Portparolka Bele kuće Ebigejl Džekson izjavila je da demokrate selektivno objavljuju pažljivo odabrane fotografije pokojnog seksualnog prestupnika Džefrija Epstina sa nasumičnom cenzurom u pokušaju da stvore lažni narativ.
Džekson je, takođe, istakla da je Trampova administracija više učinila za Epstinove žrtve nego demokrate, objavljujući hiljade stranica dokumenata, prenosi Skaj njuz.
Direktor za komunikacije Bele kuće Stiven Čang nazvao je demokrate i neke medijske kuće "besramnim ludacima".
Demokratski članovi Nadzornog odbora Predstavničkog doma objavili su juče nove fotografije za koje navode da potiču sa imanja osuđenog seksualnog prestupnika Džefrija Epstina, a koje prikazuju niz moćnih i javno poznatih ljudi povezanih sa preminulim finansijerom, među kojima su američki predsednik Donald Tramp, bivši predsednik Bil Klinton i osnivač Majkrosofta Bil Gejts.
Objavljeno je ukupno 19 fotografija, a na fotografijama su, takođe, britanski milijarder Ričard Brenson, nekadašnji princ Endru, kao i bivši predsednik Harvarda Lari Samers i advokat Alan Deršovic, preneo je CNN.
Iako mnoge od pomenutih ličnosti već godinama imaju poznate ili dokumentovane veze sa Epstinom, novi materijal nagoveštava širi obim tih kontakata.
Na jednoj fotografiji vidi se činija kondoma sa karikaturom Trampovog lica i natpisom "Trampov kondom - 4,50 dolara".
Foto: Tanjug/AP
Na drugoj se Tramp fotografiše sa šest žena čija su lica redigovana.
Ostale slike prikazuju bivšeg Trampovog savetnika Stiva Benona sa Epstinom, Klintona sa Epstinom i njegovom partnerkom Gilejn Maksvel, kao i Gejtsa sa Endruom.
Nijedna od objavljenih fotografija ne prikazuje seksualno nedolično ponašanje niti maloletnike, a nije poznato kada i gde su tačno nastale, saopštio je odbor.
Fotografije su deo šire istrage koju vodi republikanski Nadzorni odbor, koji je sa Epstinovog imanja do sada primio desetine hiljada dokumenata, mejlova i materijala.
Izaslanik Sjedinjenih Američkih Država Stiv Vitkof otputovaće u Berlin tokom vikenda, gde će se sastati sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim i evropskim liderima, rekao je američki zvaničnik upoznat sa tim pitanjem.
Nova Strategija nacionalne bezbednosti (NSS) administracije predsednika SAD Donalda Trampa, predstavljena prošle nedelje, donosi oštar zaokret u američkom pristupu Kini.
Sjedinjene Američke Države žele da Evropa preuzme većinu konvencionalnih odbrambenih kapaciteta NATO, od obaveštajnih podataka do raketa, do 2027. godine, rekli su zvaničnici Pentagona diplomatama u Vašingtonu ove nedelje, što je kratak rok koji neki evropski zvaničnici smatraju nerealnim, prenosi Rojters.
Početak pucnjave kod Bele kuće zabeležen je kamerom En-Bi-Si njuza u trenutku kada je reporterka snimala prilog sa Severnog travnjaka predsedničkog kompleksa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izaslanik Sjedinjenih Američkih Država Stiv Vitkof otputovaće u Berlin tokom vikenda, gde će se sastati sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim i evropskim liderima, rekao je američki zvaničnik upoznat sa tim pitanjem.
Potpredsednica Stranke slobode i pravde (SSP) Marinika Tepić ponovo je šokirala javnost u Srbiji svojim najnovijim, skandaloznim istupom na društvenoj mreži Iks.
Blokaderka Nadžija Mavrić, koja je pokušala samoubistvo u Novom Pazaru, na taj radikalan korak odlučila se nakon svađe sa Davidom Delimeđcem, saznaje Informer.
Više javno tužilaštvo (VJT) u Beogradu hitno se oglasilo povodom, kako je rečeno u saopštenju ove institucije, netačnih navoda branioca osumnjičenog vojnog analitičara Aleksandra Radića, koji su tendeciozno objavljeni u pojedinim medijima, a u cilju nastavka targetiranja VJT.
Rusija je zahvalna Srbiji na njenom stavu, koja čuva svoj suverenitet, svoju nezavisnost i svoje ispravno razumevanje naše zajedničke istorije, rekao je Konstantin Kosačov, zamenik predsednika Saveta Federacije Rusije.
Ministar za evropske integracije u Vladi Srbije Nemanja Starović odgovorio je potrčku tajkuna Dragana Đilasa, Borislavu Borku Stefanoviću, na njegov više nego besmislen komentar o predsedniku Aleksandru Vučiću i šefu Bele kuće Donaldu Trampu.
Na oko 145 kilometara od Beograda nalazi se Manastir Tronoša. Poznat po svojoj bogatoj prošlosti, vezi sa Vukom Karadžićem i predanjima o uslišenim molitvama, ova svetinja svake godine okuplja veliki broj vernika i posetilaca.
Plan detaljne regulacije (PDR) za područje Bajdine padine, koji obuhvata 66 hektara, došao je na usvajanje, čime se posle dužeg čekanja konačno reguliše ova površina u Mirijevu koja je trenutno potpuno zapuštena i pretvorena u ekološku crnu rupu.
Darko Vesković, poznat pod nadimkom Prika (46), ubijen je juče u pucnjavi koja se dogodila oko 16 časova u jednom ugostiteljskom objektu u beogradskom naselju Kumodraž.
Teška nesreća dogodila se danas na području Grocke, kada je traktor prešao preko deteta starog godinu i po dana. Dete je zadobilo teške povrede i prema prvim informacijama, životno je ugroženo.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv državljanina Švedske J.C.G.N. i državljanke Južne Afrike S.C.G. zbog sumnje da su krajem januara 2026. kao saizvršioci pripremali teško ubistvo, dok se J.C.G.N. na teret stavlja i neovlašćeno nošenje pištolja sa municijom.
Američki glumac Džejson Momoa kaže da mu je uloga u filmu "Supergirl" iz snova i da je oduševljen jer se njegov antijunak Lobo ne plaši da napravi haos i uđe u tuču.
Gostujući kod profesora dr Čedomira Antića u emisiji "Perspektive" na televiziji K1, poznati glumac, producent, režiser i politički aktivista Branislav Lečić osvrnuo se na svoju bogatu karijeru koja traje već tačno pola veka, otvoreno govoreći o ulogama koje su mu obeležile život, ali i o velikim priznanjima sa svetske scene.
Ako su vam peglanje i sređivanje veša među najneomiljenijim kućnim poslovima, isprobajte ovaj način sušenja odeće. Zahvaljujući njemu, veš će biti manje izgužvan, pa ćete mnogo ređe morati da posežete za peglom.
Veštačka inteligencija više nije samo alat za pisanje tekstova i generisanje slika, sada je dobila i sopstveni muzej, prostor u kojem umetnička dela nastaju i menjaju se pred očima posetilaca.
Hrvatska pevačica i kantautorka Ane Paška otvoreno je progovorila je o borbi sa psihičkim problemima i priznala da joj trebalo vremena da shvati da je u problemu.
Atmosfera pred dugo očekivane koncerte „Južni vetar festival“, koji će biti održani 26. i 27. juna na Tašmajdanu, iz dana u dan postaje sve uzbudljivija. U toku su intenzivne probe za muzički spektakl koji će posle gotovo četiri decenije ponovo okupiti zvezde kultnog Južnog vetra na istoj sceni.
Glumica i voditeljka Nataša Aksentijević oplela je po kreatorki Melini Džinović nakon što se udala za milionera u Monaku posle razvoda od pevača Harisa Džinovića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.