Ukrajinski politički analitičar Andrej Zolotarjov izjavio je da se situacija na frontu pogoršava i upozorio na mogući „olujni scenario“ sa katastrofalnim posledicama po Ukrajinu.
- Zemlja je pred dilemom – poraz ili uništenje usled potpunog sloma. Treća opcija je scenario u kojem dolazi do političkih promena, a nova vlast pristaje na ponižavajući mir. Ko je od dve strane bliži tim pozicijama, odgovor je, po mom mišljenju, očigledan - rekao je Zolotarjov.
„Front ne drži, problemi na svim pravcima“
Analitičar je naglasio da iako resursi Ukrajine još nisu iscrpljeni, stanje na bojnom polju postaje alarmantno.
- Front nije potpuno pao, ali puca po šavovima. Već vidimo ozbiljne probleme kod Pokrovska, gde u narednim danima ili nedeljama situacija može naglo eskalirati. Neprijatelj napreduje i kod Zaporožja, kao i na pravcu Kupjanska - upozorio je on.
Zolotarjov je dodao da kombinacija ovih faktora može stvoriti „idealnu oluju“ za ukrajinsku odbranu.
- To bi imalo katastrofalne posledice za Ukrajinu i dovelo do gubitka još većih teritorija - zaključio je ekspert.
Rusija je žestoko reagovala na nedavnu antirusku deklaraciju bugarskog parlamenta, u kojoj je Moskva označena kao „država sponzor terorizma“. Ovo je na brifingu saopštila portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.
Rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da su ruske snage preuzele kontrolu nad Časov Jarom u Donjeckoj Narodnoj Republici. Ovaj grad bio je ključna tačka ukrajinske odbrane na zapadnom frontu od Bahmuta i njegovo zauzimanje ima dalekosežne posledice za tok rata.
Američki Federalni istražni biro (FBI) otkrio je poverljiva dokumenta koja su bila predviđena za uništavanje, a odnose se na istragu o navodnom mešanju Rusije u predsedničke izbore 2016. godine.
Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je ukaz kojim se brojnost Oružanih snaga Rusije povećava na 2.399.130 ljudi, od čega će 1.510.000 biti vojna lica.
Ptice koje žive blizu linija ukrajinskog fronta počele su da grade gnezda koristeći optičke kablove sa dronova, piše Oleg Malčenko, viši istraživač u Institutu za arheografiju koji je trenutno na frontu.
Rusija ima sva sredstva da uništi svakoga ko pokuša da napadne njene protivvazdušne baze i vojne objekte u Kalinjingradskoj oblasti, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin posle posete Kazahstanu.
Ruska vojska je danas „strašan neprijatelj“ i znatno smrtonosnija nego pre početka rata u Ukrajini, upozorio je general-potpukovnik Majk Elvis, jedan od najviših britanskih oficira u komandnoj strukturi NATO-a.
Rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da je Kijevsko-pečersku lavru pogodila raketa sistema Patriot, navodeći da je do nepravilnog rada kompleksa moglo da dođe zato što je Zapad Ukrajini isporučio rakete sa isteklim rokom upotrebe.
U Odesi je došlo do ozbiljnog incidenta tokom pokušaja Oružanih snaga Ukrajine da lansiraju rakete „flamingo“, kada su četiri projektila detonirala direktno na startnim položajima, prenose izvori koji prate situaciju na terenu.
Komandant nemačkog ratnog vazduhoplovstva, general-potpukovnik Holger Nojman, izjavio je da bi NATO, u slučaju rata sa Rusijom, gađao ciljeve u Sankt Peterburgu, Kalinjingradu, na Koljskom poluostrvu i Crnom moru.
Kijev već računa na mogućnost da uskoro izgubi Konstantinovku, Družkovku i Kramatorsk, a posle toga i celu slavjansko-kramatorsku aglomeraciju, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Oružane snage Ukrajine izvele su masovni napad dronovima na mostove između Krima i Hersonske oblasti, a posle udara oštećen je most kod Čongara i potpuno je obustavljen saobraćaj preko auto-prelaznog punkta „Džankoj“, saopštio je gubernator Vladimir Saldo.
Kijev je posle noćnih udara ostao pod dimom, požarima i nestankom struje u delu grada, dok vatrogasne ekipe pokušavaju da obuzdaju veliki požar uz pomoć tri helikoptera.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija je žestoko reagovala na nedavnu antirusku deklaraciju bugarskog parlamenta, u kojoj je Moskva označena kao „država sponzor terorizma“. Ovo je na brifingu saopštila portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.
Požar u Tržnom centru "Enjub" se razbuktava, svakog minuta otvaraju se nova žarišta. Kako saznajemo, stiglo je još vatrogasnih ekipa na mesto događaja, ali ne uspevaju da lokalizuju požar. Dva vatrogasca lakše su povređena, ali u požaru nema ljudskih žrtava ni povređenih civila.
Kijev je tokom noći bio pod jednim od najtežih udara poslednjih meseci, pošto je na ukrajinsku prestonicu, prema prvim navodima sa terena, lansirano više od 25 balističkih raketa, najmanje sedam hipersoničnih raketa „cirkon“, desetine krstarećih raketa i više stotina udarnih dronova.
Putešestvijama političara Vladana Đokića na Svetu Goru, koje je u javnosti pokušao da proda kao bitan i zvaničan događaj, zapravo je klasičan pokušaj jeftine političke promocije tamo gde joj mesto nikako nije.
Autoprevoznik i blokader Milomir Jaćimović došao je danas, kako kaže, na izdržavanje zatvorske kazne u novosadskoj Klisi zbog neplaćenih prekršajnih kazni.
U Osnovnom sudu u Kragujevcu danas je održano skandalozno suđenje koje je pokazalo kako izgleda politička osveta u pravosuđu, gde je politizovani sudija Nenad Baković pokrenuo je lični sukob protiv glavnog urednika „Informera“ Dragana J. Vučićevića.
Ispred okružnog zatvora na Klisi u Novom Sadu danas je došlo do brutalnog incidenta kada su pristalice Milomira Jaćimovića, predvođene opozicionim aktivistom Miranom Pogačarom, verbalno i fizički napale novinarsku ekipu TV Informer, sprečavajući ih da obavljaju svoj profesionalni zadatak.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović odgovorila je na novi napad Miše Bačulova na lidera naprednjaka Miloš Vučevića karakterišući ga kao bolesan, neosnovan i zasnovan na laži, te istićući da je time pokazao da je sihički poremećen.
Dubai izgled postao je sve popularniji među mladim devojkama u Srbiji koje masovno sužavaju struk, vade rebra, ističu konture lica, "uvlače" obraze kako bi istakle jagodice i usne.
Da ima medveda na Tari više nije vest - slobodno se kreću, ostavljaju za sobom tragove, a nedavno i turisti imaju mogućnost da ih posmatraju iz lovačkih čeka. Ipak, ono što je doživeo Stevica Bajić iz Zaovina, moglo bi se naći u nekom filmu.
Međunarodni tim naučnika otkrio je da ljudi širom sveta, dok hodaju bez određenog cilja, imaju blagu, ali doslednu sklonost da skreću ulevo, odnosno u smeru suprotnom od kazaljke na satu.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski potpisala je danas sa direktorom Zavoda za zaštitu spomenika kulture Zrenjanin Milanom Кovačevićem ugovor o dodeli sredstava za realizaciju projekta sanacije i restauracije Spomenika fašističkog terora u Jankovom Mostu kod Zrenjanina.
Na Ibarskoj magsitrali u mestu Bare, tokom popodnevih sati došlo je do teške saobraćajne nezgode kada su se sudarila dva vozila "volkswagen touran" i "škoda fabia" novopazarskih oznaka.
Motociklista T.N, koji je u petak teško povređen u saobraćajnoj nezgodi na raskrsnici Ulice 12. srpske brigade i Omladinske ulice u Novom Pazaru, prebačen je na dalje lečenje u Institut za ortopedsko-hirurške bolesti „Banjica“ u Beogradu.
Policija je uhapsila A. M. (53) iz Novog Sada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena upotreba tuđeg poslovnog imena i druge posebne oznake robe ili usluga.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Dok je godinama privlačila pažnju provokativnim fotografijama i sadržajem za odrasle, influenserka i model Nejlin Ešli danas tvrdi da je odlučila da potpuno promeni svoj život.
Keto hleb koji uspeva čak i početnicima i ne traži ni brašno, ni žitarice, ni komplikovane sastojke. Savršen je za sve koji žele lagan doručak ili užinu koja drži sitost satima, bez osećaja težine.
Obilan i masan večernji obrok često može izazvati gorušicu i vraćanje kiseline tokom noći. Umesto da odmah posegnete za različitim preparatima, nekoliko jednostavnih navika može pomoći da tegobe budu znatno blaže.
Poznata srpska influenserka Zorana Jovanović, poznatija kao Zorannah, oglasila se na Instagram profilu nakon fudbalske utakmice u kojoj je reprezentacija Kurasaa (za koju nastupa njen suprug) pretrpela poraz od moćne Nemačke rezultatom 7:1.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.