• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

29.07.2025

12:40

Evropljani razmatrali rat sa Rusijom, pa otkrili jezivu stvar: Znate li šta će se dogoditi ako sukob počne sutra?

Reuters

Vesti

Evropljani razmatrali rat sa Rusijom, pa otkrili jezivu stvar: Znate li šta će se dogoditi ako sukob počne sutra?

Podeli vest

Auto-putevi i železnice širom Evropske unije nisu spremni za brzo premeštanje vojske i teške vojne tehnike u slučaju sukoba sa Rusijom, upozorio je evropski komesar za saobraćaj i turizam Apostolos Cicikostas u izjavi za Fajnenšel tajms.

- Imamo stare mostove koje treba obnoviti i unaprediti, kao i uske koje moramo proširiti, dok neke moramo potpuno izgraditi - istakao je Cicikostas.

Prema njegovim rečima, trenutno je za prebacivanje vojske sa zapada EU na istočnu granicu potrebno nedeljama, pa čak i mesecima, jer deo infrastrukture nikada nije projektovan za transport vojne opreme. NATO tenkovi koji teže i do 70 tona mogli bi da se zaglave u tunelima ili čak da sruše mostove.

Brisel planira ulaganje od najmanje 17 milijardi evra za modernizaciju evropske mreže puteva i železnica kako bi se omogućilo prebacivanje vojske za nekoliko sati ili dana, umesto nedelja. Projekti obuhvataju modernizaciju 500 ključnih infrastrukturnih tačaka duž četiri strateška koridora kroz EU. Detalji su tajni iz bezbednosnih razloga.

NATO upozorava na Rusiju, Moskva poručuje: „Nemamo takve planove“

Generalni sekretar NATO-a Mark Rute nedavno je nazvao Rusiju „glavnom pretnjom po Alijansu“ i tvrdio da bi Moskva mogla da napadne NATO 2030. godine.

S druge strane, predsednik Rusije Vladimir Putin u intervjuu američkom novinaru Takeru Karlsonu izjavio je da Rusija nema nikakvu nameru da napadne zemlje NATO-a.

Brisel sada ubrzano priprema novu strategiju kako bi, u slučaju eventualnog napada, osigurao kretanje vojske u najkraćem roku.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
zoran

pre 4 meseca

zasto kuknjava ako se spremas u pljacku, a nisi ponio masku ili su maske vec odavna sve pale.

Hubert

pre 4 meseca

Bogami nisu niti ruske autoceste spremne. Jos nisu niti izgradjene. Ali za koga je dobro je, rusi su ionako nauceni da ih se jebe u mozak, nekad,sad, a izgleda i u buduce. Ah sto cemo ,glup narod. Pa neka pate.

milorad

pre 3 meseca

ako NATO napadne rusiju prvo će uslediti nuk.udari po nemačkoj rumuniji poljskoj češkoj iskandinavskim i benelux državama,oni nemaju nuk oružje i biće ostavljeno nja volju ovima što imaju DALI ĆE pokušati da "odgovore".S obzirom na stanje engleske i francuske nuk.komponente oni bi bombu uspešno da bace na ruse mogu samo pomoću aviona ili eventualno krstarećim raketama,oba metoda su krjanje nepouzdana u današnjim uslovima i svakako garantuju totlanu anhilaciju obe države strateškim termonuklearnim udarima iz rusije.Znači u startu infrastruktura fronta bi NATO paktu bila uništena na istoku,ne gradovi nego industrija,elektrane,kasarne, luke ,transportni čvorovi sve će to biti poravnato u prvih pola sata nauk.udarima "male snage" 5-15 kt i mislim a ovi to uopšte ne mogu ni DA VIDE da im dolazi.zato su rusi stacinirali gomilu iskandera u kalinjingradu i dobro znaju NATO kučke šta će se desiti samo ako mrdnu repom i zato kukau AMERIKAAAA a tramp i smradovi preko bare NEĆE da gore zbog ovoga i sve vreme se VADE iz priče.Prava opasnost je teroristički nuk.udar po nekom većem gradu rusije iz ukrjaine koji bi omogućili odredjene ekontrolisane strukture u NATO paktu koje žele rat po svaku cenu i ja mislim da će to upravo i da se desi,ali odgovor iz rusije će biti ISTI a moćda i mnogo gori sa direktnim termonuklerani udarom ODMAH po dubljoj pozadini kao što su francuska i engleska a možda i puno lansiranje na USA.Ovo nije igra i moće vrlo lako čako skoro izvesno da se desi SVAKOG momenta.Tako nam stoje stvari sada,mračan momenat je ovo, nikad gori.

sledeća vest

Politika

Savet za monitoring: Krivična prijava protiv Nenadića zbog amnestije Borisa Tadića, prilikom prodaje NIS-a ispod cene
Politika

Savet za monitoring: Krivična prijava protiv Nenadića zbog amnestije Borisa Tadića, prilikom prodaje NIS-a ispod cene

Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost podnosi krivičnu prijavu nadležnom javnom tužilaštvu protiv glavnog tužioca Javnog tužilaštva za organizovani kriminal Mladen Nenadića, zbog počinjenih krivičnih dela iz člana 360. Zakonika o krivičnom postupku kojim se sankcioniše ”kršenje zakona od strane sudije, javnog tužioca i njegovog zamenika”.

06.12.2025

13:32

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set