• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

17.08.2025

16:25

Evropa se svojski trudi sa sabotira Trampove napore za mir: Za Ukrajinu ne sme da ima ograničenja...

Tanjug AP PHOTO

Vesti

Evropa se svojski trudi sa sabotira Trampove napore za mir: Za Ukrajinu ne sme da ima ograničenja...

Podeli vest

Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen izjavila je danas da ne može da bude ograničenja za oružane snage Ukrajine niti za pomoć iz inostranstva.

- Ne može da bude bilo kakvih ograničenja za ukrajinske oružane snage: bilo kada je reč o saradnji sa drugim državama, bilo kada je reč o pomoći od drugih država. Nema ograničenja za ukrajinske oružane snage - rekla je Fon der Lajen uoči današnjeg sastanka evropskih lidera i sutrašnjeg samita u Vašingtonu, na kome će se razgovarati o mogućem mirovnom planu između Ukrajine i Rusije.

Kako je navela, kao što često ističe, Ukrajina mora da postane poput čeličnog bodljikavog ježa, nepremostiva prepreka za potencijalne osvajače.

Fon der Lajen je rekla novinarima da je termin ''prekid vatre'' manje važan od potrebe da se zaustavi ubijanje.

- Važno je kakav je efekat. A efekat mora da bude zaustavljanje ubijanja. Dakle, nije važan sam termin, već sadržaj. Veoma je bitno da se što pre održi trilateralni sastanak...između predsednika Ukrajine, predsednika Sjedinjenih Američkih Država i Rusije - naglasila je Fon der Lajen.

U Vašington sutra pored predsednice Evropske komisije Ursule fon der Lajen, putuju i nemački kancelar Fridrih Merc, predsednik Francuske Emanuel Makron, predsednik Finske Aleksander Stub i italijanska premijerka Đorđa Meloni da bi prisustvovali sastanku između Zelenskog i Trampa.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
master

pre 5 meseci

Dali je to slucajno ili namerno, da evropa od svih pametnih izbira debile da je vode???????

sledeća vest

Politika

"Predsednik Jakov mi je pratio svaku objavu": S*ks afera u Crnoj Gori se odmotava - Pajković upozorila: Vukšić ima oružje
Politika

"Predsednik Jakov mi je pratio svaku objavu": S*ks afera u Crnoj Gori se odmotava - Pajković upozorila: Vukšić ima oružje

"Da li bi se meni ovo desilo da sam bila poslušna i da sam radila ono što se od mene tražilo?", pita Mirjana Pajković, bivša čelnica Direktorata u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava Crne Gore, nakon što su u javnosti procurili njeni snimci sa bivšim direktorom Agencije za nacionalnu bezbednost (ANB) i savetnikom za bezbednost predsednika države, Dejanom Vukšićem.

03.02.2026

17:44

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Više od 50.000 rezervacija: Počela prodaja jeftinih avio karti
Društvo

Više od 50.000 rezervacija: Počela prodaja jeftinih avio karti

Avio-kompanija Er Srbija od 2. do 8. februara organizuje veliku promotivnu akciju, u okviru koje putnicima nudi povoljnije uslove za putovanja ka svim destinacijama iz svoje mreže, saopštio je nacionalni avio-prevoznik. Već prvog dana promocije urađeno je više od 50.000 rezervacija.

03.02.2026

16:00

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set