• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

22.08.2025

23:00

Lukašenko otkrio detalje razgovora sa Putinom: Mi pravoslavni tamo ne idemo...

Tanjug/AP

Vesti

Lukašenko otkrio detalje razgovora sa Putinom: Mi pravoslavni tamo ne idemo...

Podeli vest

Za susret ruskog i američkog predsednika izabrana je Aljaska delimično i zbog prigovora lidera Belorusije Aleksandra Lukašenka kako Rim ne bi bio prihvatljivo mesto za sastanak.

Lukašenko se osvrnuo na sastanak predsednika Vladimira Putina i Donalda Trampa na konferenciji za štampu u Minsku u petak.

"Pomalo je egzotično, ali lepo" što je Tramp pozvao Putina na Aljasku, rekao je predsednik Belorusije.

"Mene je Putin pre toga zvao i kaže: priča se o Rimu, Ženevi, Turskoj, Emiratima, itd. A ja mu kažem: eh, nama pravoslavnima da idemo u Rim... Da, kaže on, jasno mi je. I sve smo onda to odbacili i rekli, čekaćemo šta predlože Amerikanci", dodao je Lukašenko.


On je pohvalio samit na Aljasci prošlog petka i dodao da je Tramp "odlično odigrao" svoju ulogu posrednika u rusko-ukrajinskom sukobu.

"Apsolutno se ne slažem sa nalazima i zaključcima koje novinari i razni 'stručnjaci' iznose na ovu temu, da je Putin tamo dobio više, Tramp manje", rekao je Lukašenko. "Ako ne razumete osnovnu diplomatiju, onda nemojte davati procene".

Po njemu, Tramp je "saznao stav Rusije u ovom sukobu i razumeo šta Rusija želi", što može da bude važno za mirno rešenje sukoba.

Pritom je stav Rusije važniji za budućnost mira od ukrajinskog, jer Rusija "dominira na frontu", dok Kijev mora što pre da sklopi mir kako bi od Ukrajine išta ostalo, zaključio je Lukašenko.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Užas: Pronađeno telo partnera unuke Mika Džegera
Showbiz

Užas: Pronađeno telo partnera unuke Mika Džegera

Telo dugogodišnjeg partnera unuke slavnog muzičara Mika Džegera pronađeno je u moru nakon višednevne potrage, a policija je saopštila da veruje da je reč o Aleksanderu Keju (37), čiji je nestanak prijavljen 24. januara 2026.

03.02.2026

13:26

Magazin

Džet set