Brutalna osveta Rusije Hagu zbog Putina: Moskva je upravo objavila šok odluku
Podeli vest
Sudija Međunarodnog krivičnog suda Karim Kan, koji je izdao nalog za hapšenje ruskog predsednika Vladimira Putina, osuđen je danas od strane ruskog suda na 15 godina zatvora.
Presuda je doneta u odsustvu Kana, kao i protiv osam sudija Međunarodnog krivičnog suda, koji su osuđeni u zavisnosti od njihovih uloga, u rasponu od 3,5 do 15 godina zatvora, piše u objavi na sajtu Kancelarije glavnog tužioca Ruske Federacije.
Rusija radi na postizanju mira u Ukrajini, a ne primirja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov na konferenciji za novinare, komentarišući izjave predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog o spremnosti Kijeva za "energetsko primirje".
Nova američka strategija nacionalne bezbednosti označava značajan zaokret, ocenjuje Vladimir Orlov, direktor ruskog Instituta za proučavanje problema savremene politike.
09.12.2025
08:40
Navodi se da je Kan osuđen na 15 godina zatvora, s tim da će prvih devet godina odslužiti u kaznenoj koloniji sa maksimalnim obezbeđenjem, a u obrazloženju Kancelarija je napisala da je Kan od februara do marta 2022. godine u Hagu nezakonito krivično gonio ruske državljane.
Ruski istražni komitet je pojasnio da su među osuđenima i sudije Tomoko Akane, Rosario Salvatore Aitala, Serđo Gerardo Ugalde Godinez i Hajkel Ben Mafud, kao i predsednik Suda u Hagu, Pjotr Jozef Hofmanjski, i njegovi zamenici, Karanca Luz del Karmen Ibanjez, Bertram Šmit i Rene Adelaide Sofi Alapini-Gansu.
"Predsedništvo Međunarodnog krivičnog suda, bez pravnog osnova, naložilo je sudijama veća da izdaju očigledno nezakonite naloge za hapšenje. Navedeni tužilac i sudije Međunarodnog krivičnog suda stavljeni su na međunarodnu poternicu", navodi se u objavi na sajtu Kancelarije.
Napori američkog predsednika Donalda Trampa sa ciljem postizanja mira u Ukrajini ne smeju da dovedu do toga da ruski predsednik Vladimir Putin izbegne odgovornost za ratne zločine, upozorio je danas evropski komesar za pravosuđe i demokratiju Majkl Mekgrat.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da je Rusija saglasna da plan američkog predsednika Donalda Trampa za Ukrajinu može da bude temelj budućeg mirovnog sporazuma.
27.11.2025
16:00
U martu 2023. godine, Međunarodni krivični sud (MKS) izdao je naloge za hapšenje Putina i komesarke za prava deteta Marije Lvove-Belove uz tvrdnju da su "pretpostavljano odgovorni" za ilegalni transfer i deportaciju dece iz Ukrajine i okupiranih teritorija u Rusiju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija radi na postizanju mira u Ukrajini, a ne primirja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov na konferenciji za novinare, komentarišući izjave predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog o spremnosti Kijeva za "energetsko primirje".
Sjedinjene Američke Države pod administracijom Donalda Trampa vrše snažan pritisak na NATO da drastično smanji svoje aktivnosti van osnovne zone odgovornosti, uključujući i moguće gašenje misije na Kosovu i Metohiji, objavio je Politiko pozivajući se na izjave četvorice diplomata Alijanse.
Tajkunski urednik sa TV Nova, Slobodan Georgiev, u programu uživo antisrpske N1, dok je razgovarao sa Danicom Vučenić, priznao je šta ga zapravo jedino brine nakon što je njegov medij dobio nove vlasnike.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je u poseti Indiji, gde je blokaderima, kao i svim drugim dežurnim hejterima, pokazao kako funkcioniše pravi državnik i lider jedne suverene zemlje.
Na blokaderskom mediju Nova S moglo je jasno da se čuje kako političko Sarajevo "puca o muke", nakon veoma uspešne posete predsednika Republike Srbije Aleksandara Vučića Turskoj.
U emisiji "150 minuta", na TV Prva, gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović rekao je da je jako zadovoljan poslednjim bilateralnim susretima koje predsednik Srbije Aleksandar Vučić ima, jer predstavljaju velike šanse za Niš. U poseti predsednika Vučića Indiji, on vidi snažan podstrek razvoju digitalnih tehnologija.
Neviđeni skandal na novoj S odjeknuo je tokom emitovanja još jedne epizode podkasta "Dobar, loš, zao" (DLZ), koji vode poslušnici i plaćenici Dragana Šolaka, Marko Vidojković i Nenad Kulačin, a tokom koje su se njih dvojica na najstrašniji način ismevali sopstveni narod i zemlju.
Sanja Kalinović je izazvala haos u Exatlonu tako što je u tunelu blokirala Tijanu Jović, a Aleksa Erski je rekao "da bi je on povukao za noge i napravio haos, jer mu žena nije tu".
Radojica Lazić se rasplakao kada je Elica Erski eliminisana iz Exatlona i tim povodom je rekao da se nikada nije ni nadao da će plakati za nekime u rijalitiju.
Pre dva dana Exatlon je napustio takmičar Plavog tima Jovan Ikić, a sada se, putem društvenih mreža, obratio svima onima koji ne prestaju da plaču zbog njegovog izlaska iz rijalitija.
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Prethodne sedmice u Informerovoj hit emisiji "Na merama" otkrili smo vam kako izgleda kad advokat blokader Božo Prelević pokušava da se kulturno uzdiže, šta sada radi “penzionisani” košarkaš Željko Rebrača, koja je omiljena “disciplina” političara u pokušaju Pavla Grbovića, na koji način se opušta pevačica Marija Šerifović, kakva je dnevna rutina političarke Slavice Đukić Dejanović, te koliko se na jednom protestu zadržao samozvani revolucionar Miša Bačulov…
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se večeras dogodila u mestu Veliko Golovode kod Kruševca jedna osoba je lakše povređena, a jedna teže, prenose mediji.
Osnovno državno tužilaštvo u Kolašinu odredilo je zadržavanje do 72 sata ukrajinskom državljaninu V. S. (21) zbog sumnje da je na putu Mateševo–Kolašin izazvao udes i udario u vozilo pratnje premijera Milojko Spajić, pri čemu su povređena tri policajca.
Pripadnici Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srbije uhapsili su po nalogu Drugog osnovnog javnog tužilaštva u Beograd I. M. (40) zbog sumnje na nedozvoljen promet akciznih proizvoda.
Suspendovani policajac Petar Lazović je, prema navodima, preko Skaja poručio Ivanu Deliću da je bivši pomoćnik direktora Uprave policije Dejan Knežević profesionalac koji "neće nepošteno da radi" i da ga klanovi ne zanimaju.
U sudnici Specijalnog suda u Beogradu danas su prikazane poruke i fotografije koje su, prema optužnici, razmenjivali pripadnici takozvanog vračarskog klana na čijem su čelu bili Nikola Vušović, zvani Džoni sa Vračara, i odbegli Radoje Zvicer, nakon pokušaja ubistva Samir Divljanović u Kursulinoj ulici u Beograd.
Sin Radoša Bjaića, čuvenog Radašina iz serije "Selo gori, a baba se češlja", Nedlejko Bajić, važio je za jednog od najzgodnijih glumaca početkom devedesetih.
Nova domaća dramedija "Biće novih leta" kroz humor i ironiju priča o opsesiji za društvenim statusom i lažnim sjajem, pokazujući šta se dešava kada maske konačno padnu.
Pevačica Tina Amore poslednjih dana našla se u žiži javnosti nakon što se u javnosti pojavila u društvu Nenada Marinkovića Gastoza, a sada je otkrila istinu o njihovom odnosu.
Poznati narodni pevač Radoš Raša Pavlović i njegova ćerka Malena Pavlović dospeli su u žižu javnosti zbog žestoke rasprave koja se odvijala na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar