(VIDEO) Krv, krici i horor u Kijevu! Nešto jezivo je doletelo sa mora i obrušilo se na gradove Ukrajine
Podeli vest
Ruske snage izvele su noćas masovni napad dronovima kamikazama na više regija širom Ukrajine, gađajući ciljeve u Kijevskoj, Harkovskoj, Poltavskoj, Sumskoj i Černigovskoj oblasti, dok je posebna grupa letelica napala Odesu sa pravca Crnog mora.
Najintenzivniji udari zabeleženi su u Kijevskoj oblasti, gde su lokalni izvori javili o najmanje 18 eksplozija, naročito u Bučanskom rejonu. Prema rečima načelnika regionalne vojne administracije Mikole Kalašnjika, pogođen je civilni sektor, a zabeležena su i oštećenja na više kuća, prenosi RBK Ukrajina.
Zajednička vojna vežba pod nazivom „Vatreni štit“, koja je 4. avgusta počela u Moldaviji uz učešće Sjedinjenih Američkih Država i Rumunije, izazvala je oštre reakcije nakon objave promotivnog snimka na kojem se vide vojnici kako pucaju na mete sa likovima ruskih vojnika.
Od izbijanja rata 2022. godine, Rusija i Ukrajina međusobno se optužuju za sistematsku zloupotrebu dece i tinejdžera u tajnim operacijama sabotaže, špijunaže i terorističkih napada. U brojnim slučajevima zabeleženim tokom poslednje tri godine, maloletnici su učestvovali u podmetanju požara, napadima na vojne ciljeve, korišćenju eksploziva, pa čak i pokušajima atentata – često po nalozima stranih obaveštajnih službi preko aplikacija kao što je Telegram.
08.08.2025
00:15
Airstrikes in Bucha, Irpin, and Hostomel near Kyiv caused at least 10 explosions. pic.twitter.com/6C2kaco5QK
Američki predsednik Donald Tramp neočekivano je prešao na znatno oštriju retoriku prema Rusiji, što je iznenadilo političke posmatrače, piše američki list Hil.
- Nažalost, povređene su tri žene, starosti 16, 56 i 80 godina. Prema prvim informacijama, reč je o lakšim povredama - saopštio je Kalašnjik.
U Harkovu je pogođen industrijski objekat u Saltovskoj četvrti. Gradonačelnik Harkova Igor Terehov potvrdio je da se napad dogodio nešto posle ponoći, te da je objekat pretrpeo ozbiljna oštećenja nakon direktnog udara drona. Napad je zabeležen i u obližnjem Čugujevskom rejonu, kao i u gradu Balakleja.
⚠️🔥En Shostka, región de Járkov, los Geranios destruyeron un edificio industrial.
En estos momentos, se registran explosiones en Odesa.
Pored toga, pogođeni su i ciljevi u Kremenčugu (Poltavska oblast), Šostki (Sumska oblast) i Černigovskoj oblasti. Ukupno je u napadu korišćeno najmanje 13 dronova „Geran“, koji su istovremeno delovali iz više pravaca.
Odesa pod udarom sa mora: granatiran ceo grad
Gotovo paralelno sa napadima na kontinentalni deo Ukrajine, ruske snage su izvele snažan napad na Odesu, koristeći formaciju od 12 dronova koji su ušli iz pravca Crnog mora. Prema rečima lokalnih stanovnika, pogođeni su različiti delovi grada, uključujući naselje Usatovo.
- Zabeleženo je najmanje četiri oborena drona, ali su ostali nastavili da pogađaju ciljeve širom grada - navode očevici. Eksplozije su trajale satima, a tačan broj pogođenih objekata još nije potvrđen.
Napad na Odesu ponovo je otvorio pitanje efikasnosti ukrajinske PVO, s obzirom na ograničenu zaštitu sa morske strane, gde sistemi protivvazdušne odbrane teže mogu da reaguju pravovremeno.
Kontekst i prethodni napadi
Samo dan ranije, 6. avgusta, ruske snage su izvele napad na energetski objekat u Dnjepropetrovskoj oblasti, dok je u granatiranju Nikopolja poginulo troje ljudi, uključujući 23-godišnjeg pripadnika spasilačkih službi.
Noćni napad 8. avgusta predstavlja jedan od najintenzivnijih od početka avgusta, sa koordinisanim napadima na ključne infrastrukturne, industrijske i civilne ciljeve.
Ukrajinske vlasti najavile su istrage i procenu štete, dok su službe civilne zaštite raspoređene u pogođenim oblastima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Najmanje četiri osobe poginule su u utorak u napadu ruskog bespilotnog letelice na putnički voz u Harkovskoj oblasti na istoku Ukrajine, saopštio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
Kolumbijski plaćenici koji ratuju na strani Ukrajine odbili su da se rasporede na prve linije fronta već prvog dana dolaska u borbenu zonu u Harkovskoj oblasti, saopštile su ruske službe bezbednosti.
Zajednička vojna vežba pod nazivom „Vatreni štit“, koja je 4. avgusta počela u Moldaviji uz učešće Sjedinjenih Američkih Država i Rumunije, izazvala je oštre reakcije nakon objave promotivnog snimka na kojem se vide vojnici kako pucaju na mete sa likovima ruskih vojnika.
Pevač Zdravko Čolić, kom je danas bačena bomba na kuću, je krajem devedesetih navodno zelenašima platio dug svog brata Dragana Čolića, koji je iznosio 300.000 maraka.
Eva Ras, čuvena srpska glumica, dala je svoj komentar povodom blaćenja Srbije u Hrvatskoj, kada je Dragan Bjelogrlić, jedan od blokadera iz redova glumaca, govorio loše o državi koja je finansirala njegove kapitalne projekte.
Trojni pakt - Albanija, Hrvatska i takozvano Kosovo - održao je nedavno trilateralni sastanak na kome su dogovoreni dalji koraci, koji moraju doći u fokus srpskih službi, pošto je bez ikakve sumnje taj savez uperen upravo protiv Srbije.
Lider LDP-a Čedomir Jovanović razobličio je idelologa blokadera Boža Prelevića, poznatijeg kao Boža Ratkapna, koji je izgleda zaboravio svoju prošlost jer se danas predstavlja kao veliki borac za pravdu.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević izjavio je gostujući na Televiziji Prva da blokadere apsolutno ne interesuje istina niti 16 izgubljenih života.
Novinar Uroš Piper poručio je da će doći dan izbora i da će blokaderi završiti na jednocifrenom broju u procentima glasova, a zatim je razotkrio zašto blokaderi upućuju pretnje profesoru Vladanu Petrovu.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić izjavila je da blokaderi nisu protiv vlasti, već da su protiv države i navela da je i suđenje ministru Nikoli Selakoviću za slučaj "Generalštab", koje je počelo danas, besmisleno i besramno i da predstavlja rušenje države.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
U večerašnjoj 22. epizodi Exatlona Srbija pobedu je odneo Crveni tim, rezultatom 8:5 kojim su sačuvali jednog člana svog tima od ispadanja na kraju nedelje.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Narednih dana u nekim delovima Srbije biće izmereno i do 17 stepeni Celzijusove skale. Promena vremena dolazi u narednih deset dana i donosi zahlađenje sa snegom.
inistarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović danas je razgovarala sa izvršnim direktorom Nuklearne energetske kompanije Emirata (ENEC), Mohamedom Ibrahimom Al Hamadijem o saradnji dve države u oblasti nuklearne energije.
Umesto da prate nastavu - đaci na časovima snimaju lajv, odnosno uživo prenose dešavanja u učionici na Tik toku! Ovakvo ponašanje odvlači im pažnju od učenja, a pored toga može da bude opasno za bezbednost, ali oni toga nisu ni svesni, upozoravaju stručnjaci.
Suđenje Branku Pušici, koji je osuđen na 18 godina zatvora pred Višim sudom u Užicu zbog ubistva bračnog para Ivane i Predraga Novakovića, biće ponovljeno, jer je tako naložio Apelacioni sud u Kragujevcu.
Policija u Beogradu, Treće odeljenje Uprave kriminalističke policije zajedno sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, rasvetlili su teško ubistvo u pokušaju na Čukarici i uhapsili V.M. (21) iz Crne Gore.
Policija i tužilaštvo tragaju za dvojicom napadača koji su u noći između 1. i 2. februara bacili tzv. Molotovljev koktel na objekat poznate firme u Surčinu.
Glumica Hale Beri otkrila je da joj čuvena filmska nagrada Oskar, koji je dobila 2001. godine, nije donela veću popularnost, jer je, kako kaže - crnkinja.
Bivši britanski princ Endru Mauntbaten Vindzor iselio se iz Rojal Lodža, a za to vreme policija ispituje tvrdnje da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin 2010. godine slao žene u njegovu rezidenciju.
U fajlovima Džefrija Epstina koje je objavilo američko Ministarstvo pravde postoji prepiska u kojoj se pominje ime holivudskog glumca Džordža Klunija i njihovog susreta.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Ideja za smajlije je potekla sa Univerziteta Karnegi Melon, gde je istraživač Skot Falman osmislio simboličan način da se u pisanju jasno razlikuju šale od ozbiljnih poruka.
Voćni kolač sa grizom je najsočniji desert koji miriše na dom i detinjstvo. Tajna je u načinu slaganja, a kroz vazdušasto testo se prepliću ukusi jabuke i crvenog voća iz zamrzivača.
Stručnjaci su otkrili kojih šest namirnica utiče na smanjenje lošeg holesterola, a samim tim i na bolje funkcionisanje organizma, pa je poželjno da ih češće jedete.
Pevačica Milica Todorović se porodila juče u jednoj privatnoj klinici, a porođaj je prošao u najboljem redu. Prva joj je u posetu došla prijateljica i buduća kuma Bobana.
Učesnica "Pesme za Evroviziju" Aleksandra Sekulić prozvala je organizatore da nisu imali jednak tretman prema učesnicima tokom snimanja video materijala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar