Opšti napad ruskih snaga u DNR: Grupa Jug "spržila" položaje protivnika, pojavile se strašne informacije! (VIDEO)
Podeli vest
Jurišne jedinice ruske Operativne grupe (OG) "Jug" zauzele su naselje Aleksandro-Šultino u DNR, posle jedne od žestokih akcija.
Ruske snage su uspostavile kontrolu nad Aleksandro-Šultinom u Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR). Ovo se navodi u današnjem izveštaju Ministarstva odbrane Rusije o situaciji na frontu.
Ruske jedinice demonstriraju visoku efikasnost na donjeckom pravcu u uništavanju neprijateljskih utvrđenja. Kombinovana dejstva tenkova, artiljerije i dronova omogućavaju metodično uništavanje uporišta ukrajinskih oružanih snaga, obezbeđujući napredovanje jurišnih grupa, prenosi TV Zvezda.
Borci 110. brigade Južne grupacije snaga, tokom oslobađanja naselja Želanoje u Donjeckoj Narodnoj Republici, uništili su jedinicu Oružanih snaga Ukrajine (VSU), koja je stigla na smenu u uporište koje su već zauzele ruske snage. Ukrajinski vojnici su ih greškom zamenili za svoje saborce, ispričao je vojnik sa pozivnim imenom „Faust“ u video-snimku koji je dostavilo Ministarstvo odbrane Rusije.
12.10.2024
00:00
Prema podacima ministarstva odbrane, naselje je zauzeto zahvaljujući dejstvu jedinica OG "Jug".
Dnevni gubici ukrajinske strane u zoni odgovornosti grupe iznosili su 240 ljudi. Pored žive sile, ukrajinska vojska je izgubila oklopno borbeno vozilo, dva pikapa, dva artiljerijska oruđa i četiri skladišta municije.
Komanda ukrajinske armije više ne zna šta da preduzme nakon sloma odbrane Oružanih snaga Ukrajine (OSU) na jugu Donbasa, izjavio je britanski ekspert Aleksandar Merkuris u svom vlogu na Jutjubu.
Ukrajinske snage suočavaju se s logističkom krizom na pokrovskom pravcu, izjavio je britanski ekspert Aleksandar Merkuris u svom blogu na YouTube-u.
25.09.2024
06:04
Takođe, ruski resor je danas izvestio o pokretanju grupnog napada na objekte vojno-industrijskog kompleksa, energetske objekte i aerodrome u Ukrajini. Među ciljevima su bili i položaji operativno-taktičkih raketnih sistema, skladišta municije i imovina ukrajinskih oružanih snaga.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruske jedinice demonstriraju visoku efikasnost na donjeckom pravcu u uništavanju neprijateljskih utvrđenja. Kombinovana dejstva tenkova, artiljerije i dronova omogućavaju metodično uništavanje uporišta ukrajinskih oružanih snaga, obezbeđujući napredovanje jurišnih grupa, prenosi TV Zvezda.
Srpska trobojka osvanula je na jednom od najviših objekata u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a tim povodom se oglasio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se trenutno nalazi u poseti toj zemlji, istakavši kako mu je srce puno.
Predsednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković, saopštio je danas na konferenciji za medije u Skupštini Glavnog grada da je smenjen jer je javno podržao Srbe u Crnoj Gori, naglasivši da ta stranka od danas više nije deo vlasti u Podgorici.
Mark Brnović, koji je preminuo 13. januara, bio je imenovan za kandidata za ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, ali je njegova kandidatura kasnije povučena.
Bivši potpredsednik Narodne stranke, dramski pisac i poznati blokader Siniša Kovačević nezadovoljan je što nije dobio nacionalnu penziju, pa je uputio kritike na račun aktuelne vlasti.
Mark Brnović, amerikanac srpskog porekla i bivši Državni tužilac Arizone koji je iznenada preminuo 13. januara, nedavno se oglasio nakon iznenadne odluke šefa Bele kuće Donalda Trampa da on ipak ne bude ambasador SAD u Srbiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujućii na televiziji Pink u emisiji "Amidži šou", dotakao se i sportskih tema. Prvenstveno onih vezanih za naše najuspešnije sportiste.
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
Opasne nesuglasice probudile su se u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, kada je Amela Melegi ušla u ozbiljnu raspravu sa svim članovima svog Crvenog tima.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra, 14. januara, obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da u ponoć treba pogledati kroz prozor i posmatrati vreme.
Ministar finansija Siniša Mali u novogodišnjem izdanju emisije "amidži šou" otkrio je da Srbija ima 310 milijardi dinara na računu i čak 29 milijardi evra deviznih rezervi.
Ana Živković (28) iz Vučja, majka dvogodišnjeg Dimitrija, ali i supruga, ima 28 godina i vodi hrabru bitku sa teškom i progresivnom bolešću - multiplom sklerozom.
Zahvaljujući brzoj intervenciji policije iz Obrenovca, izbegnut je ozbiljan incident koji je mogao da preraste u krvoproliće u selu Mislođin jutros oko dva sata posle ponoći.
Takozvana kosovska policija traga za trojicom muškaraca osumnjičenih za pokušaj ubistva u pucnjavi koja se dogodila u kafiću u Dečanima, a u kojoj je ranjeno dvojica Srbi i jedan Albanac.
Žena (68) koja je teško povređena 27. decembra na Novom Beogradu kada ju je, kako se sumnja, Tihomir Krstić (46) brutalno izbo nožem u ulazu stambene zgrade u kojoj živi, puštena je iz bolnice na kućno lečenje.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Godine 1962. godine kratkometražni animirani film "Surogat" Dušana Vukotića osvojio je Oskara i time postao prvi neamerički animirani film koji je dobio tu nagradu.
Glumica Milica Milša Isaković godinama je gradila karijeru i ostavila veliki trag, ali je malo poznato da je ćerka nagtađivanog književnika Antonija Isakovića.
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
Po astrološkim najavama, početak 2026. godine donosi snažan zaokret kada je novac u pitanju, a Blizanci i Strelčevi bi mogli da budu najveći dobitnici.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar