Iran više nema šta da izgubi, Trampu saopštili šta će mu uraditi: Teheran kreće u konačni obračun sa Amerikom
Podeli vest
Iransko Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da Sjedinjene Američke Države snose deo odgovornosti za izraelske napade na teritoriju Irana, naglašavajući da bez američke koordinacije takva agresija ne bi bila moguća.
Premijer Izraela Benjamin Netanijahu obratio se naciji povodom poslednjih dešavanja, poručivši da zemlja ulazi u produženi sukob sa Iranom i da pobeda neće biti laka ni brza, uprkos početnim vojnim uspesima.
Nakon što je lansirao više od 100 kamikaza dronova ka Izraelu, Iran je najavio drugu fazu napada – u narednim satima biće upotrebljene balističke rakete, saopšteno je u Teheranu. Prema procenama, iranske bespilotne letelice trebalo bi da stignu do izraelskog vazdušnog prostora u roku od četiri sata, ali vlasti u Iranu poručuju da je to tek početak operacije.
13.06.2025
08:40
Iran: Meta su bili i civili i vojni zvaničnici
Iranske vlasti ranije su saopštile da je Izrael u noći između 12. i 13. juna izveo vazdušne udare na stambene delove Teherana, uključujući kuće u kojima su boravili visoki vojni zvaničnici i državni funkcioneri. Gađani su i vojni položaji na severozapadu Irana, kao i nuklearni objekat u Natanzu.
S druge strane, izraelska vojska saopštila je da su njihovi avioni izveli napade na desetine ciljeva na teritoriji Irana, među kojima su objekti koji su, prema njihovim navodima, povezani sa nuklearnim programom i vojnom infrastrukturom.
Izraelske oružane snage izvele su tokom noći precizne udare na više strateških ciljeva u Iranu, a kako je saopšteno iz kabineta premijera Benjamina Netanijahua, glavna meta napada bio je nuklearni program Islamske Republike, što se može videti i iz satelitskih snimaka koji su objavljeni nakon operacije.
Vrhovni vođa Irana, ajatolah Ali Hamnei, obratio se građanima porukom u kojoj je izjavio da daje „potpunu slobodu delovanja“ oružanim snagama Irana kada je reč o odgovoru na izraelske napade.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ujedinjeni Arapski Emirati prešli su na vanredne bezbednosne mere nakon što su vlasti saopštile da su sistemi PVO reagovali na raketne i dronovske pretnje iz Irana.
Hiljade ljudi okupile su se tokom noći na Trgu revolucije u Teheranu, gde su oko tri sata posle ponoći odjekivale parole podrške iranskom rukovodstvu i poruke otpora usred rata sa Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelom.
Premijer Izraela Benjamin Netanijahu obratio se naciji povodom poslednjih dešavanja, poručivši da zemlja ulazi u produženi sukob sa Iranom i da pobeda neće biti laka ni brza, uprkos početnim vojnim uspesima.
Kineska ambasada u Srbiji hitno se oglasila zbog laži iznetih u emisiji "Utisak nedelje" Olje Bećković, koja se emituje na tajkunskoj televiziji Nova S.
Inicijativa Londona da sa saveznicima iz severne Evrope formira novu vojno-pomorsku grupaciju protiv Rusije mogla bi da izazove oštar odgovor Moskve, piše kineski portal Sohu.
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, govoreći na Informer TV, najavio je posetu Kini, koja će, prema njegovim rečima, biti od izuzetnog značaja za građane Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, prilikom velikog intervjua na Informer TV, podsetio se vremena kada je bio član Srpske radikalne stranke (SRS) i kada je ostajao do kasno u stranci da radi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostuje na Informer TV. Predsednik je na početku intervjua na našoj televiziji komentarisao izbore koji će se održati u narednom periodu.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je gost Informera i govori o svim najaktuelnijim temama, koje su između ostalog i inflacija, kao i cene lekova.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući na Informer TV u Kolegijumu, istakao je da Srbija treba da radi na unapređenju digitalizacije, kao i da ima prednost u odnosu na region.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na programu Informer TV ponovo je u fokus javnosti vratilo jedno od ključnih poglavlja ruske istorije - pripajanje Krima Rusiji 1783. godine.
Svetislav Bule Goncić je detinjstvo proveo veoma skromno živeći u podrumu Osnovne škole "Prva proleterska brigada" na Dorćolu gde je njegov otac radio kao domar.
Incident u liftu između Bijonsine sestre Solanž Nouls i repera Džej-Zija nakon Met Gale 2014. godine ostao je jedan od najskandaloznijih trenutaka u pop kulturi.
Met Gala, koji važi za najprestižniji i najiščekivaniji modni spektakl svake godine, i ovoga puta okupio je brojne slavne ličnosti u Njujorku, a crveni tepih bio je obeležen upečatljivim trendom poznatim kao „gola haljina“.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar