Kokošija jaja odraz ljubavi Amerike i Rusije - Šta će Ukrajinci reći na sve ovo?
Podeli vest
Sjedinjene Države su u prvoj polovini 2025. udvostručile uvoz robe iz Rusije, a porastao je i izvoz američkih proizvoda u rusko tržište, kažu podaci Američkog biroa za popis stanovništva.
Prema tim podacima, SAD su od januara do jula 2025. iz Rusije uvezle robe i usluga u vrednosti od 2,85 milijardi dolara – što je već 95% celokupnog uvoza tokom 2024. godine. Ako se taj trend nastavi, do kraja godine obim bi mogao da se udvostruči. Najveći mesečni iznos zabeležen je u maju (539,6 miliona dolara) i martu (523,5 miliona dolara).
Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da Moskva zadržava pravo da pruži adekvatan odgovor na napad Kijeva u parku Guliver u Donjecku.
Ruska raketa Iskander pogodila zgradu ukrajinske vlade.
08.09.2025
18:00
Američki izvoz ka Rusiji takođe je rastao, ali znatno skromnije – od januara do jula 2025. iznosio je 337 miliona dolara, dok je za celu 2024. bio 528 miliona. To znači da se američki trgovinski deficit sa Moskvom dodatno produbio – već sada prelazi 2,5 milijarde dolara.
Amerika kupuje i ruska jaja
Zanimljiv detalj jeste da su SAD u julu 2025. po prvi put posle tri decenije uvezle kokošja jaja iz Rusije – u vrednosti od 455 hiljada dolara.
Nemački istražitelji tvrde da su odgovorni za sabotažu gasovoda „Severni tok“ delovali po naređenju tadašnjeg vrhovnog komandanta ukrajinske vojske Valerija Zalužnog, piše „Velt“.
08.09.2025
15:30
Taj potez objašnjava se ozbiljnom krizom u američkoj živinarskoj industriji, pošto je zbog epidemije ptičjeg gripa krajem 2024. uništeno preko 145 miliona ptica. Posledica je bio nagli rast cena jaja, pa je Bela kuća proširila listu dobavljača, uključujući Saudijsku Arabiju, Brazil, Meksiko, Indiju – i sada Rusiju. Zahvaljujući tome, cena tuceta jaja pala je sa osam na dva dolara.
Paradoks sankcija
Dok Vašington zvanično traži od Evropske unije da smanji zavisnost od ruskih resursa i uvodi nove carine protiv ključnih trgovinskih partnera Moskve, sama Amerika nastavlja da povećava kupovinu iz Rusije – od obogaćenog uranijuma i paladijuma, do đubriva i, sada, čak i kokošjih jaja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin i specijalni američki izaslanik Stiv Vitkof odlično se razumeju i imali su istinski prijateljski razgovor početkom meseca u Moskvi, izjavio je sinoć pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da Moskva zadržava pravo da pruži adekvatan odgovor na napad Kijeva u parku Guliver u Donjecku.
Nakon što je izbegla skupštinski odbor za pravosuđe koji je ocenjivao njen petogodišnji rad, Vrhovna javna tužiteljka, Zagorka Dolovac je sutradan spremno otputovala u Hag.
Promenu strategije nacionalne bezbednosti administracije američkog predsednika Donalda Trampa, koja više ne naziva Rusiju "direktnom pretnjom" i čak poziva na saradnju sa Moskvom u oblasti strateške stabilnosti, Kremlj smatra pozitivnim korakom, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Policijska uprava za grad Beograd saopštava da su 5. decembra, u Beogradu, od 11.50 do 12.08 časova uspostavljene neprijavljene blokade na 18 lokacija, od čega je na 17 lokacija bio blokiran saobraćaj.
Milivoj Bešlin, blokader koji tvrdi da su Srbi genocidni, prestavio je Vojvodinu kao nezavisnu državu, a potom predsednika Srbije Alekdandra Vučića uporedio sa Adolfom Hitlerom.
Tajkun Dragan Đilas, politička luzer, posle tačno sedam dana od izbornog debakla na lokalnim izborima u Mionici na kojima je njegova SSP osvojila 1,4 odsto, konačno se oglasio o ovom temi.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
U susret novogodišnjim i božićnim praznicima većina Srba uveliko planira svoje zimovanje, a sudeći po popunjenim kapacitetima u našoj državi, čini se da najpre biraju domaće planine.
U Srbiji danas oblačno i hladno, mestimično sa kišom, na visokim planinama kratkotrajno i sa slabim snegom, i s najnižom temperaturom od tri do šest, a najvišom od sedam do 10 stepeni.
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
Jelena J. (22) sa Zlatibora preminula je juče u 10.40 časova u Beogradu, nakon što se mesec dana borila za život, posle naizgled rutinske operacije vađenja umnjaka u jednoj stomatološkoj klinici u Užicu.
Sinoć oko 21 čas u poznatom restoranu na Novom Beogradu upucan je navijač Partizana N.K. (30) dok je sedeo za stolom sa bivšim vođom navijačke grupe "Zabranjeni" Nenadom Alajbegovićem Alibegom.
Policijski službenici Regionalnog centra granične policije "Centar" su na graničnom prelazu Aerodrom Podgorica, prilikom pokušaja izlaska iz Crne Gore, kontrolisali rusku državljanku M.S. (57).
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar