Haos u srpskom komšiliku, Evropa strašno ljuta: Ništa od vlade ni ovaj put - Osmi put idu na izbore
Podeli vest
Bugarska će održati vanredne parlamentarne izbore nakon što su sve tri vodeće političke opcije odbile mandat za formiranje nove vlade, saopštio je predsednik Rumen Radev.
Radev je danas ponudio poslednji mandat Alijansi za prava i slobode, ali je ta stranka zahtev odbila, postavši treća koja je to učinila ove nedelje, prenosi Rojters.
Maloletnik (16) iz Dimitrovgrada u Bugarskoj pokušao je da otme devojčicu (14) i oženi je, a kada ga je u tome sprečila njena majka on potegao pištolj i zapucao.
Bugarska se i dalje nalazi među zemljama sa najvišim nivoom konzumiranja alkohola u Evropi i svetu, pokazuju najnoviji podaci Svetske zdravstvene organizacije (SZO), prenose lokalni mediji.
26.12.2025
17:30
- Idemo na izbore - rekao je bugarski predsednik.
Prethodno su mandate odbile i reformistička koalicija PP-DB, kao i najveća parlamentarna grupacija desnog centra GERB-SDS.
Koaliciona vlada premijera Rosena Željaskova, koju je podržavao GERB-SDS, podnela je ostavku prošlog meseca nakon protesta protiv korupcije i predloženog budžeta.
Proizvodnja svih aviona F-16 Blok 70 iz početnih narudžbina Bugarske i Slovačke ja završena, saopšteno je iz američke kompanije Lokid Martin.
20.12.2025
07:00
Predstojeći izbori biće osmi u Bugarskoj u poslednje četiri godine, što dodatno produbljuje političku krizu u zemlji.
Bugarska se 1. januara pridružila evrozoni, ali joj je, kako navodi Rojters, za efikasno korišćenje fondova EU i privlačenje stranih investicija neophodna politička stabilnost.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Maloletnik (16) iz Dimitrovgrada u Bugarskoj pokušao je da otme devojčicu (14) i oženi je, a kada ga je u tome sprečila njena majka on potegao pištolj i zapucao.
Pomoćnik direktora Klinike za pulmologiju UKCS Spasoje Popević otkrio je najnovije informacije o zdravstvenom stanju ministra unutrašnjih poslova i lidera SPS Ivice Dačića.
Prof. dr Vojislav Šešelj, predsednik Srpske radikalne stranke (SRS), izneo je jezivu prognozu kada su u pitanju međunarodni odnosi, raskrinkavši pritom ulogu Sjedinjenih Američkih Država u svemu tome.
Strava i užas u Inđiji - blokaderi iz grupe "Građanin" na brutalan način su na proslavi ove organizacije pretukli jednog od svojih, a potom zabranili da bude pozvana Hitna pomoć.
Dragan Gagi Jovanović, nekada jedan od boljih glumaca, a sada samo blokader koji se pojavljuje na različitim okupljanjima zgubidana kako bi glumio klovna, pošteno se izblamirao u Boru.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić završio je dvodnevnu posetu Kazahstanu, a na aerodromu u Astani ispratio ga je predsednik Vlade Republike Kazahstan Olžas Bektenov.
Licemerju blokadera i njihovih saradnika u okviru državnih institucija definitivno nema kraja, a najnoviji primer dvostrukih aršina to samo dodatno potvrđuje.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Istraživanje pokazuje da u Srbiji ima više od 400 automobila na 1.000 stanovnika, dok je tržište polovnjaka prošle godine zabeležilo rast. Najčešće se prodaju oni čija cena doseže do 5.000 evra.
U toku je Vaskršnji post, priprema za jedan od najvećih hrišćanskih praznika, tokom kojeg treba praštati, uzdržavati se od jela i pića, ali od zlih misli i telesnih užitaka. Upravo u toku Vaskršnjeg posta, ispovest ima poseban značaj, a mnogo vernika nailazi na nedoumice, stid i strahove pred ovaj sveti čin.
Pulmolog dr Spasoje Popević, koji danonoćno brine o zdravstvenom stanju ministra Ivice Dačića, otac je dečaka V.P. kojeg je u "Ribnikaru" upucao Kosta K. i naneo mu povrede opasne po život.
Karte za putnički saobraćaj novom prugom Beograd-Budimpešta uskoro će moći da se kupe po ceni od 25, 26 evra, rekao je mađarski ministar Peter Sijarto.
Pripadnici policije u saradnji sa Upravom kriminalne policije uhapsili su R.S.(28) po nalogu Višeg Javnog tužilaštva zbog sumnje da je izvršio krivično delo teško ubistvo.
Đorđe Ždrale (50), višestruko osuđivani Sarajlija, kao i njegov prijatelj Zoran Šljivić, optuženi su za nanošenje povreda dvojici mladića, koje su brutalno pretukli 2024. u Istočnom Sarajevu.
Toni R. (56), vatrogasac u penziji, jutros je u krvavom piru presudio svojoj supruzi a zatim i sebi, a sve je počelo time što je prvo napao svoju majku Grozdanu R. (79).
Pripadnici policije su, nakon više sati opsade zgrade grade u Ulici Vuka Karadžića u Podgorici, u kojoj su prostorije filijale Prve banke i stan biznismena Aca Đukanovića brata Mila Đukanovića, napustili lokaciju.
Zvanični carski arhivi priznaju samo dvoje dece Katarine Velike i Petra III, Pavla i Anu. Međutim, život slavne ruske carice obeležili su i skandali oko njene vanbračne dece.
Holivudska diva Elizabet Tejlor ostala je upamćena, ne samo po filmovima i burnim ljubavima, već i po čuvenom dijamantu od 69 karata koji je nosila kao simbol glamura i strasti.
Niv Kembel otkriva koje su poznate uloge odbila tokom karijere, uključujući Laru Kroft i "Perl Harbor" i priznaje da su te odluke bile teške, ali nužne.
Grad svetlosti navikao je na umetničke ispade, ali čak je i Pariz ovog puta ostao bez teksta. Influenserka Koko Kendal objavila video koji je brzinom munje obišao internet i izazvao pravu buru reakcija.
Bore oko usana, poznate kao perioralne bore, često su među prvim znacima starenja kože i lako uočljive. One nastaju prirodno kao posledica mimike i protoka vremena, ali s vremenom postaju izraženije, menjajući celokupan izgled lica.
Šest nedelja star zlatni retriver Bernardo postao je internet senzacija zbog svog neobičnog krzna. U videu objavljenom na Instagramu ponosno pokazuje svoje retke zlatno-crne šare.
Bivša rijaliti učesnica Slađa Lazić Poršelina progovorila je o Maji Marinković i Jovani Cvijanović, pa otkrila detalje iz njihovog odnosa koje je malo ko znao.
Pevačica Suzana Jovanović otvoreno je govorila o tome koliko joj nedostaje pokojni suprug Saša Popović i kako se nosi sa ogromnim bolom nakon njegove smrti.
Voditeljka Suzana Mančić otkrila je istinu o luksuznom automobilu marke "Porše" koji je svojevremeno kupio od nje Aleksandar Knežević Knele, žestoki momak devedesetih godina.
Bivši rijaliti učesnik Kristijan Golubović otkrio je da je tokom boravka na "Farmi" istovremeno bio sa starletom Stanijom Dobrojević i još nekoliko devojaka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar