Teheran upozorava islamski svet: Amerika nikome nije lojalna, razmislite dok ne bude kasno!
Podeli vest
Najviši iranski bezbednosni zvaničnik Ali Laridžani pozvao je zemlje sa muslimanskom većinom da preispitaju svoje odnose sa Iranom usred rata sa Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelom.
U pismu napisanom na arapskom jeziku, Laridžani, sekretar Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana, poručio je liderima drugih država da "razmisle o budućnosti islamskog sveta".
Američki predsednik Donald Tramp najavio je da će državni sekretar Marko Rubio uskoro objaviti spisak zemalja koje će podržati napore Sjedinjenih Američkih Država u Iranu.
Francuski predsednik Emanuel Makron ocenio je da je neprihvatljivo da Francuska bude meta u regionalnoj eskalaciji izazvanoj ratom u Iranu.
16.03.2026
19:00
"Danas je sukob između Amerike i Izraela s jedne strane i snaga otpora s druge. Znate da Amerika nije lojalna nikome i da je Izrael vaš neprijatelj. Zastanite na trenutak i razmislite o sebi i budućnosti regiona. Iran vam iskreno savetuje i ne želi da vam dominira", rekao je on.
Laridžani je naveo da je Iran izložen onome što je nazvao "američko-cionističkom agresijom", koja, prema njegovim rečima, ima za cilj razbijanje iranske države. Takođe je kritikovao, kako je rekao, ograničenu podršku muslimanskih zemalja Iranu tokom krize.
Pismo dolazi u trenutku kada je nekoliko muslimanskih država, uključujući Saudijsku Arabiju, Ujedinjene Arapske Emirate, Katar i Bahrein, osudilo iranske napade na njihovu teritoriju od početka sukoba pre više od dve nedelje.
Ministarstvo spoljnih poslova Rumunije oglasilo se nakon što je Iran upozorio Bukurešt da bi mogao politički i pravno da reaguje ukoliko ta zemlja dozvoli SAD da koriste vojne baze na njenoj teritoriji za operacije protiv Irana.
16.03.2026
16:05
Iran je više puta saopštio da će nastaviti napade na lokacije za koje tvrdi da su povezane sa američkim vojnim bazama u regionu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ujedinjeni Arapski Emirati sve do juče važili su za najbezbedniju teritoriju. Dubai i Abu Dabi već drugi dan su na meti napada dronovima i raketama od strane Irana, dok se brojni srpski turisti i dijaspora nalaze u ovim gradovima.
Izrael i SAD pokrenuli su u subotu napad na Iran, a Teheran je uzvratio udarima po Izraelu i američkim bazama u regionu. Sve o situaciji na Bliskom istoku pratite uživo na Informer.rs.
Američki predsednik Donald Tramp najavio je da će državni sekretar Marko Rubio uskoro objaviti spisak zemalja koje će podržati napore Sjedinjenih Američkih Država u Iranu.
Kosta K., koji je u OŠ "Vladislav Ribnikar" izvršio masovno ubistvo, oduzevši život devetoro dece i radnika obezbeđenja, završio je davanje iskaza u Specijalnom sudu u Beogradu.
Dragan J. Vučičević je obišao porodicu Jelenković, koja, kako kaže, nema vremena za blokade - jer vredno rade, budući da imaju jednu od najvećih modernih farmi u tom kraju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u Dnevniku na RTS i govorio o cenama energenata, savezu Zagreb-Priština-Tirana, kao i o drugim bitnim temama.
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Jako naoblačenje sa kišom i snegom, već je zahvatilo Hrvatsku, a trenutno se kreće ka Srbiji. Očekuje se da u našu zemlju stigne sutra i donese kišu i sneg.
Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali rekao je da se u narednim danima očekuje razgovor predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednika Rusije Vladimira Putina.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je snabdevanje gorivom stabilno, rafinerija radi, a cene goriva u Srbiji će biti održane. U čitavoj Evropi, samo Mađarska ima nižu cenu gasa, napomenuo je on.
Na današnjem suđenju Veljku Belivuku, Marku Miljkoviću, Filipu Ivanovskom, njihovim suprugama, ali i Belivukovoj tašti, nastavljeno je danas u Specijalnom sudu u Beogradu saslušanjem svedoka, iznošenjem primedbi na iskaz svedoka Srđana Lalića, ali i Belivukovom dopunom odbrane.
Tokom današnjeg davanja iskaza Koste K. u Specijalnom sudu, povodom masovnog ubistva koje je počinio u OŠ "Vladislav Ribnikar", dečak ubica je rekao da je ideju za masovni zločin dobio gledajući američki dokumentarac "Kolumbajn".
Policija Srbije uhapsila je četvoricu albanskih državljana u utorak, o čemu smo već pisali, a dan kasnije otkriveno je ko su Albanci koji su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
Na današnjem suđenju Miljani i Vladimiru Kecmanoviću, u postupku koji se vodi nakon masovnog ubistva u Osnovnoj školi Vladislav Ribnikar, svedočio je njihov sin Kosta K.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na Informer TV izazvalo je veliku pažnju javnosti, a jedna od najintrigantnijih tema koja prožima epizode jeste caričin otvoren sukob sa Ruskom pravoslavnom crkvom.
Sidni Svini je istakla svoju figuru u providnom čipkastom bodiju tokom seksi fotografisanja, kako bi promovisala sledeće izdanje svoje linije donjeg veša.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar