Tramp sprema žestok udar na Venecuelu: Kopnene mete već označene – Maduro tvrdi: "Znamo mi šta on zapravo hoće"
Podeli vest
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da će nova faza obračuna sa navodnim trgovcima drogom biti usmerena na lokacije na kopnu Venecuele i na svakoga ko je umešan u ilegalnu trgovinu.
- Počećemo sa ovim kopnenim udarima, znate, kopneni napadi su mnogo lakši i znamo rute kojima se kreću, znamo sve o njima, znamo gde žive, znamo gde žive loši momci, i to ćemo početi veoma brzo - rekao je Donald Tramp novinarima tokom sastanka kabineta u Beloj kući.
Bela kuća je saopštila da je ministar odbrane SAD Pit Hegset ovlastio admirala Miča Bredlija da 2. septembra izvrši i drugi napad na brod iz Venecuele, za koji se sumnjalo da prevozi narkotike, kao i da je napad bio legalan i da je bio izveden u "samoodbrani".
Američki predsednik Donald Tramp navodno je predsedniku Venecuele Nikolasu Maduru dao ultimatum da se odmah odrekne vlasti, ali je Maduro to odbio zahtevajući "globalnu amnestiju" za sebe i svoje saveznike, preneo je danas Majami Herald pozivajući se na neimenovane izvore.
01.12.2025
19:00
- Svako ko ovo radi i prodaje u našoj zemlji je podložan napadu - dodao je.
Kada su ga novinari pitali, rekao je da to znači da će mete biti ograničene na Venecuelu.
Tramp je odobrio udare na mete za koje su on i njegovi visoki zvaničnici rekli da su povezane sa narkoterorizmom, ali su ti udari do sada bili ograničeni na mete na moru, uključujući brodove i podmornice. Američki predsednik je obećao da će početi udare na kopnene mete dok značajno povećava američke vojne snage u Latinskoj Americi.
Američki predsednik Donald Tramp održaće danas sastanak u Beloj kući o narednim koracima u vezi sa Venecuelom, preneo je CNN pozivajući se na neimenovane izvore.
Američki predsednik Donald Tramp najavio je da će SAD „vrlo brzo“ započeti kopnene operacije kako bi zaustavile mreže trgovaca drogom u Venecueli. Predsednik Nikolas Maduro odgovara da će zemlju braniti osam miliona ljudi.
30.11.2025
12:47
Tramp je zatražio od predsednika Venecuele Nikolasa Madura da podnese ostavku nakon što SAD izvode napade na brodove za koje tvrde da prevoze drogu u SAD, usred spekulacija da bi uskoro mogao da naredi vojnu intervenciju u toj latinoameričkoj naciji.
Madurov režim, s druge strane, tvrdi da je američki cilj da ga svrgne i preuzme kontrolu nad bogatim rezervama nafte u Venecueli.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bivši predsednik Venecuele Nikolas Maduro i njegova supruga Silija Flores nalaze se više od 80 dana u pritvoru u Sjedinjenim Američkim Državama, gde čekaju nastavak sudskog postupka.
Bela kuća je saopštila da je ministar odbrane SAD Pit Hegset ovlastio admirala Miča Bredlija da 2. septembra izvrši i drugi napad na brod iz Venecuele, za koji se sumnjalo da prevozi narkotike, kao i da je napad bio legalan i da je bio izveden u "samoodbrani".
Tajkunska televizija N1 oglasila se danas povodom debate između predsednika Srbije Aleksandra Vučića i generalnog sekretara Evropske demokratske partije Sandra Gocija.
Danas je u Višem sudu u Beogradu nastavljeno suđenje optuženima u slučaju "Generalštab", a među njima je i ministar kulture Nikola Selaković, čiji je branilac Vladimir Đukanović nakon postupka u ovoj instituciji izneo šokantna saznanja.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži "Iks" i obratila se Generalnom sekretaru Evropske demokratske partije (EDP) Sandru Gociju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da se mir i stabilnost mogu očuvati isključivo ukoliko država poseduje dovoljnu snagu, naglašavajući da je jačanje bezbednosnog sistema ključni preduslov za očuvanje sigurnosti.
Ko je Sandro Goci (58), generalni sekretar političke grupacije „Demokrate Evrope“ („European Democrats“ – „European Democratic Party“ i član evroparlamenta iz Francuske? Ko je čovek koji je odgovoran za objavljivanje fašističkog spiska za odstrel suverenističkih lidera, među kojima je i predsednik Vučić?
Turista iz Srbije koji je za Vaskrs boravio u Grčkoj doživeo je neprijatnost zbog nepropisnog parkiranja, pa je tako ostao bez tablica i dokumenata, uz kaznu od 30 evra.
Od početka godine u Srbiji je spašeno čak 58 života, jer je 13 porodica dalo saglasnost da se doniraju organi preminulog člana porodice. Transplantirano je 25 bubrega, 4 jetre, 8 srca i 1 pluća.
Novi EES sistem kontrole ulaska u Evropsku uniju, koji je zvanično počeo sa dvadesetčetvoročasovnom primenom 10. aprila, pretvorilo je putovanja u pravu agoniju za državljane zemalja izvan EU.
U Beogradu je uspešno rešeno stambeno pitanje za deset izbegličkih porodica, čime je, nakon više od decenije čekanja, okončan jedan od najvećih životnih izazova sa kojima su se one suočavale.
"Fiat 500" kao mali, gradski auto, prethodnih godina pokorio je evropsko tržište, a posebnu popularnost stekao je među ženskim vozačima. Najnovije izmene učinile su ga potpuno električnim, dok spoljašnji izgled gotovo da nije promenjen.
Pripadnici albanske kriminalne bande osuđeni su na zatvor u Velikoj Britaniji zbog više desetina provala i krađe imovine vredne više od milion funti, ili oko 1,1 miliona evra.
Srbin za kojeg crnogorski mediji pišu da je navodni "škaljarac" Krsto Vujić, izrešetan je juče u Barseloni dok je bio sa suprugom i detetom. I on nije prvi pripadnik "škaljarskog klana" koji je napadnut na ovaj način.
Krsto Vujić, navodni član škaljarskog klana, juče je preživeo atentat na ulicama Barselone, a španski mediji pišu kako rat klanova ponovo bukti na ulicama Španije.
Putovanja su se promenila više nije dovoljno samo imati pasoš, kartu i kofer. Danas, vaš telefon, laptop i drugi uređaji mogu postati problem pri prelasku granice.
Ćerka pevačice Dragane Mirković Manuela Bijelić ime je dobila po Manueli Đurović, koja je sa bratom Nenadom Kostreševićem činila nekada popularni muzički duo Twins.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar