Plan američkog predsednika Donalda Trampa bio je da preseče isporuke nafte Kini, zbog čega je ušao u sukob sa Iranom, izjavio je lider stranke Nepokorena Francuska, Žan-Lik Melanšon, u intervjuu za kanal Brut.
- Krenuo je u sukob sa Iranom misleći da će sve proći brzo i da će, blokirajući Ormuski moreuz, preseći naftu koja ide ka Kini. To je bio njegov plan. Taj plan je propao - istakao je Melanšon.
On je dodao da američki lider nije uzeo u obzir zavisnost Sjedinjenih Američkih Država od globalne trgovine i dolara, te da bi slabljenje nacionalne valute nanelo ozbiljan udar Vašingtonu.
Prema njegovoj oceni, politika carina i trgovinskog pritiska neće doneti očekivane rezultate.
Tursko Ministarstvo nacionalne odbrane oštro je reagovalo na najave o formiranju vojnog saveza Francuske, Grčke i Kipra na Mediteranu, poručivši da takva inicijativa "nema nikakve šanse za uspeh protiv Turske".
Brižit Makron, supruga francuskog predsednika Emanuela Makrona, priznala je da ju je vreme koje provodi kao prva dama Francuske učinilo tužnijom i ciničnijom.
Iran je pristao na najveći deo nacrta potencijalnog sporazuma sa Sjedinjenim Američkim Državama, izjavio je portparol iranskog Ministarstva spoljnih poslova Esmail Bagei i istakao da Iran neće praviti kompromis kad je reč o njihovim "crvenim linijama".
Svet je izbegao totalni rat na Bliskom istoku nakon što je američki predsednik Donald Tramp doneo odluku o obustavljanju svih vojnih operacija protiv Irana, zahvaljujući hitno postignutom diplomatskom sporazumu.
Iran je započeo opsežne vojne pripreme za potencijalni pokušaj pomorskog ili vazdušnog desanta vojske Sjedinjenih Američkih Država na ostrvo Harg, koje se nalazi u Persijskom zalivu.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da su Sjedinjene Američke Države tajno omogućile izvoz miliona barela iranske nafte, tvrdeći da je operacija sprovedena tokom noći i bez znanja Teherana.
Dok sat otkucava do najavljenog napada Sjedinjenih Američkih Država na Iran, operativni podaci sa javnih servisa za praćenje letova pokazuju da su najrazornije letelice Pentagona već u vazduhu i da prelaze u režim ratne tajnosti.
Američki predsednik Donald Tramp je u kratkom, ali izuzetno oštrom razgovoru sa novinarima u Beloj kući, otvoreno potvrdio da su Sjedinjene Američke Države donele odluku o otpočinjanju bombardovanja Irana.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da je upozorio izraelskog premijera Bendžamina Netanjahua da bi se Izrael mogao naći sam protiv Irana, ako dodatno eskalira sukob.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je večeras da je američka vojska u pripravnosti, nakon što je Iran lansirao rakete na Izrael i pozvao Iran da obustavi napade i da se vrati za pregovarački sto.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kiril Dmitrijev oštro je napao britanskog premijera Kira Starmera nakon što je London saopštio da su britanske snage presrele naftni tanker iz takozvane ruske „flote iz senke“ u Lamanšu.
"ProGlas" već nekoliko dana unazad ide po gradovima u Nemačkoj i održava svoje tribine na kojima nismo mogli da čujemo ništa pametno, a vidimo ništa sem šikaniranja neistomišljenika. Sada su, međutim, uhvaćeni u konkretnoj "akciji".
Ugledna novinarka i autorka Marija Savić Stamenić gostovala je na televiziji K1, gde se u razgovoru osvrnula na rad na političkoj sceni i podelila iskustva saradnje sa predsednikom Aleksandrom Vučićem.
Šta jedan običan građanin Srbije, koji ne pripada ni jednoj političkoj opciji, ali je rodoljub i želi dobro svojoj zemlji, može da zaključi o takozvanom Proglasu i blokaderskoj opoziciji?
"ProGlas" već nekoliko dana unazad ide po gradovima u Nemačkoj i održava svoje tribine na kojima nismo mogli da čujemo ništa pametno, a vidimo ništa sem šikaniranja neistomišljenika. Sada su, međutim, uhvaćeni u konkretnoj "akciji".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boraviće od sutra do srede, 17. juna, u zvaničnoj poseti Gruziji, saopštila je Služba za saradnju s medijima predsednika Republike.
Govoreći o odnosu opozicije i studentskog pokreta, članica ZLF-a Biljana Đorđević istakla je da zahtev za napuštanje poslaničkih mandata nikada nije stigao od studenata, već da se komunikacija odvijala kroz različite naloge i neformalne kanale.
Na društvenim mrežama pojavio se snimak Džulijan Abaase, influenserke iz Ugande, koja je kroz šalu opisala kako izgleda život kada se zaljubiš u Srbina.
Ženi iz Aranđelovca pozlilo je na plaži u Leptokariji, nakon čega je izgubila svest. Zahvaljujući brzoj reakciji lokalnog lekara i mladića iz obližnjeg bara, tragedija je izbegnuta.
U jednoj stambenoj zgradi u Zagrebu muškarac je jutros zatvorio ženu na balkon. Nakon prijave incidenta, na lice mesta izašla je specijalna jedinica policije koja je brzo intervenisala.
Potpisivanjem ugovora vrednog 20 miliona dinara, Ministarstvo kulture je kroz ovogodišnji konkurs "Gradovi u fokusu 2026" omogućilo Apatinu izgradnju kompletnih instalacija i završne građevinsko-arhitektonske radove na Kući "Turski", odnosno budućem apatinskom muzeju.
Glumica Ivana Dudić ozbiljno je zabrinula sve svoje pratioce na društvenim mrežama kada je objavila fotografiju na kojoj se jasno vide jezive modrice i ogrebotine po celom licu.
Luksuzno krstarenje namenjeno odraslima između Barselone i Monte Karla izazvalo je veliko interesovanje zbog neobičnog koncepta, visokih cena i strogih pravila koja važe za sve putnike.
Ljubitelji palačinki teško će odoleti francuskoj poslastici koja spaja najbolje od nekoliko omiljenih deserata. Far Breton, tradicionalni kolač iz Bretanje, poznat je po svojoj nežnoj, kremastoj teksturi i bogatom ukusu koji osvaja već na prvi zalogaj.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.