Ruski predsednik Vladimir Putin planira da iranskom rukovodstvu prenese zabrinutost arapskih lidera zbog napada Teherana na naftnu i energetsku infrastrukturu u regionu, saopštio je Kremlj.
Ruski predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa predsednikom Ujedinjenih Arapskih Emirata Mohamedom bin Zajedom el Nahjanom, emirom Katara Muhamedom ibn Tanijem i kraljem Bahreina Hamadom bin Isom al Kalifom o dramatičnoj eskalaciji sukoba na Bliskom istoku, saopštio je Kremlj.
02.03.2026
15:24
Putin je podsetio da EU planira uvođenje restrikcija na kupovinu ruskog gasa, uključujući i tečni prirodni gas (LNG), već za mesec dana, dok se potpuna zabrana očekuje 2027. godine.
- Možda bi za nas bilo povoljnije da isporuke na evropsko tržište prekinemo upravo sada? Da uđemo na tržišta koja se otvaraju i tamo učvrstimo svoje pozicije? - rekao je Vladimir Putin.
Ruski lider je naglasio da u ovakvom razmišljanju nema političkih motiva, već je reč o strateškom pozicioniranju na tržištu.
Lideri u Damasku, Karakasu, a sada i u Teheranu, redom su se suočili sa činjenicom da ruska podrška ima svoje jasne granice, piše Politiko, analizirajući reakciju Moskve nakon ubistva iranskog vrhovnog vođe ajatolaha Alija Hamneija u američko-izraelskim napadima na Teheran.
Ruski predsednik Vladimir Putin izgubio je tri najbliža saveznika za nešto više od godinu dana, izjavio je ministar spoljnih poslova Ukrajine Andrij Sibiga, komentarišući političke promene u Siriji, Venecueli i Iranu.
01.03.2026
10:20
- Želim da budem jasan, ovde nema politike. Ako će nas svakako zatvoriti za mesec ili dva, zar nije bolje da prekinemo odmah i okrenemo se zemljama koje su pouzdani partneri? - istakao je Putin, dodajući da je cilj dugoročno osiguravanje ruskih pozicija na novim tržištima.
"Glasno razmišljanje"
Iako je naglasio da konačna odluka još uvek nije doneta, Putin je potvrdio da ovo pitanje prelazi u fazu analize.
Za sada je reč o, kako kaže, "razmišljanju naglas".
Vlada je dobila instrukcije da ovo pitanje detaljno razradi u saradnji sa domaćim energetskim kompanijama.
Savet EU je u januaru odobrio plan o potpunoj zabrani ruskog gasa od 2027. godine.
Prema tom planu, uvoz tečnog gasa bio bi zabranjen od početka te godine, dok bi isporuka gasovodom prestala 30. septembra. Za kršenje ovih odredbi predviđene su drakonske kazne u iznosu od 300% vrednosti transakcije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Samo uvođenje spoljašnje uprave pod pokroviteljstvom Ujedinjenih nacija spasiće Ukrajinu kao državu, a Evropska unija nije zainteresovana za takav scenario, izjavio je Viktor Medvedčuk
U jeku dugotrajnih pregovora između Rusije i Ukrajine, koji se vode pod pokroviteljstvom SAD, u EU sve je intenzivnija rasprava o mogućnosti uspostavljanja direktnog dijaloga sa Moskvom, pri čemu Francuska preuzima vodeću ulogu.
Evropska unija mogla bi se u budućnosti vratiti dijalogu sa Rusijom, ali tek nakon što jasno definiše ciljeve i format razgovora, izjavila je finska ministarka spoljnih poslova Elina Valtonen.
Ruski predsednik Vladimir Putin planira da iranskom rukovodstvu prenese zabrinutost arapskih lidera zbog napada Teherana na naftnu i energetsku infrastrukturu u regionu, saopštio je Kremlj.
Svi tužioci koji su u svojstvu svedoka ispitani u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal (JTOK) povodom tvrdnji o uticajima na glasanje na tužilačkim izborima posvedočili su da je jedini pritisak na njih vršila vrhovna javna tužiteljka Zagorka Dolovac tražeci im da se glasa za njene kandidate, saznaje Informer!
Borba za evropske principe i vrednosti, slobodu i civilizacijski iskorak Srbije, kod blokadera i opozicije u prevodu znače - priznanje genocida u Srebrenici.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži "Iks" gde je oštro kritikovala predsednika stranke Srbija centar (SRCE) Zdravka Ponoša, reagujući na njegove komentare koji su se pojavili u javnosti.
Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić izjavio je da je na sastanku sa poljoprivrednicima danas postignut konkretan odgovor da nekoliko mlekara koje su smanjile otkupne cene povećaju cenu otkupa mleka za pet dinara.
Šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov razobličio je Šolakovo propagandno smeće, koje uporno osporava spoljnu politiku koju vodi predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Članovi nekadašnjeg Crvenog tima iz Exatlona, istetovirali su istu tetovažu srca koja će ih zauvek podsećati na takmičenje i neraskidivo prijateljstvo.
Pevačica Nadežda Biljić specijalno za Jovana Radulovića Jodžira, na Exatlon žurci, otpevala je pesmu "Živi svoj život sine" i "naterala" mu suze na oči.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Pero Milovanović (pravo ime ostaje anonimno), neženja iz Priboja, odlučio je da mladu kupi u Albaniji, ali nakon što mu se nije dopala, ostao je bez žene i novca!
Dok bukti rat na Bliskom istoku i letovi se masovno otkazuju, Vlada Srbije i "Er Srbija" uspešno vraćaju svoje državljane kući, a da je to oduvek bio slučaj dokaz je i video na kome devojka hvali našu aviokompaniju za vreme kolapsa oko novogodišnjih i božićnih praznika.
Ambasada Srbije u Ujedinjenim Arapskim Emiratima saopštila je danas da je vazdušni prostor u UAE delimično otvoren i da se organizuje ograničen broj odlaznih letova.
U periodu od 9. do 15. marta biće sprovedena međunarodna akcija pojačane kontrole saobraćaja, usmerena na otkrivanje prekršaja nekorišćenja sigurnosnog pojasa i nepropisnog prevoženja dece u vozilu.
Crnogorska policija je prilikom pretresa imovine Aca Đukanovića, brata bivšeg predsednika Crne Gore, Mila Đukanovića, pronašla hrpu tajnih dosijea i dokumenata koji su, između ostalog, bili čuvani s naslovima: "Izdajnik", "Negativna kampanja", "Neta broj dva", "Odupri se".
Prema najnovijim nezvaničnim informacijama, steže se obruč oko muškarca poznatog pod nadimkom Loki, s čijim hapšenjem bi se, kako se sumnja, otkrilo ko je nalogodavac ubistva bivšeg fudbalera Živka Bakića (43), u Sopotu krajem januara.
Specijalno državno tužilaštvo Crne Gore (SDT) predalo je optužnicu protiv Bobana Milića, Srđana Popovića i Nenada Nena Kaluđerovića zbog ubistva Dalibora Đurića, 22. septembra 2016. godine u zatvoru Spuž.
U planinskom predelu severne Jermenije, između dva grebena na oko 1.800 metara nadmorske visine, smešteno je selo Fioletovo mesto koje deluje kao da je ostalo izvan savremenog sveta.
Kompanija Gugl priprema izmene u načinu prikazivanja rezultata pretrage u Evropi kako bi se uskladila sa pravilima Evropske unije i izbegla visoke novčane kazne.
Pevačica Teodora Džehverović govorila je o strahu koji je zavladao nakon napada u Dubaiju, gde žive njeni najbliži - brat Sava i snajka Adriana sa ćerkom.
Jelena bin Drai, jedna od najbogatijih Srpkinja, izazvala je zabrinutost na društvenim mrežama jer se nije oglasila otkako je na Bliskom istoku počeo rat.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar