Sin bivšeg američkog predsednika Džoa Bajdena, Hanter izjavio je da se neće izviniti prvoj dami Sjedinjenih Američkih Država Melaniji Tramp zbog iznošenja nedokazane tvrdnje da ju je sa suprugom, američkim predsednikom Donaldom Trampom upoznao Džefri Epstin
Hanter Bajden izjavio je u novom intervjuu da je njegov otac, bivši predsednik SAD Džo Bajden, uzeo lek za spavanje „Ambijen“ uoči svojih prvih predsedničkih debata s Donaldom Trampom u junu prošle godine, što je, prema njegovim rečima, doprinelo lošem nastupu tadašnjeg predsednika.
22.07.2025
12:10
„Zahtev Bajdenovog nacionalnog savetnika za bezbednost da se izveštaj zadrži unutar CIA i ne deli sa drugim zvaničnicima SAD, bio je “veoma redak i neuobičajen”, rekao je jedan visoki zvaničnik CIA za Just the News, prenosi Sputnjik.
U izveštaju, u koji je Just the News imao uvid, sakupljane su reakcije visokih ukrajinskih zvaničnika na posetu tadašnjeg potpredsednika Bajdena Kijevu u decembru 2015.
Nakon Majdana, Bajden je bio glavni predstavnik tadašnjeg predsednika SAD Baraka Obame u vođenju politike SAD prema novoj prozapadnoj vladi u Ukrajini.
Kuća Hantera Bajdena, sina aktuelnog predsednika SAD Džo Bajdena, potpuno je uništena u požarima u Los Anđelesu, prenose mediji.
09.01.2025
17:24 >> 17:49
Dokument pokazuje da su ukrajinski zvaničnici u vladi Petra Porošenka bili razočarani posetom potpredsednika zbog nedostatka konkretnih razgovora sa njihovim liderom. Ti isti zvaničnici “privatno su komentarisali” poslovanje Hantera Bajdena u Ukrajini.
Foto: EPA
Hanter Bajden
“Ovi zvaničnici su smatrali da navodne veze porodice američkog potpredsednika sa korupcijom u Ukrajini predstavljaju dokaz dvostrukog standarda u vladi SAD,” navodi se u izveštaju CIA.
Bajdenova poseta u decembru 2015. često je bila predmet pažnje zbog Hanterovih poslova sa ukrajinskom energetskom kompanijom Burisma. Tokom te posete, Bajden je odlučio da promeni zvaničnu politiku SAD i zahtevao od Porošenka da smeni glavnog tužioca Viktora Šokina, preteći da neće odobriti značajnu garanciju kredita SAD.
Šokin je tada istraživao Burismu i njenog vlasnika, dok se Hanter zvanično pridružio odboru kompanije u maju 2014. Neposredno pre posete, tadašnji ambasador SAD u Ukrajini upozorio je Bajdenove savetnike da SAD smatraju Burismu korumpiranom.
Zvaničnici CIA su utvrdili da je u vreme izrade izveštaja on ispunjavao kriterijume za distribuciju američkim zvaničnicima pre nego što je kancelarija potpredsednika intervenisala.
Visoki zvaničnik CIA rekao je da bi takve informacije bile korisne za zvaničnike SAD koji su se bavili politikom prema Ukrajini, jer predstavljaju mišljenje više visokih ukrajinskih zvaničnika.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sin bivšeg američkog predsednika Džoa Bajdena, Hanter izjavio je da se neće izviniti prvoj dami Sjedinjenih Američkih Država Melaniji Tramp zbog iznošenja nedokazane tvrdnje da ju je sa suprugom, američkim predsednikom Donaldom Trampom upoznao Džefri Epstin
Miša Bačulov, blokader siledžija koji je optužen za čitav niz kriminalnih dela, došao je danas da lešinari ispred Skupštine Srbije u srcu Beograda, gde Dijana Hrka, majka mladića Stefana Hrke koji je stradao u tragediji u Novom Sadu, štrajkuje glađu.
U intervjuu iz 2019. godine majka ukrajinskog predsednika Rima Vladimirovna otkrila je da je Volodimir Zelenski kao dete imao neobičnu omiljenu igračku – staru sovjetsku mašinu za mlevenje mesa.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prilikom gostovanja na RTS-u, rekao je da je danas u Novom Sadu na Klisi, posetio Danijelu Firić, majku dve devojčice koje su stradale u padu nadstrešnice prošle godine u Novom Sadu.
Poslanika Zeleno-levog (ZLF) fronta Dobricu Veselinovića snimila je naša ekipa. U novoj epizodi emisije "Na merama" možete videti kako izgleda kopanje blokadera Veselinovića, ali ne po zakonima, već po sopstvenim sinusima.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić bio je gost "Dnevnika 2" na RTS i tom prilikom poručio da protiv Dijane Hrke, koja štrajkuje glađu ispred Skupštine, nema ništa.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić bio je gost drugog Dnevnika na Radio-televiziji Srbije i govorio, između ostalog, o nedavnom hapšenju snajperista u Republici Srpskoj i Srbiji.
Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić, večeras je gost emisije "Dnevnik 2" na RTS 1, gde je otkrio sve detalje u vezi sa američkim sankcijama NIS-u.
Sektor za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova održao je u Palati Srbija sastanak Operativnog štaba za koordinaciju i rukovođenje zaštitom i spasavanjem u slučaju ekstremnih snežnih padavina, nanosa i poledica.
Saobraćajna policija po nalogu javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu zadržala je u subotu državljanina BiH M.G. (45) zbog sumnje da je izazvao saobraćajnu nezgodu u kojoj je jedna osoba teže povređena.
Zajedničkom akcijom carine i policije na graničnom prelazu Šid 5. novembra 2025. godine sprečen je pokušaj grupe ilegalnih migranata da granicu pređu u tovaru merkantilne pšenice za ljudsku upotrebu.
Brutalno razbojništvo dogodilo se 27. oktobra oko 17 časova u apoteci na Vračaru, kada su tri maloletnika uzrasta od oko 14 godina upala u radnju i nasrnula na radnicu.
Marko Arnautović je pravi profesionalac i forma mu stalno ide uzlaznom putanjom, mnogo toga može da nam pruži, uveren je trener Crvene zvezde Vladan Milojević.
U Beogradu se uveliko snima film "Linija", inspirisan istinitom pričom o heroju ratnih devedesetih, doktoru Miodragu Laziću, čuvenom niškom hirurgu koji je tokom ratnih godina spasao više od 3.000 života.
Kultni film "Najbolje godine gospođice Džin Brodi" iz 1969. godine, koji je proslavio veličanstvenu Megi Smit u naslovnoj ulozi, i danas izaziva rasprave, ali ne samo zbog briljantne glume, već i zbog eksplicitnih scena koje su tada bile pravi šok.
Par svingera koji je učestvovao u prvom televizijskom seksu u troje odlučio je da se razdvoji nakon 11 godina zajedničkog života. Džes Miler tvrdi da je razlog razvoda njen bivši suprug, koji nije mogao da kontroliše ljubomoru.
Slana torta koja se sprema lako i brzo je pravi izbor i oduševiće svakog gosta. Iznutra je kremasta, sa slojevima hrskavog susama na vrhu i dnu, i nešto što zaista vredi probati.
Bivši rijaliti učesnik Marko Đedović tvrdi da se Anela i Sita bave crnom magijom i da praktikuju rituale od kojih su neki ljudi završavali sa smrtnim ishodom.
Pevač Aca Lukas odgovorio je na prozivke Željka Šašića, ističući da je njegovu ćerku oduvek gledao kao svoju i da nikada nije želeo da zauzme njegovo mesto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar