Delsi Rodrigez položila je zakletvu i preuzela funkciju predsednika Venecuele, a inauguraciju u Karakasu obeležili su posebno srdačni gestovi ambasadora Kine, Rusije i Irana, koji su otvoreno pokazali podršku novom rukovodstvu zemlje.
Prema navodima međunarodnih medija, Delsi Rodrigez je tokom obraćanja istakla da funkciju preuzima sa „teškim osećajem“, zbog događaja koje je opisala kao otmicu predsednika Venecuele Nikolasa Madura i prve dame Silije Flores.
Ova izjava izazvala je snažne reakcije, jer dolazi u trenutku duboke političke krize i otvorenog sukoba između Karakasa i Vašingtona.
Osude iz Pekinga, Moskve i Teherana
Kina, Rusija i Iran zvanično su osudili američku vojnu operaciju sprovedenu tokom vikenda, koja je, prema dostupnim informacijama, rezultirala hapšenjem predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovim prebacivanjem u Njujork, gde bi trebalo da se suoči sa sudskim procesom.
Te zemlje ocenile su da je reč o grubom kršenju međunarodnog prava i suvereniteta Venecuele, uz upozorenje da takvi potezi mogu imati ozbiljne posledice po globalnu stabilnost.
Protesti u Karakasu
U međuvremenu, pristalice svrgnutog predsednika Madura izašle su u ponedeljak na ulice Karakasa. Demonstranti su nosili parole podrške i optuživali Sjedinjene Američke Države za nasilno mešanje u unutrašnje poslove zemlje.
Politička situacija u Venecueli ostaje izuzetno napeta, dok međunarodna zajednica sa velikom pažnjom prati razvoj događaja i reakcije ključnih svetskih aktera.
Američka fabrika u Dnjepropetrovskoj oblasti pogođena je u ruskom udaru, nakon čega je došlo do masovnog izlivanja industrijskog ulja na gradske saobraćajnice i obalu reke u Dnjepru.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da će Sjedinjene Američke Države povratiti novac uložen u Ukrajinu zahvaljujući sporazumu o eksploataciji mineralnih resursa, ističući da bi Vašington na taj način mogao da vrati ne samo većinu uloženih sredstava, već čak i više od toga.
Ruski poslanici ocenili su da je promena stava američkog predsednika Donalda Trampa u vezi sa navodnim napadom Oružanih snaga Ukrajine (OSU) na rezidenciju predsednika Rusije posledica uloge američkih obaveštajnih službi, pre svega Centralne obaveštajne agencije.
Borko Stefanović, Đilasov blokader i zamenik predsednika Stanke slobode i pravde otvoreno je rekao da bi Srbiju da gurnu u sukobe sa Rusijom, Kinom, Iranom i Kubom!
Kina i tokom krize na Bliskom istoku ostaje odgovoran potrošač energetskih resursa, dok Rusija nastavlja da bude pouzdan dobavljač, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin na sastanku sa kineskim liderom Si Đinpingom u Pekingu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američka fabrika u Dnjepropetrovskoj oblasti pogođena je u ruskom udaru, nakon čega je došlo do masovnog izlivanja industrijskog ulja na gradske saobraćajnice i obalu reke u Dnjepru.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, gde se sastao sa predsednikom Gruzije Mihail Kavelašvili, državnim zvaničnicima i patrijarhom Gruzijske pravoslavne crkve.
Blokader Ilija Sekicki, blizak saradnik sina Milomira Jaćimovića iz Novog Sada, danas je brutalno napao ekipu Informera ispred zatvora Klisa u Novom Sadu.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, imao je priliku da glavni grad ove zemlje, Tbilisi, vidi iz malo drugačije perspektive.
Lider Srpske radikalne stranke (SRS), prof. dr Vojislav Šešelj, žestoko je udario na blokadere i njihove organizatore, poručivši da iza svega vidi uticaj stranih faktora i pokušaj destabilizacije Srbije, iznevši potom upozorenje da se sprema scenario koji je jednom već uništio Srbiju.
Kupci koji raspolažu budžetom od oko 12.000 evra, teško će pronaći novi automobil u tom cenovnom rangu, ali polovnjaci koji su se prethodnih godina pokazali kao pouzdani, ekonomični i povoljni za održavanje su "tojota jaris hibrid", "suzuki vitara", "reno klio 1.5 dCi" i "honda sivik".
Srpska ekonomija ostala je otporna na spoljne i domaće izazove uzrokovane ratom na Bliskom istoku, koji negativno utiče na globalna tržišta, ocenio je Odbor izvršnih direktora Međunarodnog monetarnog fonda.
Policija u Beču razbila je navodno visoko organizovanu kriminalnu mrežu koja je, prema sumnjama istražitelja, funkcionisala gotovo kao legalno preduzeće. U akciji kodnog naziva "Operacija Psiho", otkrivena je ilegalna proizvodnja kanabisa.
Pred Višim sudom u Beogradu počinje postupak protiv Srđana P. optuženog za teško ubistvo i paljenje objekata u Velikom Polju kod Obrenovca, navodno zbog spora oko prodaje zemljišta.
Kod NIS-ove pumpe u Ivanjici danas je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj se prevrnuo traktor, što je izazvalo otežano odvijanje saobraćaja na ovoj deonici puta.
U operativnoj akciji "Pelikan" danas, 15. juna, na području Zvornika i Bijeljine pronađeno je i oduzeto više od dva kilograma kokaina, 982 kutija cigareta, tri pištolja, dva prigušivača te dva kilograma plastičnog eksploziva.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Ova domaća gibanica pravi se od jednostavnih sastojaka koje većina domaćinstava već ima pri ruci, a rezultat je mekano i sočno jelo sa neodoljivom zapečenom koricom.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Dok je godinama privlačila pažnju provokativnim fotografijama i sadržajem za odrasle, influenserka i model Nejlin Ešli danas tvrdi da je odlučila da potpuno promeni svoj život.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Pevalica Jelena Vučković otkrila je kako se nakon kraha ljubavi i privatnih problema povukla sa estrade, ali da se nada probudila u vezi sa novim partnerom.
Srpski pevač Filari izazvao je veliku pažnju javnosti nakon što je danas objavio fotografije sa svetskom latino zvezdom koja trenutno boravi u Beogradu povodom predstojećeg koncerta u okviru Belgrade River Festa.
Pevač Isak Šabanović prisustvovao je jednoj promociji, gde je govorio o svojoj karijeri, popularnosti koju je stekao nakon učešća u takmičenju "Zvezde Granda", ali i planovima za prvi veliki solistički koncert.
Glumica Iva Štrljić nedavno je doživela ozbiljnu alergijsku reakciju nakon konzumiranja koštunjavog voća, namirnice koja je godinama bila važan deo njene ishrane.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.