Sramno obraćanje šefa NATO o Srbiji! Skandal u Briselu: Dok Albanci i Hrvati prave vojni savez protiv Srba...
Podeli vest
Generalni sekretar NATO-a Mark Rute izjavio je da Alijansa sa posebnom pažnjom prati bezbednosna dešavanja na Zapadnom Balkanu i da je na terenu aktivno angažovana kroz svoje misije.
Rute je to rekao na konferenciji za novinare u sedištu NATO-a u Briselu, uoči sastanka ministara odbrane Alijanse, odgovarajući na pitanje novinara iz Srbijeo aktuelnoj bezbednosnoj situaciji u regionu.
Ukrajina je započela planiranje predsedničkih izbora istovremeno sa referendumom o mirovnom sporazumu, nakon pojačanog pritiska administracije američkog predsednika Donalda Trampa na ukrajinsko rukovodstvo na čelu sa predsednikom Volodimirom Zelenskim.
Moskovski gradski sud ukinuo je deo presude kojim su bivšem zameniku ministra odbrane Rusije Timuru Ivanovu oduzeti kuća i zemljišna parcela, dok je u preostalom delu potvrdio zakonitost konfiskacije imovine vredne više od 1,2 milijarde rubalja.
11.02.2026
18:40
Kako je naveo, NATO je prisutan i uključen kroz misiju KFOR, ali i kroz druge aktivnosti na Zapadnom Balkanu, pre svega u Bosni i Hercegovini i na Kosovu i Metohiji, gde se, prema njegovim rečima, pažljivo i kontinuirano prati razvoj situacije.
Govoreći konkretno o Kosovu i Metohiji, Rute je istakao da NATO i dalje očekuje da se utvrdi odgovornost za događaje u Banjskoj, kao i za druge incidente zabeležene tokom 2023. godine. On je poručio i da Alijansa neće dozvoliti stvaranje bilo kakvog bezbednosnog vakuuma u Bosni i Hercegovini, naglašavajući da se i tamošnja situacija pomno nadgleda, prenosi Tanjug.
U svom obraćanju generalni sekretar NATO-a nije se osvrnuo na novi vojni savez koji su na prostoru Zapadnog Balkana formirale Hrvatska i Albanija, zajedno sa samoproglašenom državom Kosovo.
Poljska i Mađarska mogle bi da se pojave kao prve zemlje sa teritorijalnim zahtevima prema Ukrajini ukoliko se oružani sukob nastavi bez političko-diplomatskog rešenja, upozorio je ruski diplomata Konstantin Dolgov, ambasador po posebnim zadacima.
NATO je poručio da je spreman da odgovori na svaku bezbednosnu pretnju, naglašavajući da bi reakcija Alijanse bila „smrtonosna“ u slučaju eventualnog ruskog napada na Suvalkski koridor, izjavio je generalni sekretar NATO Mark Rute.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Premijer Hrvatske Andrej Plenković nedavno je zakukao generalnom sekretaru NATO Marku Ruteu zbog supersoničnih raketa CM-400 koje je naša zemlja nabavila iz Kine, i tim povodom mu je poslao pismo, a sada mu je stigao odgovor.
Ukrajina je započela planiranje predsedničkih izbora istovremeno sa referendumom o mirovnom sporazumu, nakon pojačanog pritiska administracije američkog predsednika Donalda Trampa na ukrajinsko rukovodstvo na čelu sa predsednikom Volodimirom Zelenskim.
Sednica Narodne Skupštine, koju je za sredu za 11 časova zakazala predsednica parlamenta Ana Brnabić i na kojoj je trebalo da se glasa o nepoverenju Vladi premijera Đure Macuta, prekinuta je danas dvaput.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da se mir i stabilnost mogu očuvati isključivo ukoliko država poseduje dovoljnu snagu, naglašavajući da je jačanje bezbednosnog sistema ključni preduslov za očuvanje sigurnosti.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži "Iks" i obratila se Generalnom sekretaru Evropske demokratske partije (EDP) Sandru Gociju.
Ko je Sandro Goci (58), generalni sekretar političke grupacije „Demokrate Evrope“ („European Democrats“ – „European Democratic Party“ i član evroparlamenta iz Francuske? Ko je čovek koji je odgovoran za objavljivanje fašističkog spiska za odstrel suverenističkih lidera, među kojima je i predsednik Vučić?
Novi EES sistem kontrole ulaska u Evropsku uniju, koji je zvanično počeo sa dvadesetčetvoročasovnom primenom 10. aprila, pretvorilo je putovanja u pravu agoniju za državljane zemalja izvan EU.
"Fiat 500" kao mali, gradski auto, prethodnih godina pokorio je evropsko tržište, a posebnu popularnost stekao je među ženskim vozačima. Najnovije izmene učinile su ga potpuno električnim, dok spoljašnji izgled gotovo da nije promenjen.
Doktorka Jelena Đenadić, specijalista opšte hirurgije iz Šapca trčaće u subotu na Beogradskom maratonu. Kilometre u polumaratonskoj trci "prodaje" u humanitarne svrhe da bi pomogla šabačkom udruženju obolelih od multiple skleroze.
U Kaleniću kod Uba danas je ozvaničen probni rad Regionalnog centra za upravljanje otpadom, najvećeg ekološkog projekta u oblasti upravljanja otpadom u poslednjih nekoliko decenija.
U Mitrovačkoj ulici u Novom Pazaru danas je došlo do incidenta kada je žena, stara oko 40 godina, pala sa četvrtog sprata zgrade na balkon prvog sprata, pri čemu je zadobila teške telesne povrede.
Radosav Cvijović, poznat kao novosadski Eskobar i njegov zet Slavko Pavlov, inače teniski trener, danas su po drugi put prvostepeno osuđeni u Specijalnom sudu u Beogradu.
Putovanja su se promenila više nije dovoljno samo imati pasoš, kartu i kofer. Danas, vaš telefon, laptop i drugi uređaji mogu postati problem pri prelasku granice.
Ćerka pevačice Dragane Mirković Manuela Bijelić ime je dobila po Manueli Đurović, koja je sa bratom Nenadom Kostreševićem činila nekada popularni muzički duo Twins.
Nekadašnji učesnik takmičenja "X Factor", Lukijan Ivanović, neko vreme nije bio prisutan na medijskoj sceni, a sada je odlučio da se vrati emotivnom baladom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar