Šokantan preokret u Ukrajini zbog Irana! Tramp doneo neočekivanu odluku - sve je pošlo po zlu...
Podeli vest
Planirana poseta specijalnih predstavnika Sjedinjenih Američkih Država Stiva Vitkofa i Džareda Kušnera Kijevu odložena je na neodređeno vreme zbog izostanka napretka u pregovorima o Ukrajini i preusmeravanja pažnje Vašingtona na krizu oko Irana, piše Kijev indipendent.
Prema navodima Kijev independenta, o poseti se razgovaralo mesecima, ali do njenog ostvarivanja nije došlo.
Sjedinjene Američke Države uvele su nove sankcije kineskim kompanijama koje, prema tvrdnjama Stejt departmenta, učestvuju u trgovini iranskom naftom i omogućavaju dotok milijardi dolara u Teheran.
Američki predsednik Donald Tramp i dalje tvrdi da će njegova strategija finansijskog pritiska na Iran dati rezultat, oslanjajući se na blokadu Ormuskog moreuza, sankcije i novi pomorski mehanizam pod kontrolom američke vojske.
02.05.2026
09:40
Kijev nezadovoljan zbog odlazaka američkih predstavnika u Moskvu
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ranije je kritikovao takvu praksu, ocenjujući da odlazak američkih izaslanika u Rusiju bez posete Ukrajini izgleda kao „nepoštovanje".
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da posle završetka sukoba sa Iranom razmatra mogućnost slanja američke flote ka Kubi.
02.05.2026
08:10
Poseta Vitkofa i Kušnera prvobitno je razmatrana kao mogući korak ka obnavljanju trostranih pregovora između Sjedinjenih Američkih Država, Ukrajine i Rusije.
Foto: Tanjug/AP
Razlike između Moskve i Kijeva i dalje blokiraju proces
Prema pisanju Kijev indipendenta, pregovarački proces usporavaju izostanak novih inicijativa i duboke razlike između strana.
Zastoj dolazi u trenutku kada je pažnja Vašingtona u velikoj meri preusmerena na situaciju oko Irana, što dodatno komplikuje napore da se obnovi diplomatski proces o Ukrajini.
Odlaganje posete američkih predstavnika Kijevu zato se tumači kao još jedan znak da pregovori o okončanju sukoba ostaju bez konkretnog pomaka, dok se ključni akteri i dalje drže suprotstavljenih pozicija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski trebalo bi da bude oprezniji zbog nezadovoljstva u Ukrajini i mogućnosti incidenata sličnih pucnjavi koja se dogodila tokom večere kojoj je prisustvovao američki predsednik Donald Tramp, ocenio je kiparski novinar Aleks Hristoforu.
Belorusija je spremna za veliki sporazum sa Sjedinjenim Američkim Državama, ali taj dogovor mora da uvaži interese obe zemlje, izjavio je predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko.
Sjedinjene Američke Države ponovo su aktivirale sankcije protiv ruske nafte pošto administracija predsednika Donalda Trampa nije produžila privremenu odloženu meru koja je ranije uvedena usred poremećaja na energetskom tržištu izazvanih sukobom sa Iranom.
Sjedinjene Američke Države uvele su nove sankcije kineskim kompanijama koje, prema tvrdnjama Stejt departmenta, učestvuju u trgovini iranskom naftom i omogućavaju dotok milijardi dolara u Teheran.
Većina američkih vojnih baza na Bliskom istoku oštećena je u iranskim udarima, a najmanje 16 američkih instalacija u osam zemalja bilo je pogođeno tokom odmazde Teherana zbog američkih i izraelskih vojnih napada, pokazala je istraga Si-En-Ena.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da nije zadovoljan novom ponudom Irana za mirovne pregovore sa Sjedinjenim Američkim Državama i zapretio da će Teheran biti „raznet do pakla" ukoliko dogovor ne bude postignut.
Da je moguće živeti od poljoprivrede i ostati na selu, potvrđuje primer Ljubisava Gojakovića, koji je nakon školovanja u Beogradu odlučio da se vrati u rodni kraj i započne sopstvenu proizvodnju.
Influenserka Jovana Kvržić skočila je u ledene vode Antarktika i jedna je od retkih Srpkinja koja je bila u ekspediciji na ovom najhladnijem kontinentu.
Istraživači veruju da su makaki na Gibraltaru naučili da jedu zemlju kako bi izbegli iritaciju creva izazvanu slanim i slatkim grickalicama kojima ih zasipaju turisti.
Uzgajanje leblebija u Srbiji može biti veoma isplativ biznis jer se na hektaru može ostvariti zarada i od 2.000 evra, u zavisnosti od prinosa, cene i uslova proizvodnje.
Muškarac Mustafa Z. (66) iz Tetova uhapšen je u Bujanovcu zbog sumnje da je počinio seriju krađa iz džamijskih kutija za dobrovoljne priloge u više gradova.
Krvavi Prvi maj 2026. potresao je Sarajevo i region jer se dogodio stravičan zločin. Naime, u Sarajevu oko 16.15 časova u stanu u Ulici omladinskih radnih brigada, u naselju Dobrinja monsutrum je ubio suprugu.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se sinoć oko 23.40 časova na raskrsnici Batutove ulice i Bulevara kralja Aleksandra u kojoj je povređen pešak. Do nesreće je došlo kada je tramvaj udario mladića (21).
Kultni film Nacionalna klasa iznedrio je brojne nezaboravne likove, a među njima je bila i Senka, devojka koja se pojavila u svega nekoliko scena, ali je ostavila snažan utisak na publiku.
Glumac Marko Todorović koji je u filmovima o "Žikinj dinastiji" glumio prijatelja Milana hteo je da odustane od snimanja i to zbog Dragomira Bojanića Gidre.
Hidratacija je veoma važna za zdravlje mačaka. Kao i svi sisavci, mačkama je potrebna voda kako bi njihovo telo pravilno funkcionisalo, ali mleko nikako ne bi trebali da im dajete.
Parkinsonova bolest je jedna od najčešćih neurodegenerativnih oboljenja čiji se prvi znakovi javljaju najčešće između pedesete i sedamdeste godine života, a glavni simptomi su drhtanje šaka, usporeniji pokreti i tiši glas.
Bivši rijaliti učesnik David Dragojević otvoreno je pričao o borbi za potomstvo i otkrio da on i njegova devojka Jovana već neko vreme pokušavaju da dobiju dete.
Rođena sestra Džeja Ramadanovskog, Šeherezada, mučki je ubijena 2003. godine u Crnoj Gori, a ono što je najbolnije je što je masakr naručio, a i lično mu prisustvovao sin njihove najstarije sestre.
Starleta Stanija Dobrojević imala je žestok sukob sa bivšim partnerom Asminom Durdžićem, a u jednom trenutku tokom svađe obratila se Kristijanu Goluboviću.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar