstrantima, saopštila je policija.
02.06.2025
07:49
Pariz je takođe rekao da bi ove godine mogao da prizna palestinsku državu.
U intervjuu za Foks njuz objavljenom u subotu, Hakabi je nazvao inicijativu u UN „neverovatno neprikladnom kada je Izrael usred rata".
- Sedmi oktobar je promenio mnogo stvari - rekao je, misleći na napad Hamasa na Izrael 2023. godine koji je pokrenuo rat u Gazi .
Kina će na niske orbite oko Zemlje lansirati hiljade satelita. I ne samo to: povezaće ih sa moćnim superračunarom, odnosno - sa veštačkom inteligencijom!
Američki predsednik Donald Tramp navodno je podelio je teoriju zavere o bivšem predsedniku i političkom rivalu Džou Bajdenu na svom zvaničnom profilu na društvenim mrežama „Truth Social".
01.06.2025
18:00
- Ako je Francuska zaista toliko odlučna da vidi palestinsku državu, imam predlog za njih - da izdvoje deo Francuske rivijere i stvore palestinsku državu. Dobrodošli su da to urade, ali nisu dobrodošli da vrše takav pritisak na suverenu naciju - poručio je on.
Dan ranije, Izrael je objavio stvaranje 22 nova naselja na Zapadnoj obali, a ministar odbrane Izrael Kac je kasnije obećao da će izgraditi „jevrejsku izraelsku državu" na okupiranoj teritoriji.
Ujedinjene nacije redovno osuđuju ova naselja kao nezakonita prema međunarodnom pravu i smatraju ih glavnom preprekom rešenju o dve države.
Ali Hakabi, vatreni zagovornik Izraela, rekao je da „ne postoji tako nešto kao okupacija" kada su u pitanju palestinske teritorije.
Rusija, u obnovi odnosa sa SAD, polazi pre svega od sopstvenih interesa, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov. On je dodao i da Kremlj pažljivo prati izjave američkog predsednika Donalda Trampa, prenosi RT Balkan.
Specijalni izaslanik američkog predsednika Donalda Trampa Stiv Vitkof, ''poslao detaljan i prihvatljiv predlog iranskom režimu i da je u njihovom najboljem interesu da ga prihvate“, izjavila je portparolka Bele kuće Kerolajn Livit.
Milijarder Ilon Mask koristio je koktele droga tokom političke kampanje Donalda Trampa dok mu se haotičan privatni život prelivao na posao, navodi New York Times u eksplozivnom izveštaju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izraelska vojska (IDF) saopštila je da je započela prvu fazu velike ofanzive u Pojasu Gaze, nazvane "Gideonova kolica" u trenutku kada je najmanje 58 Palestinaca ubijeno je u izraelskim napadima na Pojas Gaze u toku noći.
Ruski sistem protivvazdušne odbrane S-400 nadmašuje američki Patriot po mobilnosti i raznovrsnosti ciljeva, navodi se u analizi Centra za analizu svetske trgovine oružjem (CAMTO) u ruskom časopisu Nacionalna odbrana.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Stravičan slučaj maloletnog Vuka R. (13) iz Kraljeva, kog je fizički i verbalno zlostavljala grupa vršnjaka iz škole, bacavši na njega petarde i trerajući ga da ulazi u reku Ibar i viče: "Ja sam Ćaci", pokazuje šta je našem društvu u poslednjih godinu dana uradila blokaderdska fašistička ideologija.
Posle 18 godina, klupko oko prodaje NIS-a se odmotava, ali učesnici te sramne odluke upetljali su se u sopstvene laži, pa se više ne zna ni ko pije, ni ko plaća.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sve više roditelja svakog dana dovozi decu u školu, što je pomodarstvo, tvrde korsnici društvenih mreža. Upravo ova tema zapalila je internet, jer mnogi tvrde da je to nekada bio blam, a danas trend sa Zapada.
Povodom aktuelnih sankcija Naftnoj industriji Srbije oglasio se i generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije Tomislav Mićović i otkrio da je trenutna situacija prilika da se rafinerija u Pančevu vrati u srpske ruke!
Studentski centar Novi Sad juče je objavio preliminarnu listu za smeštaj studenata starijih godina u studentskim domovima u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu, a konačna lista biće objavljena 15. decembra.
U Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku otvorena je izložba pod nazivom „Moja ćirilica”, autorke Olgice Stefanović, akademske slikarke i ikonopisca iz Novog Sada.
Do ubistva u Čačku došlo je rano jutros, a iako su prve informacije ukazivale na to da je ovo trostruko ubistvo, ispostavilo se da je reč o samoubistvu i dvostrukom ubistvu
Čačak je potresao jeziv masakr u jednoj porodičnoj kući, a u kojoj su pronađena tela majke, oca i sina. Komšije stradalih otvorile su dušu za Informer.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Vlasnica mačke Nikola (24) želela je da proveri da li se njena ljubimica Mila smirila i naučila da se ne igra jelkom, ali je eksperiment propao za svega nekoliko minuta.
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
Fejsbuk Dejting poslednjih meseci privlači sve više pažnje, ali mlađi korisnici i dalje teško dolaze do mečeva. Starija publika mnogo bolje koristi ovu opciju, dok mladi sve češće prelaze na druge aplikacije.
Nova 2026. godina se bliži, a evropske metropole već spremaju spektakl kakav se pamti. Ovo je lista gradova koji su uvek rasprodati i poznati po dočeku o kom se priča mesecima.
Veljko Kuzmančević, suprug modne dizajnerke Verice Rakočević, ispričao je kako se odrekao potomstva i da nakon očeve smrti nikada nije posetio njegov grob.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar