Crne prognoze za 2026: Francuzi u totalnom strahu! Predviđaju terorizam, nerede i ekonomski pakao, samo jednu stvar ne mogu da smisle!
Podeli vest
Većina ispitanika širom sveta očekuje poboljšanje opšte situacije u 2026. godini, međutim, od 30 država obuhvaćenih ispitivanjem Ipsos, Francuska se izdvaja kao najpesimističnija, odnosno 71 odsto ispitanih u svetu smatra da će se opšta situacija naredne godine poboljšati, dok taj stav deli svega 41 odsto građana Francuske, što je za 30 procenata ispod proseka.
Istraživanje, prenosi Figaro, pokazuje da dve trećine ispitanika u svetu (66 odsto) ocenjuje da je 2025. bila loša godina za njihovu zemlju, dok taj procenat u Francuskoj dostiže 85 odsto, što Ipsos povezuje sa snažnim političkim turbulencijama. Ipak, ti rezultati su bolji nego 2020. godine, u prvoj godini pandemije kovida-19, kada je 90 odsto ispitanika globalno smatralo da je godina bila loša za njihovu zemlju.
Saobraćaj kroz železnički tunel ispod kanala Lamanš danas je obustavljen zbog problema sa napajanjem električnom energijom i kvara jednog voza, saopštila je železnička kompanija Eurostar.
Policija iz Jute traga za majkom koja je navodno otela četvoro dece i odvela ih u Evropu.
29.12.2025
12:41
Oko 59 odsto ispitanih u svetu očekuje proteste protiv načina upravljanja državom u 2026. godini, dok taj scenario verovatnim smatra gotovo sedam od deset Francuza. Zabrinutost za bezbednost je takođe izraženija u Francuskoj, gde 41 odsto ispitanih smatra da je moguć teroristički napad, u poređenju sa 29 odsto u ostalim zemljama.
Kada je reč o globalnoj ekonomiji, 49 odsto ispitanih očekuje njen jači rast u 2026. godini, dok je u Francuskoj taj procenat znatno niži i iznosi 17 odsto. Francuzi su, prema istraživanju agencije Ipsos, posebno zabrinuti zbog uticaja veštačke inteligencije, jer 73 odsto izražava strah da bi ona mogla da dovede do gubitka radnih mesta, dok svega 30 odsto veruje da će stvoriti nova zaposlenja.
Pesimizam je, ističe pariski list, izražen i u pogledu međunarodnih pitanja gde 65 odsto Francuza ne očekuje završetak rata u Ukrajini tokom 2026. godine, u poređenju sa 49 odsto ispitanih u drugim zemljama. Istraživanje pokazuje i da 72 odsto Francuza smatra malo verovatnim da bi američki predsednik Donald Tramp mogao da dobije Nobelovu nagradu za mir, što je iznad svetskog proseka od 64 odsto.
Razlike između Pariza i Berlina dodatno su se produbile nakon što je francuski predsednik Emanuel Makron predložio obnovu dijaloga sa Moskvom, piše nemački list Špigl.
Rejting francuskog predsednika Emanuela Makrona pao je na 25 odsto u decembru, što je najniži nivo od njegovog stupanja na funkciju 2017. godine, pokazali su rezultati najnovijeg istraživanja javnog mnjenja koje je sprovela agencija Toluna/Haris Interaktive za francuski informativni tv kanal.
27.12.2025
13:00
Oko 40 odsto ispitanih u Francuskoj navodi da želi da manje koristi društvene mreže, što Ipsos tumači kao rastuću svest o negativnim efektima prekomerne izloženosti društvenim mrežama na mentalno zdravlje.
Svetsko prvenstvo u fudbalu, koje će 2026. godine biti održano u Sjedinjenim Američkim Državama, Meksiku i Kanadi, planira da prati 49 odsto Francuza, dok je interesovanje znatno veće u Argentini, gde 73 odsto građana namerava da gleda utakmice, a 87 odsto veruje da njihova reprezentacija može ponovo osvojiti titulu. U anketi je učestvovalo 23.700 odraslih iz 30 zemalja, koji su ocenjivali godinu na izmaku i iznosili očekivanja za 2026. godinu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Saobraćaj kroz železnički tunel ispod kanala Lamanš danas je obustavljen zbog problema sa napajanjem električnom energijom i kvara jednog voza, saopštila je železnička kompanija Eurostar.
Poznati novinar Uroš Piper još jednom je raskrinkao blokadere, otkrivši ko je u stvari četvrti kandidat na njihovoj blokaderskoj listi s kojom planiraju da izađu na naredne izbore.
Rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić, arhitekta propale obojene revolucije u Srbiji, po svoj prilici biće predsednički kandidat blokaderskog pokreta.
Okoreli antirsbin i najgori separatista, čelnik Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV), Nenad Čanak, na dosad najmonstruozniji način napao je sve srpsko, posebno Srbe iz RS, otvoreno priznavši da priželjuje "Majdan" u našoj zemlji uz napomenu da će biti krvi do kolena.
Statutarna komisija SPS sazvala je hitnu sednicu zbog kontroverznih izjava i postupaka pojedinih članova rukovodstva, saopštio je predsednik komisije Miljkan Karličić.
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo", Igor Ćurčić, ugostiće u utorak od 22 sata čuvare tradicije koji se decenijama bore da stare zanate i rukotvorine otrgnu od zaborava i sačuvaju kao deo kulturne baštine ovog naroda prenošenjem znanja na nove generacije.
Dragoljub Kojčić, politički filozof i Marko Kešelj, državni sekretar u ministarstvu sporta gostujući u Info jutru komentarisali su rezultate lokalnih izbora u deset gradova i opština.
Novi pravilnik o energetski ugroženim kupcima stupio je na snagu i donosi nove prihodovne pragove za domaćinstva koja mogu ostvariti ovaj status, objavljeno je u Službenom glasniku.
Francuska firma Alstom potvrdila je isporuku 32 trodelna, bezvozačka Metropolis voza za beogradski metro, čime će biti omogućena pouzdana i visokokapacitetna vožnja.
Preduzeće "Srbijavoz" objavilo je danas da je došlo do prekida saobraćaja voza na relaciji Subotica-Segedin zbog smetnje na infrastrukturnim kapacitetima.
Policija je uspešno identifikovala i uhapsila M. S. (35) iz okoline Merošine, zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivična dela silovanje i razbojništvo.
Novinar Mladen Mijatović oglasio se nakon hapšenja silovatelja koji je kod Merošine napao devojku (27), inače taksi vozača, i pokušao da je siluje, sa novim informacijama o ovom stravičnom nedelu.
Muškarac M. S. (35) osumnjičen da je u noći između 31. marta i 1. aprila napao i obljubio devojku u okolini Merošine, uhapšen je danas. Osumjičenom je određeno zadržavanje.
Osnovno javno tužilaštvo u Prokuplju je obavešteno da je osmogodišnjakinja prijavila veroučitelja da je nepristojno dodirivao, te je naložena hitna istraga.
Film "99 žena" ("99 women") iz 1969. godine napravljen je u četiri verzije jer je originalna imala čak osam minuta eksplicitnog hardkor seksa zbog čega nije mogao da se distribuira u bioskopima širom sveta.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar