Pokolj! Komandni kadar Irana zatrpan u bunkeru: Izraelci ih locirali i izmasakrirali na najbrutalniji način
Podeli vest
Većina komandnog kadra Vazdušno-kosmičkih snaga Iranske revolucionarne garde ubijena je tokom sinoćnjih izraelskih udara, saopštio je ministar odbrane Izraela Izrael Kac, navodeći da su se komandanti nalazili u podzemnom bunkeru u trenutku napada.
Prema informacijama koje je preneo Rojters, najmanje 20 visokih iranskih vojnih zvaničnika, uključujući i komandanta Amira Alija Hadžizadea, likvidirani su u precizno ciljanom napadu izraelskih borbenih aviona.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je da Evropa mora da ojača na duži rok kako bi bila u stanju da postigne strateški dogovor sa Rusijom. Istovremeno, Moskva optužuje Evropsku uniju i Kijev da namerno odugovlače sukob i žele nastavak borbi umesto mira.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da je u toku formiranje posebne grane oružanih snaga posvećene bespilotnim letelicama, otkrivši pritom da čak do 50% svih uništenja na ratištu u Ukrajini dolazi upravo od dronova.
„Hadžizade je poslednjih godina više puta javno pozivao na uništenje Izraela i bio ključni arhitekta tzv. 'plana za uništenje cionističke države'“, navodi se u zvaničnom saopštenju izraelske vojske.
Pored Hadžizadea, među ubijenima su i komandanti jedinica za bespilotne letelice i PVO sistem Revolucionarne garde, čime su izraelske snage direktno oslabile sposobnosti Irana za dalju agresiju.
Kijevski režim mobilisao je muškarce sa teškim zdravstvenim problemima, uključujući osobe sa epilepsijom i one kojima nedostaju prsti na šaci, izjavio je zarobljeni pripadnik Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Koval, u intervjuu za RIA Novosti.
13.06.2025
05:00
Iran je u aprilu i oktobru 2024. godine lansirao balističke rakete i dronove ka Izraelu, upravo iz jedinica kojima je Hadžizade komandovao, podseća Tajms of Izrael.
Istovremeno, iranska agencija Tasnim objavila je da je u izraelskim udarima pogođeno više nuklearnih postrojenja, pri čemu je stradalo najmanje šest vodećih iranskih nuklearnih naučnika, čime je, prema oceni vojnih analitičara, ozbiljno narušen tehnološki kapacitet Teherana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Visoki evropski diplomata upozorio je da Izrael verovatno planira napad na Iran u roku od godinu dana, navodeći da se Teheran ponaša „sve agresivnije“ posle operacije Rising Lion.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je da Evropa mora da ojača na duži rok kako bi bila u stanju da postigne strateški dogovor sa Rusijom. Istovremeno, Moskva optužuje Evropsku uniju i Kijev da namerno odugovlače sukob i žele nastavak borbi umesto mira.
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Gost Jagodine danas je bila visoka delegacija iz Rusije na čelu sa zamenicom predsednika Odbora za međunarodne poslove Saveta Federacije Rusije Jelenom Vladimirnovnom Afanasjevom, koja je i funkcioner Liberalno demokratske partije Rusije.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar