Sin poslednjeg iranskog šaha, prestolonaslednik Reza Pahlavi, oglasio se na platformi Iks i pozvao iranski narod na rušenje teokratskog režima ajatolaha Alija Hamneija istakavši da ima "plan za uvođenje demokratije u iransko društvo."
Iranski prestolonaslednik, koji živi u egzilu od januara 1979. godine izrazio je nadu u povratak na iransku političku scenu ocenivši da se "islamska Republika Iran urušava".
"Vidimo aktuelnog iranskog lidera koji se sada krije u bunkeru kao pacov i izgubio je kontrolu nad situacijom. Mislim da je sve ovo pogodno za to da se nešto desi veoma brzo i da moji sunarodnici konačno budu pobednici", poručio je u svojoj trominutnoj video poruci Reza Pahlavi i pozvao narod Irana na ustanak, prenosi Figaro.
The Islamic Republic has come to its end and is collapsing. What has begun is irreversible. The future is bright, and together we will turn the page of history. Now is the time to stand up; the time to reclaim Iran. May I be with you soon. pic.twitter.com/qrbnDmf8SX
— Reza Pahlavi (@PahlaviReza) June 17, 2025
"Budućnost je obećavajuća i zajedno ćemo prebroditi ovu istorijsku prekretnicu. Spremni smo za prvih sto dana nakon pada režima, za prelazni period i za uspostavljanje nacionalne i demokratske vlade od strane iranskog naroda i za iranski narod", poručio je iranski prestolonaslednik Reza Pahlavi.
Podsetimo, njegovog oca, šaha Mohameda Rezu Pahlavija postavila je 1953. godina CIA u vojnom puču u kojem je smenjen legitimno izabrani premijer Irana Mohamad Mosadik. Mohamed Reza Pahlavi je nasledio je svog oca Rezu Šaha i vladao je Iranskom carskom državom sve dok ga nije svrgnula Iranska revolucija, kojom je ukinuta iranska monarhija i uspostavljena današnja Islamska Republika Iran.
Izraelu ubrzano ponestaju protivraketni sistemi „Strela“, što izaziva ozbiljnu zabrinutost u Sjedinjenim Američkim Državama u pogledu sposobnosti izraelske vojske da se odbrani od potencijalnih udara iranskih balističkih raketa velikog dometa – piše Volstrit džornal, pozivajući se na neimenovanog američkog zvaničnika.
Sjedinjene Američke Države pojačale su vojno prisustvo na Bliskom istoku od proteklog vikenda, dok predsednik Donald Tramp razmatra potencijalnu američku intervenciju u ratu između Izraela i Irana – sa fokusom na eventualni napad na iransko nuklearno postrojenje Fordo, piše britanski Gardijan.
Američki zvaničnici ocenili su da će naredna dva dana biti presudna za dalji tok krize sa Iranom, sugerišući da bi, ukoliko ne dođe do diplomatskog rešenja, moglo uslediti direktno korišćenje vojne sile, javlja televizija ABC.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izraelu ubrzano ponestaju protivraketni sistemi „Strela“, što izaziva ozbiljnu zabrinutost u Sjedinjenim Američkim Državama u pogledu sposobnosti izraelske vojske da se odbrani od potencijalnih udara iranskih balističkih raketa velikog dometa – piše Volstrit džornal, pozivajući se na neimenovanog američkog zvaničnika.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je tokom Kolegijuma naše televizije apel kojim je pozvao gledaoce da nam pomognu u identifikaciji drugog siledžije iz Frankfurta, koji je zajedno sa Aleksandrom Bogdanovićem, vlasnikom nemačke građevinske kompanije, učestvovao u jezivom napadu na novinara Zorana Vicelarevića.
Marija Vasić, bivša žena Nenada Čanka, političarka u pokušaju koja je izvređala većinu građana Srbije nazivajući ih fetišistima, samo zato što su strpljivo čekali ispred Hrama Svetog Save da se poklone Pojasu Presvete Bogorodice, ponovo sipa otrov sa tajkunske medijske trovačnice "Dobar, loš, zao", uličarske emisije na Novoj S koju vode Nenad Kulačin i Marko Vidojković.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Drevni stomatološki zahvat otkriven u Rusiji pokazuje da su složene operacije zuba izvođene još pre gotovo dve hiljade godina. Naučnici su na lobanji muškarca iz perioda između 2. i 4. veka nove ere pronašli tragove uspešno izvedenog vađenja zuba.
Danas oko 10 časova ujutru, U Barseloni u ulici Balmes došlo je do brutalnog ubistva kada je nepoznati napadač ispalio više hitaca u muškarca, koji je na licu mesta ostao mrtav!
Četvorica pripadnika Interventne jedinice 92 Dežurne službe Policijske uprave za grad Beograd uhapšeni su zbog zataškavanja slučaja u restoranu na Autokomandi, odnosno pucnjave od strane Saše Vukovića Bosketa, a sada se tim povodom oglasilo i Više javno tužilaštvo u Beogradu.
Četvorica pripadnika Interventne jedinice 92 Dežurne službe Policijske uprave za grad Beograd uhapšeni su zbog zataškavanja slučaja u restoranu na Autokomandi, odnosno pucnjave od strane Saše Vukovića Bosketa na Miloša Nilovića Runju, navodnog pripadnika "škaljarskog klana".
Miljana Kecmanović, majka dečaka ubice, stigla je u Viši sud u Beogradu gde joj se danas nastavlja suđenje, a u Palatu pravde je, kao i svaki put do sada, ušetala hladnog stava, doterana od glave do pete, pokazujući apsolutnu ravnodušnost prema nezapamćenoj tragediji koju je njen sin izazvao.
Jutros oko 9.50 sati u Barseloni se dogodila nova likvidacija, a kako prenose španski mediji, muškarac je ubijen sa nekoliko hitaca iz vatrenog oružja u Ulici Balmes.
Slavni reper Šon "Didi" Kombs suočava se sa novim teškim optužbama. Ovog puta, neimenovani muškarac tvrdi da ga je Didi seksualno zlostavljao 2007. godine na Holivud Hilsu, u vreme kada je još bio dete i bavio se glumom.
Doktor Salvador Plasensija, jedan od lekara koji su osuđeni zbog smrti čuvenog glumca Metjua Perija, podneo je zvaničnu žalbu na kaznu od 30 meseci zatvora.
Projekcijom naučnofantastične drame "Avijatičar" reditelja Jegora Mihalkov-Končalovskog juče je u Ruskom domu otvoren Festival ruskog filma, koji će do 30. juna publici u deset gradova Srbije predstaviti savremena ostvarenja ruske kinematografije, kao i izbor najpoznatijih animiranih filmova.
Pametni televizori danas nude brojne napredne funkcije, poput pristupa striming servisima, glasovnog upravljanja i raznim aplikacijama, a evo kako da sprečite da vas uređaj špijunira.
Jutjuber Bogdan Ilić, poznatiji kao Baka Prase i njegova devojka Milena privlače veliku pažnju na mrežama, a sada se povela polemika na mreži "X" o njihovom odnosu.
Pevačica Zorana Mićanović otkrila je kako je bila žrtva prevare, kada su joj pretili njenim golim fotografijama napravljenim pomoću veštačke inteligencije.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.