Haos oko Kadirovog pastuva ima novo objašnjenje: Rešena misterija najpoznatijeg konja - Evo šta se dogodilo
Podeli vest
Češka policija saopštila je da engleski punokrvni pastuv Zazu, u vlasništvu čečenskog lidera Ramzana Kadirova, nije ukraden iz štale u mestu Krabčice, već je uz saglasnost vlasnika iznet iz Evropske unije, najverovatnije uz kršenje sankcija EU.
Kako je navela portparolka policije u Litomeržicama Pavla Kofrova, istraga je pokazala da je u izmeštanje konja bilo uključeno više osoba, zbog čega je krivični postupak obustavljen, a slučaj prosleđen u upravni postupak zbog sumnje na kršenje propisa o međunarodnim sankcijama.
Šef Čečenije Ramzan Kadirov izjavio je da se protivi bilo kakvim pregovorima sa Ukrajinom, ocenivši da razgovori sa Kijevom „neće dovesti ni do kakvog rezultata“ i da je, prema njegovim rečima, neophodno da se specijalna vojna operacija završi do kraja.
Čečenski lider Ramzan Kadirov objavio je novi video-snimak usred glasina da je u vrlo lošem zdravstvenom stanju.
17.01.2026
13:45
Zazu je nestao u martu 2023. godine, kada se prvobitno sumnjalo na krađu konja vrednog oko 400.000 čeških kruna (oko 16.500 evra), dok je Kadirov tvrdio da mu je vrednost „višemilionska“.
Češke vlasti su potvrdile da je pastuv bio obuhvaćen sankcijama EU, koje zabranjuju njegovu prodaju i bilo kakve transakcije ili raspolaganje imovinom. Prema policijskim navodima, konj je najverovatnije iznet iz Češke preko Poljske, a kao moguća krajnja destinacija pominje se Čečenija, iako je pouzdano utvrđeno samo da je napustio teritoriju EU.
U istrazi su učestvovale policije više evropskih zemalja, uključujući Poljsku, Nemačku, Austriju, Francusku i Bugarsku. Policija je podsetila i da je još u januaru 2022. godine postojao pokušaj izmeštanja konja, ali je tada vlasnik štale to odbio zbog važećih sankcija.
Sin čečenskog lidera Ramzana Kadirova, Adam Kadirov, hitno je prevezen u Moskvu nakon saobraćajne nesreće u Groznom, a na društvenim režama pojvilisu se prvi snimci iz Groznog nakon nesreće.
Adam Kadirov, osamnaestogodišnji sin čečenskog lidera Ramzana Kadirova, navodno je u teškom zdravstvenom stanju nakon saobraćajne nesreće koja se dogodila 16. januara u Groznom, glavnom gradu Čečenije.
16.01.2026
22:03
Kadirov je u maju 2023. godine tvrdio da su konja otele ukrajinske obaveštajne službe i da mu je vraćen uz otkup od 18.000 dolara, što su češke vlasti demantovale, odbacujući i bilo kakvu umešanost Ukrajine.
Pastuv Zazu kupljen je 2012. godine i tokom karijere učestvovao je u više desetina trka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Adamu Kadirovu (18), sinu čečenskog lidera Ramzana Kadirova, lekari su uklonili slezinu nakon saobraćajne nesreće, a zbog oštećenja optičkog nerva postoji rizik od trajnog slepila na jednom oku.
Šef Čečenije Ramzan Kadirov izjavio je da se protivi bilo kakvim pregovorima sa Ukrajinom, ocenivši da razgovori sa Kijevom „neće dovesti ni do kakvog rezultata“ i da je, prema njegovim rečima, neophodno da se specijalna vojna operacija završi do kraja.
Na današnji dan, pre 20 godina, u pritvorskoj jedinici Haškog tribunala preminuo je nekadašnji predsednik Savezne republike Jugoslavije i Srbije Slobodan Milošević, a u dvorištu njegove porodične kuće u Požarevcu održan je pomen na kojem su se prvi put sreli Marija Milošević, unuka Slobodana Miloševića i Vojislav Šešelj, lider radikala.
Marketinški stručnjak Nebojša Krstić danas na tribini u Sevojnu, poručio da je njegov povod za direktno obraćanje narodu taj što se "zlo nadvilo na Srbijom".
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić razgovarala je danas sa građanima u Sevojnu i poručila da je vidljiva njihova odlučnost da i Sevojno i čitava zemlja nastave da se razvijaju.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
U novoj emisiji „Dobro veče Srbadijo" urednik i voditelj Igor Ćurčić ugostio je ministarku za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milicu Đurđević Stamenkovski, zatim Maju Kovačevič majku jedanaestoro dece i Emiliju Ivanišević koja je na svet donela 7 dečaka, za sada.
Gavrilo Kovačević, predsednik opštine Zemun, Goran Karadžić, direktor JP Stara planina i Saša Milovanović, direktor Srpskog telegrafa gostujući u Info jutru govorili su o predstojećim lokalnim izborima.
Često se dešava da se baterija u daljinskom upravljaču ili ključu automobila isprazni, pa mnogi vozači, pogovoto početnici, ne znaju šta da rade u tim trenucima. Stručnjaci napominju da nema razloga za paniku i da se rešenje nalazi upravo u samom ključu.
Direktor "Srbijavode" Goran Puzović obišao je sa inženjerima i izvođačima radova radove na uređenju priobalja leve obale reke Save u Beogradu, koji se realizuju u okviru infrastrukturnih priprema za održavanje međunarodne izložbe EKSPO 2027.
Kada se beba prevremeno rodi, svaki dan je važan. Prvi sati, prvi udah, prvi dodir - sve postaje borba u kojoj savremena oprema, znanje i posvećenost zdravstvenih radnika imaju presudnu ulogu.
Kotoranin Krsto Maroš (47), najbliži saradnik Radoja Zvicera, uhapšen je u oktobru 2025. godine u Malagi nakon što su istražitelji došli do njega preko njegove supruge.
Suspendovani policijski načelnik Dejan Milenković pred Specijalnim sudom u Beogradu tvrdio je da je nestali Strahinja Marković bio spreman da prizna učešće u ubistvu advokata Dragoslava Miše Ognjanovića i postane zaštićeni svedok, ali da mu to nije omogućeno pre nego što je nestao.
Gugl je predstavio servis Results About You koji omogućava korisnicima da uklone lične podatke iz rezultata pretrage i time zaštite svoju privatnost. Ovaj besplatan i jednostavan alat predstavlja prvi sloj zaštite od zloupotrebe ličnih informacija.
Mačke su poznate po svojoj nonšalantnosti, a jedna od njih, simpatična Beti, postala je popularna na internetu jer skupljena na stolici izgleda poput velike snežne grudva.
Stela Sorbetini je doživela veliko iznenađenje kada je na staklu svog automobila pronašla rukom napisanu poruki, koja joj je otkrila šokantnu istinu o njenom suprugu i njegovoj prevari.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar