Nemačka ne razmatra isporuku krstarećih raketa Taurus Ukrajini, izjavio je nemački ministar odbrane Boris Pistorijus.
"Pitali ste me da li to razmatramo, i odgovaram vam – ne", rekao je Pistorijus na brifingu u Kijevu, odgovarajući na pitanje da li Nemačka razmatra isporuku Taurusa, prenosi Interfax-Ukraine.
Foto: EPA
Ukrajina već dobija rakete dugog dometa iz Francuske, Ujedinjenog Kraljevstva i Sjedinjenih Američkih Država. Međutim, Nemačka za sada ostaje neodlučna u vezi sa takvim isporukama, podseća RBC-Ukraine.
Iako je nemački kancelar Fridrih Merc otvoreno podržao transfer raketa Taurus Ukrajini, takve isporuke još nisu realizovane.
Dana 27. maja, nemački tabloid Bild, pozivajući se na izvore u vladi, izvestio je da još nije doneta odluka o isporuci raketa Taurus Ukrajini.
NATO mora da jasno i nedvosmisleno proglasi Rusiju za najveću bezbednosnu pretnju, izjavio je nemački ministar odbrane Boris Pistorijus uoči sastanka ministara odbrane članica Severnoatlantskog saveza, prenosi agencija Rojters.
"Ukrajinske snage su dobro pripremljene za ruski odgovor na nedeljne napade dronovima na strateške bombardere koji su bili na vojnim aerodromima širom Rusije", izjavio je nemački ministar odbrane Boris Pistorijus.
Ministar odbrane Nemačke Boris Pistorijus izjavio je da bi Berlin mogao biti prinuđen da već sledeće godine vrati obavezni vojni rok ako se ne prijavi dovoljno dobrovoljaca kako bi se ispunile obaveze prema NATO-u u svetlu rastućih tenzija sa Moskvom.
Oružane snage Ukrajine izvele su napad dronovima na tehnološki park Rezonit u Moskovskoj oblasti tokom noći između 11. i 12. juna, saopštio je Generalštab Ukrajine. Prema navodima, u objektu su zabeležene eksplozije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
NATO mora da jasno i nedvosmisleno proglasi Rusiju za najveću bezbednosnu pretnju, izjavio je nemački ministar odbrane Boris Pistorijus uoči sastanka ministara odbrane članica Severnoatlantskog saveza, prenosi agencija Rojters.
Kanali povezani sa iranskim Korpusom čuvara Islamske revolucije (KSIR) objavili su mapu dometa iranskih balističkih raketa i upozorili predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog da se cela teritorija njegove zemlje nalazi u njihovom dometu.
Posle udara na ruski sektor goriva, ukrajinski dronovi prešli su na logističke centre i skladišta internet-trgovine, sa ciljem da izazovu poremećaje u snabdevanju, gubitke privrede i rast nezadovoljstva među građanima i preduzetnicima, ocenjuju ruski komentatori.
Teoretičar zavere Dejan Lučić izneo je seriju šokantnih laži u kojima na najprizemniji način vređa predsednika Aleksandra Vučića, njegovu porodicu, kao i predsednicu Skupštine Anu Brnabić, dok istovremeno pokušava da se opere od skandala i opravda svoju miljenicu sa blokaderske liste Jasminu Paunović!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da mu ne pada na pamet da beži iz Srbije kako to godinama unazad tvrde blokaderi i njihove medijske trovačnice.
Poslanik Miroslava Aleksića, Uroš Đokić brutalno je napao sopstveni narod na Kosovu i Metohiji, zatim kuka jer se sednice zakazuju dok su oni na godišnjim odmoru, a izbore naziva pretnjom!
Gostujući na tajkunskoj televiziji u emisiji "Probudi se", blokader Hanibal Kovač je napao opoziciju, priznao da su u straha od novih izbora, a potom izvređao penzionere i optužio Srbiju da je fašistička država!
Sramotni cirkus zvan "blokade" spao je na najniže moguće grane, a prizor sa okupljanja kod Avijatičarskog trga u Zemunu pokazao je svu bedu i nemoć blokaderske bande.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče na skupu građana u selu Drežnik kod Užica da će biti ubrzana gradnja autoputa od Mačkata ka Kotromanu na granici sa Republikom Srpskom.
Banke su na osnovu novog Zakona o zaštiti korisnika finansijskih usluga odobrile olakšice na 1.825 kredita i prihvatile 79 odsto od ukupno obrađenih zahteva građana, objavila je juče Narodna banka Srbije.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i toplije, s najnižom temperaturom od 8 do 17, a najvišom od 30 do 34 stepena, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Novi kilometri asfalta u zaseoku Ilijak, u Mrčajevcima, doneli su meštanima veću bezbednost, lakšu svakodnevicu i razlog više da mlade porodice ostanu na svojim ognjištima.
Rano jutros u blizini Najlon pijace u Novom Sadu dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovala dva putnička vozila, a jedno od njih se od siline udara prevrnulo na kolovozu.
Opštinski sud u Livnu potvrdio je optužnicu protiv A. L. starog 19 godina, koji se tereti da je zapretio profesoru nakon što je, tokom popravnog ispita, uhvaćen u prepisivanju.
Tragedija koja se u četvrtak dogodila u Bugarskoj, u blizini sela Černiče, kada je u stravičnom lančanom sudaru poginula Boranka Tatjana Ilić (54), zavila je Bor u crno.
Kako danas izgledaju migrantske rute i kako se oni prilagođavaju pojačanim kontrolama na granicama, objašnjava za Informer kriminolog Ratomir Antonović.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Od paničnog straha od gubitka erekcije i ženskog tela, pa sve do straha od poljupca i dodira, stručnjaci otkrivaju koje skrivene anksioznosti uništavaju intimni život i kako se sa njima izboriti.
Starleta Slađana Lazić, poznatija kao Slađa Poršelina, nikada iskrenije je govorila o bivšem partneru sa kojim je bila četiri godine, ali i o teškom periodu koji je ostavila iza sebe.
Kristina Spalević se sinoć, kako je tvrdila u snimku sa Instagrama, uputila ka policijskoj stanici Voždovac, sa namerom da priloži dokaze protiv bivšeg partnera Kristijana Golubovića.
Maja Marinković žestoko je uzvratila Danilu Dači Virijeviću, nakon što je on sa podsmehom komentarisao snimak njenog oca Radomira Takija Marinkovića koji je nastao na buvljaku.
Razvodi na estradnoj sceni postali su sve učestalija pojava, a jedan od najčešće pominjanih razloga za kraj brojnih brakova jesu prevare i narušeno poverenje među partnerima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.