Jeziva poruka Budimpešti: Poljska preti diverzijom na naftovodu Družba!
Podeli vest
Poljski šef diplomatije Radoslav Sikorski u odgovoru mađarskom kolegi Peteru Sijartu izrazio nadu da će ukrajinska vojska onesposobiti ruski naftovod Družba.
- Štaviše, nadam se da će vaš hrabri sunarodnik, major Mađar (komandant snaga bespilotnih sistema Oružanih snaga Ukrajine Robert Brovdi, kodno ime Mađar), konačno uspeti da onesposobi naftovod i da ćete dobijati naftu preko Hrvatske - poručio je Radoslav Sikorski na društvenoj mreži Iks.
Poljski ministar spoljnih poslova Radoslav Sikorski izjavio je da se odnosi sa Rusijom moraju rešavati najpre kroz pokazivanje sile, a tek potom dijalogom.
09.10.2025
17:10
Sikorski je još istakao da je ponosan na poljski sud koji je ocenio da diverzija na gasovodima „Severni tok“ nije bila zločin.
Prethodno, Okružni sud u Varšavi odbio je zahtev Nemačke za izručenje ukrajinskog državljanina osumnjičenog za diverziju na gasovodima „Severni tok“, i naložio njegovo neposredno oslobađanje, preneli su mediji.
Mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto je 22. avgusta objavio da je isporuka nafte Mađarskoj putem naftovoda „Družba“ obustavljena po treći put u skorije vreme zbog ukrajinskog napada. Slovačka i Mađarska su potom podnele žalbu Evropskoj komisiji u vezi sa prekidima u isporuci nafte putem naftovoda i zatražile garancije za svoju bezbednost.
Poljska je danas upozorila ruskog predsednika Vladimira Putina da ne prelazi njen vazdušni prostor zbog sastanka sa američkim predsednikom Donaldom Trampom u Budimpešti.
Poljska gradi sistem za borbu protiv dronova na istočnoj granici, saopštio je zamenik ministra unutrašnjih poslova i administracije zemlje Česlav Mroček za poljsku televiziju.
20.10.2025
10:40
Mađarski ministar spoljnih poslova je takođe objavio da su mađarske vlasti zabranile Robertu Brovdiju, komandantu bespilotnih sistema ukrajinskih Oružanih snaga, ulazak u zemlju i, posledično, u Šengensku zonu. Kasnije, na marginama Ruske energetske nedelje, Sijarto je novinarima rekao da su napadi na naftovod „Družba“, zapravo, napadi na suverenitet Mađarske.
Podsetimo, 26. septembra 2022. došlo je do sabotaže tri od četiri cevi gasovoda „Severni tok 1“ i „Severni tok 2“ na dubini od oko 80 metara u Baltičkom moru, na trasi koja povezuje Rusiju i Nemačku.
Moskva je više puta isticala potrebu za potpunom, transparentnom istragom i ukazivala da su brojne verzije i „curenja“ informacija na Zapadu kontradiktorni, što, po oceni ruskih zvaničnika, dodatno politizuje pitanje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Srbin
pre 1 mesec
Ovim Poljacima je ozbiljno spržen mozak..............
Tako"prljavih"političara,kao što jesu Poljaki u Uniji nema!
Ni Englezi,Francuzi ili Nemci ne rade protiv Madžarske sa takvom žestinom i mržnjom,kako to rade katolički Poljaki!
Energetsko pitanje u Evropi pretvorilo se u ideološku raspravu, dok Mađarska u realnim uslovima nema alternativu ruskim izvorima energije, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.
Mađarska neće dozvoliti da bude uvučena u rat Evrope protiv Rusije, poručio je danas ministar spoljnih poslova i trgovine Mađarske Peter Sijarto, optuživši Poljsku da namerno podiže tenzije i zagovara direktan sukob sa Moskvom.
Mađarska vlada pozvala je generalnog sekretara NATO Marka Rutea da "prestane da podstiče ratne tenzije", saopštio je ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.
Lideri Evropske unije (EU) i njenih država članica, uz konsultacije sa partnerima sa Zapadnog Balkana, usvojili su zajedničku Deklaraciju na samitu EU-Zapadni Balkan, kojom se nastavlja insistiranje na tradicionalnim zahtevima – priznanje nezavisnosti tzv. Kosova i uvođenje sankcija Ruskoj Federaciji.
Belorusija je stavila ruske interkontinentalne balističke rakete srednjeg dometa „Orešnik“ u borbenu gotovost, izjavio je predsednik Aleksandar Lukašenko, potvrđujući da je raspoređivanje ovog sistema završeno i da su rakete operativne.
Profesor Pravnog fakulteta i sudija Ustavnog suda prokomentarisao sraman zahtev koji je rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić uputio premijeru Srbije Đuru Macutu.
Lažni istraživač javnog mnjenja Đorđe Vukadinovi otvoreno je kritikovao deo opozicije i blokadersku elitu, ocenjujući da su izgubili podršku građana zbog jalovosti, isključivosti i pogrešne strategije.
Profesor na Pravnom fakultetu u Beogradu Vladan Petrov izjavio je da kampanja "od vrata do vrata" koju su najavili studenti u blokadi nije legitimna i legalna jer, kako je naveo, oni nisu registrovana politička stranka ili pokret, već tajna organizacija o kojoj se ništa zvanično ne zna.
Evropski zvaničnici, prema svemu sudeći, odlučili su da pomognu prištinskom ekstremisti Aljbin Kurtiju da pobedi na predstojećim parlamentarnim izborima!
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković poručio je danas da su agenda Beograda dijalog, mir i kompromis, a da premijer privremenih prištinskih institucija u tehničkom mandatu Aljbin Kurti "zna samo za tenzije eskalacije i provokacije".
Smrt mladog poštara iz Danilovgrada, Miloša Stamatovića (25), čije je telo 20. decembra 2022. godine pronađeno u koritu reke Morače, i dan danas otvara brojna pitanja koja su ostala bez odgovora.
Suđenje za teško ubistvo Noe Milivojev ušlo je u poodmaklu fazu, a tokom postupka pred sudom iznete su potresne izjave veštaka i članova porodice koje dodatno osvetljavaju razmere zločina koji je potresao javnost.
Prava drama odigrala se danas u popodnevnim časovima, kada je hitnim službama prijavljeno da je u ulici Sazonova došlo do teške nezgode u jednoj od novogradnji na Vračaru.
Muškarac koji je u jednoj pošti u Splitu predao međunarodnu pošiljku u kojoj se nalazio kilogram hašiša je uhapšen, a protiv njega je u toku kriminalistička istraga, saopšteno je iz splitske policije.
Film "Boj na Kosovu" snimljen je 1989. godine za potrebe obeležavanja 600 godina od čuvene bitke. U ovoj ratnoj drami igrali su neki od najvećih srpskih glumaca.
Izvršna direktorka za ljudske resurse kompanije "Astronomer", Kristin Kabot, oglasila se prvi put nakon viralnog snimka sa koncerta grupe Koldplej u Bostonu, koji je sredinom jula izazvao burne reakcije javnosti.
Anastasia Kvitko (30) je ruska manekenka koja je osvojila svet svojom zapanjujućim oblinama. Mnogi je smatraju jednom od najlepših dama Rusije, a gotovo 13 miliona pratilaca na Instagramu svakodnevno prati njene zavodljive fotografije i luksuzni život.
Iako psi često upućuju molećive poglede dok jedemo, važno je imati na umu da mnoge namirnice koje su bezbedne za ljude mogu biti izuzetno opasne za pse.
Pevačica Marija Mikić oglasila se i otkrila da je nakon nastupa u Makedoniji razbijeno staklo na kombiju njenog tima, ali da je najbitnije da su svi dobro.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar