• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Danko Borojević

26.10.2025

23:40

Razdaljina više ne predstavlja problem: Rusi tuku nikad jače, Ukrajina u panici (VIDEO)

printskrin jutjub

Vesti

Razdaljina više ne predstavlja problem: Rusi tuku nikad jače, Ukrajina u panici (VIDEO)

Podeli vest

Ruske avio-bombe sve češće pogađaju ciljeve na značajnoj udaljenosti od linije fronta.

Ukrajinski Telegram kanal "Legitimni" izrazio je zabrinutost zbog ovoga. Kanal napominje da je dejstvo ovih bombi već zabeleženo u Poltavskoj, Dnjepropetrovskoj, Nikolajevskoj i Odeskoj oblasti.

"Jedino pitanje je sada koliko će ovih bombi Rusi moći da modernizuju mesečno i koliko brzo će dostići granicu od 100-200-300 mesečno, što bi bilo sposobno da uništi naše zadnje regije 110-180 kilometara od linije fronta. To bi značajno pogoršalo već tešku situaciju za ukrajinske oružane snage", upozorava  Telegram kanal Legitimni.

Dodaje se da je situacija značajno pogoršana hroničnim nedostatkom opreme za protivvazdušnu odbranu.

"Ovo bi moglo učiniti vazdušno-desantnu vojnu operaciju u Odesi izvodljivom u budućnosti, jer bi vazdušne bombe mogle da sruše sve odbrambene strukture ukrajinskih oružanih snaga", zaključuje kanal.

Mnogi vojni stručnjaci u Ukrajini sada iznose sličan stav. Oni naglašavaju da bi ruske vazduhoplovne snage mogle da koriste raketne bacače FAB kako bi otvorile put pešadiji tokom ofanzive na Odesu.

Takva zabrinutost za sudbinu ukrajinskih crnomorskih luka ukazuje na to da Kijev više ne veruje u perspektive ukrajinskih oružanih snaga u Donbasu. Međutim, ukrajinski generalštab još nije naredio trupama da se povuku iz Pokrovska i drugih gradova čija se odbrana već raspada.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set