Zaharova raskrinkala "smešnu cirkusku predstavu" britanske vlade: Brutalno odgovorila na optužbe o trovanju Navaljnog
Podeli vest
Tvrdnje o navodnom trovanju ruskog opozicionara Alekseja Navaljnog otrovom žabe predstavljaju informativni spin Zapada, izjavila je danas portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova, dok je Ambasada Rusije u Londonu ocenila da su izjave zapadnih zemalja o navodnom trovanju Navaljnog "cirkuska predstava i nekropropaganda".
- Biće rezultata analiza, biće formula supstanci, biće i komentara - rekla je Marija Zaharova za TASS, navodeći da su bez tih podataka sve izjave i spekulacije pokušaj odvraćanja pažnje od aktuelnih problema Zapada.
Predsednik Finske Aleksander Stub izjavio je danas na Minhenskoj bezbednosnoj konferenicji da su imperijalizam i ekspanzija ''ugrađeni u DNK'' predsednika Rusije Vladimira Putina i Rusije.
14.02.2026
19:30
Prema njenim rečima, u trenucima kada se od zapadnih zemalja traži da predstave rezultate istrage o gasovodima Severni tok 1 i 2, ponovo se pokreće tema Navaljnog.
Zaharova je dodala da su zapadne zemlje, kada su zvanično upitane za podatke o analizama u slučaju Navaljnog, iznosile "senzacionalne tvrdnje o Skripaljima" i da se takva praksa ponavlja.
Ambasada Rusije u Londonu ocenila je da su izjave zapadnih zemalja o navodnom trovanju Navaljnog "cirkuska predstava" i "nekropropaganda".
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas u Minhenu da je spreman da raspiše izbore ukoliko se obezbedi dvomesečni ili tromesečni prekid vatre.
14.02.2026
14:40
- Upadljivo je servilno uključivanje medija povezanih sa političkim strukturama i obaveštajnim službama zapadnih zemalja. Cilj ove smešne cirkuske predstave je jasan - podgrevanje antiruskog raspoloženja na Zapadu koje jenjava. Ako nema povoda, on se na silu izmišlja - navodi se u saopštenju ruske ambasade.
Ambasada Rusije u Londonu je, takođe, ocenila da je metod koji koriste zapadni političari "nekropropaganda", dodajući da se, prema njihovim rečima, ne radi o potrazi za pravdom, već o "iskorišćavanju smrti u političke svrhe".
Nemačka, Velika Britanija, Holandija, Švedska i Francuska objavile su ranije danas zajedničko saopštenje u kojem navode da je Navaljni otrovan epibatidinom, otrovom koji se dobija iz kože ekvadorske otrovne žabe.
Kako je precizirano, takav zaključak izveden je na osnovu analize uzoraka njegovog biološkog materijala.
U tom kontekstu, pomenute zemlje optužile su Rusiju za kršenje Konvencije o zabrani hemijskog oružja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski opozicionar Aleksej Navaljni otrovan je smrtonosnim toksinom koji se nalazi u koži ekvadorskih streličarskih žaba, a za to je odgovorna Rusija, saopštila je britanska vlada.
Prof. dr Vojislav Šešelj, lider radikala, analizirao je trenutnu zastrašujuću situaciju u svetu koja je nastala nakon američko-izraelskog vojnog udara na Iran, iznevši jezivu prognozu.
Pokušaji Sjedinjenih Američkih Država da utiču na političke procese u drugim državama, uključujući Iran, Venecuelu i Kubu, deo su šireg modela američke spoljne politike.
Predsednica privremenih prištinskih institucija Vjosa Osmani saopštila je jutros da je donela ukaz o raspuštanju parlamenta, nakon što skupština sinoć, zbog nedostatka kvoruma, nije izabrala predsednika privremenih institucija.
Protest podrške u Loznici uhapšenom Zlatku Kokanoviću, koji je traktorom divljao u blizini graničnog prelaza, kada su povređena dva policajca, ukazao je na sve veću podeljenost u društvu, budući da je predstavnica politike blokade istakla da sa političkim neistomišljenicima ne treba razgovarati.
Ivan Živkov - sociolog i čest sagovornik opozicionih i blokaderskih medija objasnio da je blokaderski pokret propao i da unutar njega postoje problemi.
Kako je odmetnuti tužilački sistem preko veza sa kriminalnim klanovima, šiptarskom mafijom, ali i albanskim tužiocima postao servis za kontrolu štete narko-grupa iz susednih država?
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Članovi nekadašnjeg Crvenog tima iz Exatlona, istetovirali su istu tetovažu srca koja će ih zauvek podsećati na takmičenje i neraskidivo prijateljstvo.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Profesorka doktorka Radmila Tonković, akademik, Sreten Egerić, pukovnik u penziji i Žarko Rakić, spoljnopolitički komentator gostujući u Info jutru komentarisali su napad Amerike i Izraela na Iran.
Aleksandar Šešelj, zamenik predsednika SRS i Borko Kašanski, glavni urednik Srpskog telegrafa gostujući u Info jutru komentarisali su situaciju na političkoj sceni Srbije.
Avion kompanije Er Srbija, kojim će iz Dubaija biti prevezeni državljani Srbije, poleteo je jutros iz Beograda i time je još jednom pokazano kako naša država brine o svom narodu.
Uroš Milovanović (12) iz Drenovca kod Paraćina za razliku od svojih brojnih vršnjaka već vidi sebe za 15, 20 godina! Veoma je naklonjen poljoprivredi, a to se otkrilo na neobičan način.
Nakon krađe identiteta, prevaranti su na ime jednog penzionera napravili brojne prekršaje, od lažnih registracija vozila, sve do zloupotrebe poreskih obaveza.
Vozila na liniji javnog gradskog prevoza 57 od danas do 1. aprila saobraćaće izmenjenom trasom zbog radova na redovnom održavanju u Ulici Đorđa Ognjanovića na Čukarici, na delu od Ulice Ratka Mitrovića do Požeške.
Kađenje kuće tamjanom predstavlja važan ritual u hrišćanstvu. Smatra se da taj čin donosi blagostanje ukućanima i štiti od negativnih sila. Evo odakle potiče tamnjan i kako se pravilno koristi.
Bivša predsednica Vrhovnog suda Crne Gore Vesna Medenica je nakon hapšenja napisala otvoreno pismo, u kojem iznosi niz teških optužbi na račun vrha pravosuđa, ističući kako su se ključni ljudi bavili distribucijom narkotika.
Državno telo za finansiranje filma u Srbiji, Filmski centar Srbije (FCS), saopštilo je da do daljnjeg obustavlja konkurse za sufinansiranje domaćih filmova.
Za žene rođene u znakovima Raka, Device i Jarca, 8. mart mogao bi da donese više od običnog praznika, trenutak priznanja i zahvalnosti koji ima veću vrednost od novca.
Pevačica Mia Borisavljević, nakon pesme koju je objavila pre samo nedelju dana, a u kojoj peva o prevarenoj ženi koju su izdali i partner i najbolja drugarica, nastavlja u istom maniru.
Pevačica Dunja Ilić godinama unazad intrigira javnost burnim životom, a poznato je i da se dugo bori sa bipolarnim poremećajem, o čemu je sada pričala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar