Broj poginulih u oluji Kristin, koja je pogodila Portugal, porastao je na pet, dok je milion korisnika bez električne energije.
Civilna zaštita Portugala navela je da je od ponoći zabeleženo više od 3.000 intervencija, a među najteže pogođenim regionima su Leirija, Koimbra, Lisabon, Setubal, kao i oblasti Oeste, prenosi portugalski Euronews.
🇵🇹 At least five people were killed in the city of Leiria after Storm Kristin brought heavy rains and winds of up to 170 km/h (+105 mph), damaging structures, knocking down power lines and trees, and disrupting transportation, SIC Noticias reported Wednesday. pic.twitter.com/GqdQgUjWiV
Prema podacima Portugalskog instituta za meteorologiju (IPMA), najjači udari vetra, koji su dostizali brzinu do 150 kilometara na sat, registrovani su u centralnim delovima zemlje.
Zbog oborenih stabala i drugih prepreka, saobraćaj je bio otežan, dok je deo železničkih linija, uključujući vezu između Porta i Lisabona, privremeno obustavljen.
Zbog oluje Kristin, više opština u Portugalu zatvorilo je škole. Meteorolozi ističu da je reč o retkom fenomenu, koji opisuju kao "meteorološku bombu".
Prema ranijim navodima medija, portugalski operator elektroenergetske mreže E-Redes saopštio je da tehnički timovi rade na ponovnom uspostavljanju snabdevanja električnom energijom za oko pola miliona korisnika tokom popodneva.
Nakon prolaska kroz Portugal, oluja se pomerila ka istoku i zahvatila Španiju. U primorskom gradu Toremolinos, jaki vetrovi su juče oborili palmu, koja je pala na ženu i usmrtila je.
Španska nacionalna meteorološka agencija AEMET upozorila je da će se velika područja zemlje suočiti sa veoma jakim vetrovima, sa pojedinim udarima koji dostižu snagu uragana.
🇪🇸Due to the storm Kristin, the A-6 motorway is cut into several sections between Madrid, Ávila and Segovia due to snow.
Zbog intenziteta vetrova, vlasti su izdale crveni meteoalarm za delove južne pokrajine Almerija. Lokalne vlasti zatvorile su parkove, dok su u pojedinim oblastima obustavljene aktivnosti na otvorenom i obrazovne aktivnosti.
U oluji Kristin koja je zahvatila centralnu i severnu Portugaliju stradale su najmanje tri osobe, više od 800.000 korisnika danas je bez struje, dok je u istoj oluji u Španiji stradala jedna žena.
Italijanska vlada proglasila je vanredno stanje u južnim regionima koje je prošle nedelje pogodilo snažno nevreme i najavila hitnu finansijsku pomoć za obnovu puteva i preduzeća oštećenih u oluji.
Višednevna zimska oluja zahvatila je SAD, donoseći ledenu kišu, sneg, susnežicu i ekstremno niske temperature gotovo polovini zemlje. Meteorolozi upozoravaju na moguću katastrofalnu štetu, posebno u oblastima pogođenim ledom, uz realnu opasnost od masovnog nestanka struje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U oluji Kristin koja je zahvatila centralnu i severnu Portugaliju stradale su najmanje tri osobe, više od 800.000 korisnika danas je bez struje, dok je u istoj oluji u Španiji stradala jedna žena.
Blokader Ilija Sekicki, blizak saradnik sina Milomira Jaćimovića iz Novog Sada, danas je brutalno napao ekipu Informera ispred zatvora Klisa u Novom Sadu.
U Osnovnom sudu u Kragujevcu danas je održano skandalozno suđenje koje je pokazalo kako izgleda politička osveta u pravosuđu, gde je politizovani sudija Nenad Baković pokrenuo je lični sukob protiv glavnog urednika „Informera“ Dragana J. Vučićevića.
U Osnovnom sudu u Kragujevcu vodi se postupak povodom radnog statusa Suzane Rogan, profesorke blokaderke u srednjoj Trgovinsko-ugostiteljskoj školi "Toza Dragović" iz Kragujevca, potencijalnog kandidata na tzv studentskoj listi.
Mediji u Gruziji veliku pažnju posvetili su danas poseti predsednika Srbije Aleksandra Vučića toj zemlji i sastanku koji je imao sa gruzijskim predsednikom Mihailom Kavelašvilijem u palati Atoneli.
Putešestvijama političara Vladana Đokića na Svetu Goru, koje je u javnosti pokušao da proda kao bitan i zvaničan događaj, zapravo je klasičan pokušaj jeftine političke promocije tamo gde joj mesto nikako nije.
Da ima medveda na Tari više nije vest - slobodno se kreću, ostavljaju za sobom tragove, a nedavno i turisti imaju mogućnost da ih posmatraju iz lovačkih čeka. Ipak, ono što je doživeo Stevica Bajić iz Zaovina, moglo bi se naći u nekom filmu.
Povodom obeležavanja Svetskog dana dobrovoljnih davalaca krvi u Crvenom krstu Srbije dodeljenja su priznanja gradovima koji su postigli najbolje rezultate u davalaštvu krvi protekle godine.
Želja da se pruži puni doprinos održivom razvoju u našoj zemlji ostala je prioritet kompanije NIS uprkos brojnim izazovima sa kojima se kompanija trenutno susreće. Doprinos ekonomskom razvoju, napretku ljudskih resursa, zaštiti životne sredine i boljitku šire zajednice bio je jedan od osnovnih ciljeva NIS-a i u izazovnoj 2025. godini.
Jedinstveni prirodni fenomen, "cvetanje" reke Tise kada se nad njenom površinom pare insekti koji žive u rečnom mulju, ove godine, na žalost nije bio spektakularan.
U operativnoj akciji "Pelikan" danas, 15. juna, na području Zvornika i Bijeljine pronađeno je i oduzeto više od dva kilograma kokaina, 982 kutija cigareta, tri pištolja, dva prigušivača te dva kilograma plastičnog eksploziva.
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je podnelo optužni predlog protiv V.M. (52) zbog sumnje da je gradio bez građevinske dozvole, te predložilo da se kazni sa 1.000.000,00 dinara.
Na Ibarskoj magsitrali u mestu Bare, tokom popodnevih sati došlo je do teške saobraćajne nezgode kada su se sudarila dva vozila "volkswagen touran" i "škoda fabia" novopazarskih oznaka.
Motociklista T.N, koji je u petak teško povređen u saobraćajnoj nezgodi na raskrsnici Ulice 12. srpske brigade i Omladinske ulice u Novom Pazaru, prebačen je na dalje lečenje u Institut za ortopedsko-hirurške bolesti „Banjica“ u Beogradu.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Ova domaća gibanica pravi se od jednostavnih sastojaka koje većina domaćinstava već ima pri ruci, a rezultat je mekano i sočno jelo sa neodoljivom zapečenom koricom.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Keto hleb koji uspeva čak i početnicima i ne traži ni brašno, ni žitarice, ni komplikovane sastojke. Savršen je za sve koji žele lagan doručak ili užinu koja drži sitost satima, bez osećaja težine.
Obilan i masan večernji obrok često može izazvati gorušicu i vraćanje kiseline tokom noći. Umesto da odmah posegnete za različitim preparatima, nekoliko jednostavnih navika može pomoći da tegobe budu znatno blaže.
Brat pevačice Nadice Aedmov koji se takmiči u "Zvezdama Granda" Bubi Ademov priznao je da je u vezi sa bivšom učesnicom ovog takmičenja Milicom Živković.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.