Migranti presreli auto sa dvoje mladih - usledio horor, cela zemlja na nogama!
Podeli vest
Muškarac u Rimu bio je prisiljen da gleda kako grupa migranata siluje njegovu 18-godišnju zaverenicu nakon što su se nasilno obrušili na njihov automobil, saopštila je policija, prenose italijanski mediji.
Par je bio parkiran u zabačenom delu parka Tor Tre Teste kada su napadači opkolili vozilo i razbili prozor.
Švedskoj aktivistkinji Greti Tunberg zabranjen je ulazak u Veneciju i kažnjena je sa 150 evra, nakon što je sa grupom aktivista iz organizacije "Pobuna protiv izumiranja" prosula zelenu boju u Veliki kanal.
Italijanski studenti izašli su danas na ulice širom zemlje u okviru nacionalnog štrajka koji su organizovali Unija studenata, Link i Mreža znanja.
14.11.2025
20:10
Prema policijskom izveštaju, napadači su prvo iz automobila izvukli 24-godišnjeg mladića, a potom i djevojku. Dvojica osumnjičenih držala su mladića prikovanog za tlo, dok je devojka odvučena nekoliko metara dalje i brutalno silovana. Nakon napada, kriminalci su pobegli, a par je odmah prijavio zločin.
Policija je uhapsila trojicu Marokanaca pod sumnjom za grupno silovanje i pljačku - dvojicu u Rimu nekoliko dana nakon napada 25. oktobra, a trećeg u Veneciji. Istražitelji navode da se otisci prstiju pronađeni na razbijenom prozoru poklapaju sa identitetom uhapšenih. Sumnja se da je napad započeo kao pljačka, jer su nestale i lične stvari para. Istraga je i dalje u toku, a policija proverava da li je učestvovao još neko.
Ovaj slučaj ponovo je pokrenuo javne rasprave o seksualnom nasilju i kriminalnim delima među migrantima u Italiji. Tokom poslednje dve godine zabeleženo je više grupnih silovanja povezanih sa tražiocima azila ili osobama bez dokumenata, što je izazvalo proteste i političke sukobe.
Zajedničkom akcijom carine i policije na graničnom prelazu Šid je tokom protekle nedelje sprečen pokušaj dve grupe, od ukupno 19 ilegalnih migranata da neopaženo pređu granicu.
Nemačka se saplela u sopstvenu migrantsku politiku: s jedne strane pokušavaju da se reše desetina hiljada Avganistanaca, a s druge ih dovoze avionima o državnom trošku.
16.11.2025
21:30
Italijanska vlada je nedavno najavila proširenje definicije seksualnog nasilja kako bi se žrtvama olakšalo prijavljivanje, uklanjajući obavezu dokazivanja fizičkih povreda ili prisile. Ove mere uvedene su nakon niza slučajeva koji su izazvali ogorčenje javnosti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Švedskoj aktivistkinji Greti Tunberg zabranjen je ulazak u Veneciju i kažnjena je sa 150 evra, nakon što je sa grupom aktivista iz organizacije "Pobuna protiv izumiranja" prosula zelenu boju u Veliki kanal.
Sjedinjene Američke Države pod administracijom Donalda Trampa vrše snažan pritisak na NATO da drastično smanji svoje aktivnosti van osnovne zone odgovornosti, uključujući i moguće gašenje misije na Kosovu i Metohiji, objavio je Politiko pozivajući se na izjave četvorice diplomata Alijanse.
Tajkunski urednik sa TV Nova, Slobodan Georgiev, u programu uživo antisrpske N1, dok je razgovarao sa Danicom Vučenić, priznao je šta ga zapravo jedino brine nakon što je njegov medij dobio nove vlasnike.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je u poseti Indiji, gde je blokaderima, kao i svim drugim dežurnim hejterima, pokazao kako funkcioniše pravi državnik i lider jedne suverene zemlje.
Na blokaderskom mediju Nova S moglo je jasno da se čuje kako političko Sarajevo "puca o muke", nakon veoma uspešne posete predsednika Republike Srbije Aleksandara Vučića Turskoj.
U emisiji "150 minuta", na TV Prva, gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović rekao je da je jako zadovoljan poslednjim bilateralnim susretima koje predsednik Srbije Aleksandar Vučić ima, jer predstavljaju velike šanse za Niš. U poseti predsednika Vučića Indiji, on vidi snažan podstrek razvoju digitalnih tehnologija.
Neviđeni skandal na novoj S odjeknuo je tokom emitovanja još jedne epizode podkasta "Dobar, loš, zao" (DLZ), koji vode poslušnici i plaćenici Dragana Šolaka, Marko Vidojković i Nenad Kulačin, a tokom koje su se njih dvojica na najstrašniji način ismevali sopstveni narod i zemlju.
Sanja Kalinović je izazvala haos u Exatlonu tako što je u tunelu blokirala Tijanu Jović, a Aleksa Erski je rekao "da bi je on povukao za noge i napravio haos, jer mu žena nije tu".
Radojica Lazić se rasplakao kada je Elica Erski eliminisana iz Exatlona i tim povodom je rekao da se nikada nije ni nadao da će plakati za nekime u rijalitiju.
Pre dva dana Exatlon je napustio takmičar Plavog tima Jovan Ikić, a sada se, putem društvenih mreža, obratio svima onima koji ne prestaju da plaču zbog njegovog izlaska iz rijalitija.
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Prethodne sedmice u Informerovoj hit emisiji "Na merama" otkrili smo vam kako izgleda kad advokat blokader Božo Prelević pokušava da se kulturno uzdiže, šta sada radi “penzionisani” košarkaš Željko Rebrača, koja je omiljena “disciplina” političara u pokušaju Pavla Grbovića, na koji način se opušta pevačica Marija Šerifović, kakva je dnevna rutina političarke Slavice Đukić Dejanović, te koliko se na jednom protestu zadržao samozvani revolucionar Miša Bačulov…
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se večeras dogodila u mestu Veliko Golovode kod Kruševca jedna osoba je lakše povređena, a jedna teže, prenose mediji.
Osnovno državno tužilaštvo u Kolašinu odredilo je zadržavanje do 72 sata ukrajinskom državljaninu V. S. (21) zbog sumnje da je na putu Mateševo–Kolašin izazvao udes i udario u vozilo pratnje premijera Milojko Spajić, pri čemu su povređena tri policajca.
Pripadnici Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srbije uhapsili su po nalogu Drugog osnovnog javnog tužilaštva u Beograd I. M. (40) zbog sumnje na nedozvoljen promet akciznih proizvoda.
Suspendovani policajac Petar Lazović je, prema navodima, preko Skaja poručio Ivanu Deliću da je bivši pomoćnik direktora Uprave policije Dejan Knežević profesionalac koji "neće nepošteno da radi" i da ga klanovi ne zanimaju.
U sudnici Specijalnog suda u Beogradu danas su prikazane poruke i fotografije koje su, prema optužnici, razmenjivali pripadnici takozvanog vračarskog klana na čijem su čelu bili Nikola Vušović, zvani Džoni sa Vračara, i odbegli Radoje Zvicer, nakon pokušaja ubistva Samir Divljanović u Kursulinoj ulici u Beograd.
Nova domaća dramedija "Biće novih leta" kroz humor i ironiju priča o opsesiji za društvenim statusom i lažnim sjajem, pokazujući šta se dešava kada maske konačno padnu.
Pevačica Tina Amore poslednjih dana našla se u žiži javnosti nakon što se u javnosti pojavila u društvu Nenada Marinkovića Gastoza, a sada je otkrila istinu o njihovom odnosu.
Poznati narodni pevač Radoš Raša Pavlović i njegova ćerka Malena Pavlović dospeli su u žižu javnosti zbog žestoke rasprave koja se odvijala na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar