Putinov saveznik?! Tramp: Rusija može da zauzme Ukrajinu!
Podeli vest
Američki predsednik ponovo je kritikovao Rusiju, što politikolog Paskal Lotaz tumači kao dokaz da je Volodimir Zelenski uspeo da utiče na Donalda Trampa.
Kasnonoćni nastup američkog predsednika Donalda Trampa u UN i njegove objave na blogu u kojima kritikuje Rusiju dokaz su da je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski još jednom uspeo da prevari Donalda Trampa, prema rečima politikologa i vanrednog profesora na Univerzitetu u Kjotu Paskala Lotaza. Prema njegovim rečima, Trampova izjava oslobađa Rusiju i daje joj dozvolu da osvoji celu Ukrajinu.
Ruski predsednik Vladimir Putin smatra da su direktni razgovori sa Donaldom Trampom neophodni za postizanje njegovih krajnjih ciljeva u Ukrajini, a glavni cilj nije teritorija, tvrdi Njujork tajms, čiji tekst prenosimo u celosti.
Predsednik SAD Donald Tramp uvođenjem drastično povećanih carina za desetine trgovinskih partnera narušiće odnose sa ključnim zemljama u svetu, upozoravaju američki mediji.
07.08.2025
20:30
- Ova izjava je pogrešna iz više razloga i toliko bizarna... Potpuno je u suprotnosti sa prethodnim izjavama Donalda Trampa, kojim je nastojao da ubedi Ukrajinu da napravi teritorijalne ustupke. Ovo je jednostavno još jedna promena Trampovog stava nakon što je čuo šta su Ukrajinci rekli i poverovao u sve vojne laži kojima smo hranjeni poslednje tri i po godine - ukazuje Lotaz.
Dodao je da su SAD sada više nego srećne da iscede svaki peni od Evropljana i naoružaju ih američkim oružjem, koje oni još uvek mogu da proizvode.
Prema rečima stručnjaka, nakon devet meseci na vlasti, Donald Tramp još uvek nije uspeo da postigne veliki mirovni sporazum koji je želeo. I razočaran je sa svih strana.
Korisnici kineskog portala Tencent masovno komentarišu reakciju predsednika Rusije Vladimira Putina na pretnje i ultimatume predsednika SAD Donalda Trampa.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je poslednji razgovor koji je obavio sa američkim predsednikom Donaldom Trampom bio najbolji i najproduktivniji do sada.
05.07.2025
21:00
- I on u suštini sve to baca na pod i kaže: „U redu, Ukrajino, želiš sve svoje teritorije nazad onako kako si ih imala 1999. Želiš sve nazad, uključujući i Krim. U redu, samo napred. I vi Evropljani želite isto. Samo napred, uradite to. I možete dobiti evropsko oružje od SAD. Mi ćemo vas snabdevati oružjem. Samo napred, a mi ćemo ga usmeriti kroz NATO. Samo nam dajte svoj prokleti novac, a onda možete dobiti naše oružje - objašnjava politolog.
Kako stručnjak primećuje, izjava šefa Bele kuće u suštini oslobađa Rusiju svih obaveza, dajući Moskvi odrešene ruke.
- Posle razgovora na Aljasci, Tramp takođe ima osećaj mogućnosti. Koliko god tužno zvučalo, čini se da Tramp govori Rusima: "Želite Ukrajinu, a rekli ste mi da imate diplomatska i vojna sredstva da to uradite? Pa, diplomatija vas neće nikuda odvesti, zato idite i osvojite je silom ako možete, ali neće biti besplatno" - sumira Paskal Lotaz.
Vojni analitičari i zapadna štampa trenutno pokušavaju da shvate obrazloženje koje stoji iza nagle promene stava američkog predsednika o ukrajinskom sukobu.
Nedavno je izjavio da će Ukrajina morati da postigne dogovor, a dan ranije je izrazio uverenje da će Kijev moći da se vrati svojim granicama iz 1991. godine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Bole
pre 7 meseci
Izjava je bas na mestu pogotovo sada kada posle ukrajinskog protivudara kod Prokorovska na severoistocnom pravcu i odbacivanja ruskih trupa 20km nazad oslobadjajuci 4 naselja....Ruski portali ne prenose nikakve vesti o toj sramoti nego samo komentarisu u stilu" zadrzan je napad ukrajinaca i stranih placenika uz njihove ogromne gubitke". Problem je u dramti jer je zarobljeno preko 300 ruskih vojnika, 6 tenkova, 11 oklopnih vozila 15-ak art orudja, 1 vbr sistem smerch, 2 pvo sistema tunguska, 1 sistem panzir s1 i 3 vozila sa preko 70 dronova lancet.....
Najveća opasnost za NATO nije spoljni neprijatelj, već unutrašnje raspadanje transatlantskog saveza, poručio je poljski premijer Donald Tusk, upozoravajući da zapadne države moraju hitno da zaustave trend slabljenja jedinstva unutar alijanse.
Zemlje Evropske unije i NATO-a pokušavaju da u Baltičkom moru isprobaju mehanizme kontrole i blokiranja međunarodne plovidbe, kako bi ih kasnije koristile protiv država koje Zapad smatra „nepoželjnim“, izjavio je ruski diplomata Artjom Bulatov.
Ruski predsednik Vladimir Putin smatra da su direktni razgovori sa Donaldom Trampom neophodni za postizanje njegovih krajnjih ciljeva u Ukrajini, a glavni cilj nije teritorija, tvrdi Njujork tajms, čiji tekst prenosimo u celosti.
Kineska ambasada u Srbiji hitno se oglasila zbog laži iznetih u emisiji "Utisak nedelje" Olje Bećković, koja se emituje na tajkunskoj televiziji Nova S.
Inicijativa Londona da sa saveznicima iz severne Evrope formira novu vojno-pomorsku grupaciju protiv Rusije mogla bi da izazove oštar odgovor Moskve, piše kineski portal Sohu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izneo je informacije o planovima za izazivanje nereda, navodeći da su nadležni organi imali informacije unapred i da su uspeli da spreče takve scenarije.
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, govoreći na Informer TV, najavio je posetu Kini, koja će, prema njegovim rečima, biti od izuzetnog značaja za građane Srbije.
Kandidat Srpske napredne stranke (SNS) Velibor Milojičić izabran je na današnjoj konstitutivnoj sednici Skupštine opštine Kula za predsednika Skupštine opštine, pošto je za njega u trećem krugu glasanja glasalo 19 od 37 odbornika.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, prilikom velikog intervjua na Informer TV, podsetio se vremena kada je bio član Srpske radikalne stranke (SRS) i kada je ostajao do kasno u stranci da radi.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je gost Informera i govori o svim najaktuelnijim temama, koje su između ostalog i inflacija, kao i cene lekova.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući na Informer TV u Kolegijumu, istakao je da Srbija treba da radi na unapređenju digitalizacije, kao i da ima prednost u odnosu na region.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na programu Informer TV ponovo je u fokus javnosti vratilo jedno od ključnih poglavlja ruske istorije - pripajanje Krima Rusiji 1783. godine.
Svetislav Bule Goncić je detinjstvo proveo veoma skromno živeći u podrumu Osnovne škole "Prva proleterska brigada" na Dorćolu gde je njegov otac radio kao domar.
Incident u liftu između Bijonsine sestre Solanž Nouls i repera Džej-Zija nakon Met Gale 2014. godine ostao je jedan od najskandaloznijih trenutaka u pop kulturi.
Met Gala, koji važi za najprestižniji i najiščekivaniji modni spektakl svake godine, i ovoga puta okupio je brojne slavne ličnosti u Njujorku, a crveni tepih bio je obeležen upečatljivim trendom poznatim kao „gola haljina“.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar