• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

04.02.2026

13:15

Ruska šamarčina Briselu: Ova oblast je naša! Kremlj nikad nije bio ovako brutalan

Reuters

Vesti

Ruska šamarčina Briselu: Ova oblast je naša! Kremlj nikad nije bio ovako brutalan

Podeli vest

Rusija je arktička država, za razliku od većine zemalja Evropske unije, i otvorena je za saradnju na Arktiku, izjavio je portparol predsednika Ruske Federacije Dmitrij Peskov.

To je naš region. Mi smo arktička država, za razliku od ogromne većine zemalja Evropske unije. Otvoreni smo za saradnju i zajedničko delovanje - rekao je Peskov novinarima.

Ukoliko politika Evropske unije bude usmerena na saradnju u Arktiku, Rusija će to pozdraviti.

Ako predstavnici Evropske unije imaju u vidu novu politiku usmerenu na međunarodnu saradnju, to se može pozdraviti. Ukoliko se, pak, misli na konfrontaciju, što je trenutno veoma moderno u Briselu, onda to, naravno, teško da možemo pozdraviti i teško da će imati bilo kakav pozitivan efekat - rekao je Peskov.

Po njegovim rečima, Rusija ima velike interese na Arktiku i braniće ih, uz upotrebu čitavog arsenala međunarodnog prava.

Ranije je Kaja Kalas, šef evropske diplomatije na konferenciji u Norveškoj izjavila da je Evropskoj uniji potrebna nova bezbednosna politika na Arktiku.

BONUS VIDEO



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Sudija blokaderka šuruje s osnivačem JUL-a: Lažnim papirima otimaju imovinu njegovom sinu
Politika

Sudija blokaderka šuruje s osnivačem JUL-a: Lažnim papirima otimaju imovinu njegovom sinu

Nenad Đorđević, osnivač i prvi predsednik Jugoslovenske levice (JUL), godinama jedan od najbližih saradnika Mirjane Marković, supruge bivšeg predsednika Slobodana Miloševića, devedesetih je kao jedan od najmoćnijih i najimućnijih ljudi vedrio i oblačio u državi. A danas čini sve da nezakonito otme imovinu i firmu, verovali ili ne, sopstvenom sinu Nikoli Đorđeviću.

04.02.2026

11:01

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set