• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

13.06.2025

13:10

Iran više nema šta da izgubi, Trampu saopštili šta će mu uraditi: Teheran kreće u konačni obračun sa Amerikom

Shutterstock/EPA/Reuter

Vesti

Iran više nema šta da izgubi, Trampu saopštili šta će mu uraditi: Teheran kreće u konačni obračun sa Amerikom

Iransko Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da Sjedinjene Američke Države snose deo odgovornosti za izraelske napade na teritoriju Irana, naglašavajući da bez američke koordinacije takva agresija ne bi bila moguća.

„Agresija cionističkog režima protiv Irana nije mogla biti sprovedena bez koordinacije i odobrenja Sjedinjenih Država. U tom smislu, američke vlasti takođe snose odgovornost za opasne posledice ove izraelske avanture, navodi se u saopštenju objavljenom na Telegram kanalu Ministarstva spoljnih poslova Irana.

Iran: Meta su bili i civili i vojni zvaničnici

Iranske vlasti ranije su saopštile da je Izrael u noći između 12. i 13. juna izveo vazdušne udare na stambene delove Teherana, uključujući kuće u kojima su boravili visoki vojni zvaničnici i državni funkcioneri. Gađani su i vojni položaji na severozapadu Irana, kao i nuklearni objekat u Natanzu.

S druge strane, izraelska vojska saopštila je da su njihovi avioni izveli napade na desetine ciljeva na teritoriji Irana, među kojima su objekti koji su, prema njihovim navodima, povezani sa nuklearnim programom i vojnom infrastrukturom.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Fond PIO: I povišica i dodatak za penzionere
Društvo

Fond PIO: I povišica i dodatak za penzionere

Velika mi je čast i zadovoljstvo što sam danas sa vama i nadam se da ćemo kroz razgovor uspeti da rešimo i nešto od problema koje možda niste mogli da rešite, ali ono što mi je najvažnije jeste da zajednički napravimo nove planove i da vi budete oni koji upravljaju novcem koji ste tokom decenija svog rada kroz doprinose uplaćivali u naš Fond, kazao je Relja Ognjenović, direktor Republičkog fonda PIO, danas pred više od 300 penzionera Čačka okupljenih na tribini koju su organizovali Fond PIO i Savez penzionera Srbije.

15.06.2026

20:45

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set