(VIDEO) Kakav dan za Putina! Upravo je ceo grad pao Rusima u ruke - Ukrajinci panično beže sa poslednjih linija odbrane
Podeli vest
Ruske oružane snage zauzele su veći deo Guljajpolja na Zaporoškom frontu, dok se borbe za kontrolu nad ovim važnim naseljenim mestom i dalje nastavljaju, prema izveštajima sa terena i priznanju ukrajinskih vojnih analitičara.
Na Zaporoškom pravcu ruske jedinice nastavljaju intenzivan juriš, čime se dodatno približava slom grupacije OSU (Oružane snage Ukrajine) u ovom sektoru fronta.
Specijalni predstavnik predsednika Ruske Federacije i direktor Ruskog fonda za direktna ulaganja Kiril Dmitrijev izjavio je da bi odustajanje Evropske unije od korišćenja zamrznute ruske imovine za finansiranje kredita Ukrajini predstavljalo pobedu zakona i zdravog razuma.
Francuski predsednik Emanuel Makron izjavio je da je došlo vreme da evropski lideri ponovo uspostave direktan dijalog sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, u okviru međunarodnih napora koje predvode Sjedinjene Američke Države s ciljem okončanja rata u Ukrajini, piše Figaro.
Tokom noćnih pregovora u Briselu o mogućem odmrzavanju ruske imovine radi finansijske pomoći Ukrajini, iz Kremlja je u jedan sat posle ponoći stigla oštra poruka Moskve.
Lideri Evropske unije nisu uspeli da se usaglase o korišćenju zamrznutih ruskih sredstava, javljaju izvori iz Brisela.
19.12.2025
07:34
Napad iz više pravaca i širenje zone kontrole
Prema dostupnim informacijama, grupacija snaga „Istok“ izvodi koordinisane napade iz više pravaca, šireći zonu kontrole i vodeći borbe u samom centru Guljajpolja. Ruske jedinice probijaju se istovremeno sa severa, juga i istoka, čime se vrši snažan pritisak na odbranu OSU.
Borbe su posebno intenzivne u urbanom delu grada, gde se ruske snage učvršćuju na zauzetim položajima i postepeno potiskuju ukrajinske jedinice.
Ukrajinski analitičari priznaju težinu situacije
Ukrajinski vojni analitičari priznaju da je situacija u području Guljajpolja izuzetno teška za OSU.
- Situacija u rejonu Guljajpolja je veoma složena. Ruske snage pojačavaju pritisak na grad upotrebom avijacije i artiljerije, uz visoku intenzivnost borbenih dejstava, potpomognutih dronovima. Pritisak se istovremeno vrši i u oblastima Varvarovke i Dobropolja, čime se snage i sredstva OSU razvlače na susedne sektore - navode ukrajinski izvori.
Ruske snage se učvršćuju u gradu
Prema priznanju drugih ukrajinskih izvora, ruske jedinice se sve češće registruju na novim tačkama unutar Guljajpolja, što ukazuje da su se učvrstile na više položaja u gradu.
- Ruske snage se sve češće pojavljuju na novim lokacijama u gradu. Iz toga je očigledan zaključak da su se Oružane snage Rusije učvrstile na nizu pozicija u Guljajpolju - navode izvori sa ukrajinske strane.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mađarska razmatra mogućnost obustave izvoza struje i gasa Ukrajini ukoliko Kijev ne obnovi isporuke ruske nafte preko naftovoda Družba, izjavio je šef kabineta mađarskog premijera Viktora Orbana, Gergelj Guljaš, upozorivši da će Budimpešta uvesti dodatne mere ako blokada potraje.
Navodi da je Rusija Sjedinjenim Američkim Državama ponudila projekte vredne čak 12 biliona dolara u zamenu za ukidanje sankcija izazvali su snažne reakcije i polemike, nakon što je britanski Ekonomist objavio da Moskva navodno pregovara sa Vašingtonom o takozvanoj „pogodbi veka“.
Specijalni predstavnik predsednika Ruske Federacije i direktor Ruskog fonda za direktna ulaganja Kiril Dmitrijev izjavio je da bi odustajanje Evropske unije od korišćenja zamrznute ruske imovine za finansiranje kredita Ukrajini predstavljalo pobedu zakona i zdravog razuma.
Draža Petrović, glavni urednik propagandnog tajkunskog megafona, niskotiražnog tabloida Danas, kao poslednja bedna kukavica pobegao je od glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića.
Elica Erski je Radojicu Lazića izdvojila kao dobrog čoveka tokom oproštajnog govora od Exatlona, ali je dodala i da je teško takmičiti se sa lažnim i licemernim ljudima.
Delovalo je da će Crveni pobediti u 33. epizodi Exatlona, ali su onda Plavi nadoknadili zaostatak i posle štafete došli do trijumfa, zbog čega su se kasnije Elica Erski i Tijana Jović borile za život.
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Prethodne sedmice u Informerovoj hit emisiji "Na merama" otkrili smo vam kako izgleda kad advokat blokader Božo Prelević pokušava da se kulturno uzdiže, šta sada radi “penzionisani” košarkaš Željko Rebrača, koja je omiljena “disciplina” političara u pokušaju Pavla Grbovića, na koji način se opušta pevačica Marija Šerifović, kakva je dnevna rutina političarke Slavice Đukić Dejanović, te koliko se na jednom protestu zadržao samozvani revolucionar Miša Bačulov…
Međunarodni sajam turizma otvoren je danas na Beogradskom sajmu, a premijer prof. dr Đuro Macut naveo je da je izložba Ekspo 2027 veliki trenutak za Srbiju i dodao da je to velika prilika za razvoj turizma i ugostiteljstva zemlje.
Deca su sve više zavisna od interneta i telefona, te im je mozak često nesposoban da pamti najobičnije stvari, poput vlastitih brojeva telefona. U pitanju je digitalna demencija koja im remeti svakodnevne aktivnosti, upozoravaju stručnjaci.
Uticajni "Financial Times" objavio je ekskluzivno da američka kompanija "Catepilar" ulaže u srpsku kompaniju "ElevenEs", zbog čega kreće gradnja fabrike litijumskih baterija najnovije generacije u Srbiji.
Međunarodni sajam turizma biće otvoren danas na Beogradskom sajmu pod sloganom "Jedno putovanje, hiljadu priča", a učestvovaće više od 350 izlagača iz 18 zemalja. Zvanični partner ovogodišnjeg Sajma turizma je zemlja Kipar.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Srđana P. (37), koji se sumnjiči da je 15. septembra prošle godine u naselju Veliko Polje iz osvete usmrtio I. J. i izazvao opasnost paljenjem objekata.
U Sarajevu se sinoć dogodila saobraćajna nesreća, kada su se sudarili tramvaj i dva automobila kod Careve Ćuprije, a ono što je zabrinjavajuće je da je vozač tramvaja bio nadrogiran i sa isteklom dozvolom za upravljanje tramvajem!
Vlasnik auto servisa na Ibarskoj magistrali Želimir Crnobrnja za Informer je ispričao detalje drame koju proživljava već godinama zbog spora koji ima osoba koja mu je prodala plac i objekat.
U Specijalnom sudu u Beogradu danas su u nastavku suđenja optuženim pripadnicima grupe Veljka Belivuka, puštene glasovne poruke koje su optuženi razmenjivali u vezi sa ubistvom Lazara Vukićevića.
Pred Višim sudom u Užicu održano je pripremno ročište Branku Pušici optuženom za dvostruko ubistvo bračnog para Novaković u novogodišnjoj noći 2024. godine u Arilju.
Sin Radoša Bjaića, čuvenog Radašina iz serije "Selo gori, a baba se češlja", Nedlejko Bajić, važio je za jednog od najzgodnijih glumaca početkom devedesetih.
Nova domaća dramedija "Biće novih leta" kroz humor i ironiju priča o opsesiji za društvenim statusom i lažnim sjajem, pokazujući šta se dešava kada maske konačno padnu.
Boje jednostavno"vole" određene dezene, a prava nijansa može da naglasi šaru, umiri je ili je učini još upečatljivijom, stvarajući savršen modni balans.
Blogerka i infulenserka Zorana Jovanović Zorannah nasmejala je sve pratioce kada je priznala da zbog života u Americi polako počinje da zaboravlja srpski jezik.
Bivša rijaliti učesnica Ana Spasojević završila je na teškoj operaciji očiju, a njen problem sa vidom je nastao nakon zverskih batina koje je, kako kaže, dobila od oca.
Zoran Ristov, koji je osumnjičen da je zapalio automobil Bogdana Ilića, uhapšen je, a sada je Više javno tužilaštvo izdalo saopštenje, u kojem se ističe da je predloženo da mu se odredi pritvor, kako ne bi uticao na dalju istragu.
Pevačica Dragana Mirković govorila je o saradnji sa velikim imenima domaće scene, ali i gubitku menadžera Rake Đokića koji, kako kaže, nikada nije prebolela.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar