Ukrajina hitno zatražila primirje! Kijev potpuno potučen: Putin je uradio nezamislivo, Zelenski više nema kud
Podeli vest
Ukrajinske vlasti zatražile su energetsko primirje upozoravajući da se zemlja nalazi na ivici humanitarne katastrofe, usled ozbiljno narušenog energetskog sistema i sve dužih prekida u snabdevanju strujom, prenosi Rojters.
Generalni direktor kompanije DTEK Maksim Timčenko izjavio je za Rojters da je situacija u Ukrajini blizu kritične tačke i da postoje ozbiljni rizici po funkcionisanje države i osnovne životne uslove stanovništva.
U toku je 1.431. dan rata u Ukrajini. Druga runda trilateralnih pregovora Rusije, Ukrajine i Sjedinjenih Američkih Država održana je u Abu Dabiju, prestonici Ujedinjenih Arapskih Emirata. Sve o tome uživo na Informer.rs.
Pojavili su se snimci posledica masovnog ruskog napada na Kijev i Harkov, na kojima se vide veliki požari, oštećena energetska infrastruktura i ozbiljni prekidi u snabdevanju osnovnim uslugama.
24.01.2026
06:15 >> 06:16
Prema njegovim rečima, električna energija građanima se isporučuje svega nekoliko sati dnevno, nakon čega slede dugotrajna isključenja. Takav režim snabdevanja, kako je naveo, onemogućava normalno funkcionisanje domaćinstava, bolnica, industrije i komunalnih službi.
Timčenko je istakao da je energetski sektor pretrpeo izuzetno teške gubitke, navodeći da je kompanija izgubila do 70 odsto svojih proizvodnih kapaciteta. Zbog toga je, kako je rekao, stabilno i kontinuirano snabdevanje električnom energijom trenutno praktično nemoguće.
Energetski sistem dodatno pogođen današnjim napadima
Pentagon je u novoj odbrambenoj strategiji Sjedinjenih Američkih Država Rusiju definisao kao trajnu, ali „upravljivu“ bezbednosnu pretnju za istočni bok NATO-a, bez navođenja konkretnih razloga ili dokaza koji bi potkrepili takvu ocenu, navodi se u dokumentu američkog Ministarstva odbrane.
U Kijevu su izbili veliki požari, dok je značajan deo grada ostao bez grejanja i vode. U Kijevskoj oblasti pogođene su trafostanice preko kojih prestonica dobija električnu energiju, kao i velike termoelektrane, što je dodatno pogoršalo stanje u energetskom sistemu.
Napadi su zabeleženi i u Harkovu, a prema dostupnim informacijama korišćen je veliki broj raketa različitih tipova, kao i više od stotinu bespilotnih letelica, sa jasnim fokusom na energetske objekte.
Zbog kombinacije ranijih oštećenja i današnjih udara, ukrajinski energetski sistem suočava se sa najtežim izazovima od početka rata, dok vlasti upozoravaju da bi bez prekida napada i hitnih mera moglo doći do ozbiljne humanitarne krize, posebno tokom zimskog perioda.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Centar Kijeva pretvoren je u snažno obezbeđenu zonu, sa policijom i vojskom na ulicama, dok vlasti strahuju od nereda i moguće eskalacije situacije usred političke krize i pritisaka u parlamentu.
Ruski dron sa elementima veštačke inteligencije pao je na Majdan nezavisnosti u Kijevu tokom jutarnjeg napada bespilotnim letelicama, prenose ukrajinski izvori.
U toku je 1.431. dan rata u Ukrajini. Druga runda trilateralnih pregovora Rusije, Ukrajine i Sjedinjenih Američkih Država održana je u Abu Dabiju, prestonici Ujedinjenih Arapskih Emirata. Sve o tome uživo na Informer.rs.
Kosta K., koji je u OŠ "Vladislav Ribnikar" izvršio masovno ubistvo, oduzevši život devetoro dece i radnika obezbeđenja, završio je davanje iskaza u Specijalnom sudu u Beogradu.
Dragan J. Vučičević je obišao porodicu Jelenković, koja, kako kaže, nema vremena za blokade - jer vredno rade, budući da imaju jednu od najvećih modernih farmi u tom kraju.
Dok se javnost još seća šokantnog incidenta koji je 2019. godine uzdrmao ceo kraj, ime porodice Milutina Miloševića „Kašikare” ponovo je u centru pažnje i to zbog ambicija njegovog sina Novaka Miloševića koji se nalazi na blokaderskoj izbornoj listi "Nu dau" u Majdanpeku!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na društvenim mrežama i još jednom podsetio javnost na snažnu poruku koju je uputio ženama tokom svog obraćanja u Beogradskoj areni.
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Jako naoblačenje sa kišom i snegom, već je zahvatilo Hrvatsku, a trenutno se kreće ka Srbiji. Očekuje se da u našu zemlju stigne sutra i donese kišu i sneg.
Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali rekao je da se u narednim danima očekuje razgovor predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednika Rusije Vladimira Putina.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je snabdevanje gorivom stabilno, rafinerija radi, a cene goriva u Srbiji će biti održane. U čitavoj Evropi, samo Mađarska ima nižu cenu gasa, napomenuo je on.
Na današnjem suđenju Veljku Belivuku, Marku Miljkoviću, Filipu Ivanovskom, njihovim suprugama, ali i Belivukovoj tašti, nastavljeno je danas u Specijalnom sudu u Beogradu saslušanjem svedoka, iznošenjem primedbi na iskaz svedoka Srđana Lalića, ali i Belivukovom dopunom odbrane.
Policija Srbije uhapsila je četvoricu albanskih državljana u utorak, o čemu smo već pisali, a dan kasnije otkriveno je ko su Albanci koji su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
Na današnjem suđenju Miljani i Vladimiru Kecmanoviću, u postupku koji se vodi nakon masovnog ubistva u Osnovnoj školi Vladislav Ribnikar, svedočio je njihov sin Kosta K.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na Informer TV izazvalo je veliku pažnju javnosti, a jedna od najintrigantnijih tema koja prožima epizode jeste caričin otvoren sukob sa Ruskom pravoslavnom crkvom.
Sidni Svini je istakla svoju figuru u providnom čipkastom bodiju tokom seksi fotografisanja, kako bi promovisala sledeće izdanje svoje linije donjeg veša.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar