Diplomatija i mir: Moskva ne odustaje od političkog rešenja sukoba
Podeli vest
Rusija ostaje spremna da reši krizu u Ukrajini političkim i diplomatskim sredstvima, izjavio je danas Dmitrij Peskov, portparol predsednika Rusije Vladimira Putina.
- Rusija zadržava svoje interesovanje i spremnost da reši ukrajinsku krizu političkim i diplomatskim sredstvima - rekao je Dmitrij Peskov novinarima, prenosi agencija RIA Novosti.
Rusija nikada nije bila pretnja nijednoj državi, pa ni evropskim, naprotiv, NATO je taj koji se sve više približavao ruskim granicama, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Rukovodstva EU i NATO na dnevnoj bazi optužuju Rusiju za provokacije, najčešće i ne potrudivši se da iznesu bilo kakve argumente, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov u vezi sa optužbama na račun Rusije u vezi sa dronovima u Poljskoj.
10.09.2025
14:30
Peskov je naveo da još nema napretka u pogledu održavanja trilateralnog samita Rusije, Ukrajine i Sjedinjenih Američkih Država.
Američki predsednik Donald Tramp kazao je ranije novinarima da bi trilateralni samit u kojem bi učestvovali predsednik Rusije Vladimir Putin i predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski mogao da bude održan "relativno uskoro".
- Ne, do sada nije bilo napretka - rekao je Peskov odgovarajući na pitanje novinara o Trampovoj izjavi o mogućem trilateralnom samitu između Rusije, SAD i Ukrajine i o tome da li postoje dogovori o takvom sastanku.
Ruski predsednik Vladimir Putin ponovo je pozvao svog ukrajinskog kolegu Volodimira Zelenskog na sastanak u Moskvi, prenela je ruska agencija RBC pozivajući se na portparola Kremlja Dmitrija Peskova.
Razgovor ruskog predsednika Vladimira Putina i predsednika Srbije Aleksandra Vučića tradicionalno je prošao u dobroj atmosferi, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Hubert
pre 3 meseca
Moskva treba dobiti jedne jako dobre batine.
I to ce se desiti.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski rekao je da bi predlozi dogovoreni sa američkim zvaničnicima o mirovnom sporazumu za okončanje rata u Ukrajini mogli biti finalizovani u roku od nekoliko dana, nakon čega će ih američki izaslanici predstaviti Kremlju.
Sjedinjene Američke Države su obećale Rusiji da će Ukrajina odustati od dela svoje teritorije kao deo mirovnog sporazuma, rekao je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
Sastanak između ruskog predsednika Vladimira Putina i specijalnog američkog izaslanika Stiva Vitkofa završen je posle gotovo pet sati, prenela je agencija RIA novosti.
Rusija nikada nije bila pretnja nijednoj državi, pa ni evropskim, naprotiv, NATO je taj koji se sve više približavao ruskim granicama, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Ruske oružane snage ponovo su izvele napad na most u Odeskoj oblasti, koristeći bespilotne letelice tipa „Geran“, saopštili su ukrajinski izvori, navodeći da je zabeleženo najmanje sedam pogodaka, čime je još jednom pogođena ključna infrastrukturna tačka na jugu zemlje.
Američki predsednik Donald Tramp potvrdio je da će Sjedinjene Američke Države uskoro započeti kopnene vojne udare na ciljeve povezane sa narko-kartelima u Latinskoj Americi, naglašavajući da Vašington prelazi u novu fazu borbe protiv organizovanog kriminala, izjavio je tokom božićnog obraćanja pripadnicima američke vojske.
Radivoje Jovović i Marija Vasić podneli su neopozive ostavke na sve stranačke funkcije i istupili iz članstva Pokreta slobodnih građana (PSG), saopštili su u sredu u zajedničkom obraćanju javnosti.
Policija u Zrenjaninu je juče u 17.15 časova, u mestu Elemir, zaustavila vozača (43) koji je upravljao automobilom marke ''pežo'' u stanju potpune alkoholisanosti.
Državljanin Srbije, osumnjičen da je učestvovao u spektakularnoj pljački juvelirnice u Portofinu u avgustu ove godine, uhapšen je pre nekoliko dana na centralnoj železničkoj stanici u Milanu.
Policija u Beogradu uhapsila je L. P. (27) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Snimak glumca beskućnika Tajlora Čejza koji je postao viralan na društvenim mrežama, uzburkao je javnost u Americi nakon čega mu je njegov kolega Danijel Kertis Li pomogao i obezbedio mu krov nad glavom.
Džeklin A. Vernareli, doktorka nauka, naglašava da je ženama nakon tridesete posebno važna kombinacija kalcijuma i vitamina D, jer upravo oni najviše doprinose očuvanju gustine kostiju i smanjenju rizika od osteoporoze.
Funkcija "Your Year with ChatGPT" je namenjena korisnicima besplatnog, Plus i Pro paketa koji su uključili reference "chat history" i "saved memories" i ostvarili bar minimalnu aktivnost u razgovorima sa aplikacijom, dok Tim, Enterprise i Education nalozi neće imati pristup ovom pregledu.
Kremasta jafa torta je prava poslastica za sve ljubitelje sočnog biskvita i osvežavajuće pomorandže. Svaki zalogaj donosi savršen spoj vazdušastog biskvita i bogatog, kremastog fila sa sitnim komadićima jafa keksa, koji dodaju diskretnu promenu u teksturi.
Pevačica Emina Jahović po završetku koncerta govorila je o privatnom životu i karijeri, kolegama koje su je podržale i svom odnosu sa Sašom Kovačevićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar