(VIDEO) Iran hitno sazvao sastanak sa Evropom: Pokazali video od kog su ambasadori popadali
Podeli vest
Iransko Ministarstvo spoljnih poslova pozvalo je ambasadore Ujedinjenog Kraljevstva, Nemačke, Italije i Francuske na razgovor u Teheranu, tokom kojeg im je prikazan video-materijal sa, kako navode vlasti, nasilnim postupcima demonstranata.
Iranski ministar spoljnih poslova istakao je da su ti postupci „daleko prevazišli okvire mirnih protesta“ i da predstavljaju organizovanu sabotažu. Prema njegovim rečima, prikazani snimci dokazuju da je reč o koordinisanom nasilju usmerenom na destabilizaciju zemlje.
Napetost u Iranu ne jenjava. Iz zemlje, uglavnom putem stranih i anonimnih izvora, pojavljuju se oprečni izveštaji o protestima, žrtvama i reakciji vlasti.
Potpredsednik Irana Mohamed-Reza Aref izjavio je da nedavni nemiri u zemlji predstavljaju „drugu fazu rata izraelskog režima protiv iranskog naroda“, nakon dvanaestodnevnog sukoba koji se dogodio u junu.
12.01.2026
17:10
🇮🇷🇩🇪🇬🇧🇫🇷 Iran SUMMONS UK, Germany, Italy and France ambassadors to watch footage of violent rioters
Iran's FM emphasized that these actions exceeded the boundaries of peaceful demonstrations and were considered organized sabotage
Velika grupa demonstranata zapalila je džamiju Abuzar u Teheranu, nakon što je prethodno vandalizovala njen unutrašnji prostor, vidi se na snimku koji se pojavio na društvenim mrežama.
Vašington razmatra mogućnost pokretanja sajber napada na Iran u trenutku kada tu zemlju potresaju masovni protesti, objavio je britanski list Dejli telegraf.
Teheran je od ambasadora zatražio da sporni materijal proslede svojim ministrima spoljnih poslova i da se povuku zvanične izjave kojima se, kako tvrde iranske vlasti, pruža politička podrška demonstrantima.
Iranska strana ponovila je stav da su strani akteri umešani u podsticanje nereda, upozoravajući da takve izjave i postupci predstavljaju mešanje u unutrašnje poslove Islamske Republike.
Zapadne zemlje su ranije odbacivale ove optužbe, navodeći da njihovi stavovi predstavljaju podršku osnovnim ljudskim pravima i pravu na mirno okupljanje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Napetost u Iranu ne jenjava. Iz zemlje, uglavnom putem stranih i anonimnih izvora, pojavljuju se oprečni izveštaji o protestima, žrtvama i reakciji vlasti.
Kineska ambasada u Srbiji hitno se oglasila zbog laži iznetih u emisiji "Utisak nedelje" Olje Bećković, koja se emituje na tajkunskoj televiziji Nova S.
Inicijativa Londona da sa saveznicima iz severne Evrope formira novu vojno-pomorsku grupaciju protiv Rusije mogla bi da izazove oštar odgovor Moskve, piše kineski portal Sohu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izneo je informacije o planovima za izazivanje nereda, navodeći da su nadležni organi imali informacije unapred i da su uspeli da spreče takve scenarije.
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, govoreći na Informer TV, najavio je posetu Kini, koja će, prema njegovim rečima, biti od izuzetnog značaja za građane Srbije.
Kandidat Srpske napredne stranke (SNS) Velibor Milojičić izabran je na današnjoj konstitutivnoj sednici Skupštine opštine Kula za predsednika Skupštine opštine, pošto je za njega u trećem krugu glasanja glasalo 19 od 37 odbornika.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Osmogodišnji Andrija Knežević iz Bajine Bašte uključio se večeras uživo u program Informer televizije, na kojoj je gost bio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je gost Informera i govori o svim najaktuelnijim temama, koje su između ostalog i inflacija, kao i cene lekova.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući na Informer TV u Kolegijumu, istakao je da Srbija treba da radi na unapređenju digitalizacije, kao i da ima prednost u odnosu na region.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na programu Informer TV ponovo je u fokus javnosti vratilo jedno od ključnih poglavlja ruske istorije - pripajanje Krima Rusiji 1783. godine.
Svetislav Bule Goncić je detinjstvo proveo veoma skromno živeći u podrumu Osnovne škole "Prva proleterska brigada" na Dorćolu gde je njegov otac radio kao domar.
Incident u liftu između Bijonsine sestre Solanž Nouls i repera Džej-Zija nakon Met Gale 2014. godine ostao je jedan od najskandaloznijih trenutaka u pop kulturi.
Rak, Devica i Vodolija nalaze se u centru astroloških dešavanja za 7. maj, jer im ovaj dan donosi preokret koji se dugo čekao. Posle napetog i iscrpljujućeg perioda, upravo ova tri znaka mogu da očekuju olakšanje, stabilnije finansije i više unutrašnjeg mira.
Met Gala, koji važi za najprestižniji i najiščekivaniji modni spektakl svake godine, i ovoga puta okupio je brojne slavne ličnosti u Njujorku, a crveni tepih bio je obeležen upečatljivim trendom poznatim kao „gola haljina“.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar