Očekuje se sastanak Trampa i Zelenskog u Hagu, Politiko: Jedna tema u fokusu
Podeli vest
Američki predsednik Donald Tramp planira danas da se sastane sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim tokom samita NATO u Hagu, rekao je neimenovani zvaničnik Bele kuće za Politiko.
Tramp je rekao u utorak da će se ''verovatno“ sastati sa Zelenskim, ali nije definitivno potvrdio sastanak.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je danas da ne može da predvidi da li će se ruski predsednik Vladimir Putin sastati sa američkim predsednikom Donaldom Trampom ove godine, s obzirom na to, kako je naveo, koliko je svet postao turbulentan.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je potpisao izvršnu naredbu kojom se za 90 dana odlaže rok za kinesku kompaniju „Bajtdens“ da se odrekne aplikacije za kratke video-snimke Tik-tok.
20.06.2025
14:20
Neimenovani ukrajinski zvaničnik rekao je da će ukoliko dođe do sastanka lidera Amerike i Ukrajine u fokusu razgovora biti kontinuirani pritisak Zapada na Rusiju, uključujući sankcije i snižavanje prodajne cene ruske nafte koja je ključni izvor prihoda za Moskvu i izvor iz kojeg Moskva finansira rat sa Ukrajinom, prenosi Ukrinform.
Moćni šef kabineta ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog Andrij Jermak izazvao je rastuće nezadovoljstvo među američkim zvaničnicima, i to s obe strane političkog spektra – od Kapitola do administracije Donalda Trampa – piše Politiko.
20.06.2025
12:30
Na dnevnom redu razgovora Zelenskog i Trampa trebalo bi da se nađe i kupovina američkog naoružanja, uključujući i američke PVO sisteme Patriot neophodne za efikasnu odbranu ukrajinskih gradova od ruskih vazdušnih udara.
Od dolaska Donalda Trampa u Belu kuću SAD nisu pružile gotovo nikakvu novu vojnu pomoć Ukrajini, podsetio je ukrajinski zvaničnik.
Tramp i Zelenski su se poslednji put videli uživo u aprilu u bazilici Svetog Petra u Vatikanu tokom sahrane pape Franje, što je bio prvi susret nakon nesuglasica tokom sastanka u februaru u Ovalnom kabinetu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin Putin rekao je danas, uoči početka sastanka sa indijskim premijerom Narendrom Modijem u Nju Delhiju, da na energetsku saradnju Rusije i Indije ne utiču trenutni uslovi, prolazne političke promene ili tragčini događaji u Ukrajini.
Sastanak između ruskog predsednika Vladimira Putina i specijalnog američkog izaslanika Stiva Vitkofa završen je posle gotovo pet sati, prenela je agencija RIA novosti.
Nema naznaka da je Moskva spremna da napravi značajne ustupke kako bi se okončao rat u Ukrajini, preneo je danas CNN pozivajući se na neimenovanog visokog zvaničnika NATO.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je danas da ne može da predvidi da li će se ruski predsednik Vladimir Putin sastati sa američkim predsednikom Donaldom Trampom ove godine, s obzirom na to, kako je naveo, koliko je svet postao turbulentan.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Marko Parezanović, jedan od najuticajnijih načelnika u Bezbednosno-informativnoj agenciji (BIA), koji je obavljao poslove načelnika operative u agenciji, smenjen je sa te pozicije, a na njegovo mesto postavljen je Nikola Vasiljević, saznaje Republika.
Povodom tekstova o vrhovnoj tužiteljki Zagorki Dolovac i njenom boravku u Hagu oglasio se kabinet Vrhovnoj javnog tužilaštva, čiji odgovor prenosimo u celosti.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Jedna od 10 najčešćih malignih bolesti jeste karcinom mokraćne bešike, dok se u Srbiji nalazi na četvrtom mestu. Na godišnjem nivou od ove bolesti oboli oko 2.500 stanovnika, dok gotovo 1.000 izgubi bitku.
Na severu Crne Gore otvoren je rekonstruisani put Mijakovići - Vrulja, zajedno sa dva nova mosta koja, po želji građana, nose imena srpskih kraljeva, simbolizujući istorijsko ujedinjenje Srbije i Crne Gore.
Stenfordski istraživači su otkrili da plinski šporeti izlažu Amerikance iznenađujuće visokim nivoima azot-dioksida, koji često premašuju nivoe zagađenosti na otvorenom.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Dvostruko ubistvo i samoubistvo u Čačku, koje je juče potreslo javnost, prema nezvaničnim informacijama dogodilo se pre nekoliko dana, ali još nema informacija o tačnom datumu!
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Voditeljka Marija Kilibarda otkrila je kako je vatreni navijač Partizana i da nikada ne bi navijala za Crvenu Zvezdu, čak ni kada igra sa drugom zemljom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar