Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp zapretio je da će primeniti Zakon o pobuni ukoliko zvaničnici savezne države Minesote ne zaustave demonstrante koji, prema njegovim rečima, ciljaju pripadnike imigracionih službi.
U objavi na društvenoj mreži "Truth Social", američki predsednik Donald Tramp je naveo da će pokrenuti Zakon o pobuni ako "korumpirani političari Minesote" ne poštuju zakon i ne spreče, kako je rekao, "profesionalne agitatore i pobunjenike da napadaju službenike Imigracione i carinske službe (ICE)".
Tramp je poručio da su pripadnici ICE-a "patriote koje samo pokušavaju da rade svoj posao" i dodao je da su mnogi predsednici pre njega koristili taj zakon.
Američki predsednik je naveo da bi primenom tog zakona brzo okončao, kako je rekao, "haos koji se dešava u toj saveznoj državi".
Širom SAD održan je niz protesta zbog ubistva američke državljanke i stanovnice Mineapolisa, Rene Gud, koju je 7. januara ubio agent ICE u pucnjavi u stambenom delu grada tokom operacije te službe.
Osim u Minesoti, protesti su održani i u Vašingtonu, gde su se demonstranti okupili ispred Bele kuće, noseći transparente i pozivajući na promene i veći nadzor nad radom Službe za imigraciju i carinu.
Iranski izaslanik u Pakistanu Reza Amiri Mogadam izjavio je da je predsednik SAD Donald Tramp obavestio Teheran da ne namerava da napadne Iran i zatražio od iranskih vlasti da pokažu uzdržanost.
Situacija u Iranu ostaje izuzetno napeta. Antivladini protesti, koji traju već treću nedelju, zahvatili su više od 100 gradova, a u sukobima demonstranata i snaga bezbednosti, prema podacima američkih organizacija za ljudska prava, stradalo je najmanje 2.500 ljudi. Sva dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Grenlandska ministarka spoljnih poslova Vivijan Mocfeldt bila je vidno potresena tokom intervjua uživo za grenlandsku televiziju KNR, neposredno nakon sastanka sa američkim zvaničnicima u Vašingtonu.
Odluka predsednika SAD Donalda Trampa da još prošle jeseni prebaci značajne američke snage na Karibe, u okviru pritiska na tadašnjeg venecuelanskog lidera Nikolasa Madura, sada ograničava vojne opcije Vašingtona u slučaju eskalacije sukoba sa Iranom.
Abraham Alvarez, koji je u federalnim dokumentima označen kao navodni "vođa" zavere za izvođenje masovnog napada na UFC događaju u Beloj kući 14. juna, ilegalni je imigrant iz Meksika koji je prekoračio boravak u SAD, prema informacijama Ministarstva za unutrašnju bezbednost (DHS) koje je prvi objavio "Foks njuz".
Društvene mreže preplavljene su navodnom fotografijom predsednika SAD Donalda Trampa na kojoj, ispred Bele kuće, razgovara sa trojicom muškaraca čudnog izgleda.
Američki predsednik Donald Tramp je u kratkom, ali izuzetno oštrom razgovoru sa novinarima u Beloj kući, otvoreno potvrdio da su Sjedinjene Američke Države donele odluku o otpočinjanju bombardovanja Irana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iranski izaslanik u Pakistanu Reza Amiri Mogadam izjavio je da je predsednik SAD Donald Tramp obavestio Teheran da ne namerava da napadne Iran i zatražio od iranskih vlasti da pokažu uzdržanost.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je tokom današnjeg prvog Kolegijuma naše televizije ekskluzivne informacije kako je Beograd spreman da uvede recipročne mere Crnoj Gori nakon što je on u toj zemlji stavljen na crnu listu.
Predsednik Demokratske stranke (DS) Srđan Milivojević dotrčao je kod hrvatskih medija i preko njih otkrio svoje političke fantazije, istovremeno preteći aktuelnoj vlasti u Srbiji.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić predstavio je javnosti najnoviji, sveobuhvatni paket državnih mera koje su direktno usmerene na podizanje životnog standarda i ekonomsko osnaživanje svih građana naše zemlje.
Skupina koja sebe naziva studentima u blokadi je još jednom pokazala da kada ne maltretiraju i ne napadaju građane Srbije kojima ne daju da mirno žive, onda napadaju i maltretiraju jedni druge.
Eparhija raško-prizrenska izrazila je danas duboku zabrinutost i najodlučniji protest povodom postupanja tzv. kosovske policije tokom i naročito nakon jučerašnjeg obeležavanja Vidovdana na Gazimestanu.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić odgovarajući na pitanja novinara, istakao je da će država biti spremna za uvođenje vojnog roka, a plan je i da se vojska rasporedi po različitim delovima naše zemlje kako bi se razvijali i manji i pogranični gradovi, a ne samo veliki centri poput Beograda i Novog Sada.
Republika Srbija je 2012. godine prvi put izdvojila sredstva iz budžeta za lečenje retkih bolesti, u iznosu od 130 miliona dinara. Pre te godine nije postojalo budžetsko finansiranje za ovu namenu.
Najnoviji podaci Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ) pokazuju da u pojedinim mestima živa u termometru ne pada ispod 30 stepeni ni u deset sati uveče.
Republički hidrometeorološki zavod izdao je hitno upozorenje na ekstremno visoke temperature koje će nas pratiti i sutra, kada nas očekuju temperature i do 40 stepeni!
U istoriji pravosuđa postoje trenuci kada svedoci, teorije i spekulacije padaju u vodu pred jednim jedinim, neoborivim materijalnim dokazom. Tehnologija, forenzika i digitalni tragovi danas kroje sudbinu optuženih, a neki od najpoznatijih procesa u Srbiji i svetu prelomljeni su upravo u sekundi kada je na sto iznet dokaz koji je promenio sve.
Putevi opojnih droga se ukrštaju u Srbiji jer se nalazi na geografskoj sponi Evrope u Azije, kaže za Informer Marko Nicović, advokat i član svetske Asocijacije šefova policija.
Viši sud u Bijelom Polju ukinuo je oslobađajuću presudu Osnovnog suda u Podgorici od 3. oktobra prošle godine i vratio predmet "Tunel“ na ponovno suđenje.
Prava drama odigrala se večeras u samom centru Novog Sada, kada je izbio požar u Kosovskoj ulici. Prema prvim informacijama, vatrena stihija je zahvatila jedan napušteni objekat, a gust dim je brzo počeo da se širi okolnim ulicama.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Plaža Glifoneri, koja se nalazi oko 7 kilometara od Limenasa na ostrvu Tasos, predstavlja odličan izbor za sve koji žele da uživaju u mirnom ambijentu i prirodnoj hladovini.
Ako zadobijete opekotine od sunca, važno je da što pre pružite koži odgovarajuću negu. Osim što treba da rashladite kožu i unosite dovoljno tečnosti, oporavak mogu da olakšaju i pojedini prirodni sastojci.
Srbi bruje o vreloj sceni sa Music Week-a kada su se smuvali Indodjija i Đekson, koji je dosta stariji od nje, a malo ko zna da je Đekson drug njenog rođenog brata.
Pevačica Anabela Atijas nastupala je sinoć u Crnoj Gori, a pored njene pojave na bini, pažnju u publici privukla je i bivša članica grupe "Models" Ivana Stamenković Sindi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.