Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da je naložio Službi bezbednosti Ukrajine (SBU) i vojnim obaveštajnim službama da sprovedu hitnu istragu nakon snažnih sekundarnih eksplozija u gradu Višnjevu, u Kijevskoj oblasti.
- Situacija u Višnevu kod Kijeva je ozbiljna zbog sekundarne detonacije. Od sinoć, ministar unutrašnjih poslova Klimenko svakih pola sata izveštava o spasilačkoj operaciji, čišćenju ruševina i gašenju požara - rekao je Zelenski.
Zelenski nije saopštio šta je tačno pogođeno niti šta je izazvalo dugotrajne sekundarne detonacije.
Pojedini vojni analitičari ocenjuju da takve eksplozije mogu ukazivati na prisustvo municije ili drugog eksplozivnog materijala, ali za sada nema zvanične potvrde o prirodi pogođenog objekta.
Uključivanje SBU i vojne obaveštajne službe u istragu otvorilo je pitanja o bezbednosti objekta i mogućem curenju informacija o njegovoj lokaciji.
Ima poginulih i velike materijalne štete
Prema rečima ministra unutrašnjih poslova Igora Klimenka, zbog opasnosti od novih eksplozija evakuisano je više od 600 stanovnika iz pet okolnih ulica.
Vatrogasci i spasilačke ekipe satima nisu mogli da priđu epicentru zbog neprekidnih detonacija.
Lokalne vlasti saopštile su da je u incidentu poginulo najmanje pet osoba.
Više desetina kuća i drugih objekata oštećeno je ili uništeno usled eksplozija i požara.
Ministar Klimenko je, prema navodima ukrajinskih vlasti, redovno izveštavao predsednika o razvoju situacije.
Vlada najavila pomoć
Zbog velikih razaranja, ukrajinska vlada najavila je izdvajanje sredstava iz državnog rezervnog fonda za sanaciju štete i pomoć pogođenom stanovništvu.
Incident se dogodio tokom jednog od najvećih ruskih vazdušnih napada na Kijevsku oblast u poslednje vreme.
Bivši poslanik ukrajinske Vrhovne rade Igor Mosijčuk izneo je tvrdnje da su u fabrici "Vizar" u Višnjevu, u blizini Kijeva, bili uskladišteni projektili sa osiromašenim uranijumom i kasetna municija.
Guverner Jaroslavske oblasti Mihail Jevrajev saopštio je da je danas odbijen, kako tvrdi, najveći napad bespilotnim letelicama na Jaroslavsku naftnu rafineriju od početka rata.
Prema prvim informacijama, u glavnom gradu Ukrajine aktivirana je protivvazdušna odbrana, dok se okolnosti eksplozija i dalje utvrđuju. Ruski izvori tvrde da su u napadu korišćeni S-400 i "Iskander".
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da je ruska vojska izvela udar na objekta u blizini Kijeva gde se održavala prezentacije dronova, između ostalog i stranih, koji se koriste za napade na civilne objekte u Rusiji.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da je Kijev prethodne noći bio izložen jednom od najsnažnijih kombinovanih ruskih napada od početka sukoba, navodeći da su u napadu korišćeni balistički projektili, krstareće rakete i bespilotne letelice.
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da su u novom kombinovanom napadu na Kijev, Kijevsku i Odesku oblast pogođena preduzeća vojne industrije, logistički centri i skladišta goriva koja su, prema tvrdnjama Moskve, korišćena za proizvodnju raketa i dronova, kao i za snabdevanje Oružanih snaga Ukrajine (OSU).
Dve osobe su poginule, a šest je povređeno u noćnom napadu ruskih trupa u Kijevu, uključujući i šesnaestogodišnjeg dečaka, objavio je gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko.
Ruske snage pogodile su dva važna preduzeća ukrajinske vojne industrije u Kijevu, dok su u Odeskoj oblasti napadnuti luka Južni, sedam rezervoara sa gorivom, teretni brod sa vojnom opremom i tanker na liniji između Černomorska i Odese, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Kijev je tokom noći pogodio novi talas balističkih raketa, a snažne eksplozije odjeknule su gradom pre nego što su se oglasile sirene za vazdušnu opasnost.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Po nalogu Posebnog odeljenja za visokotehnološki kriminal Višeg javnog tužilaštva u Beogradu pripadnici Ministadstva unutrašnjih poslova uhapsili su muškarca koji je uputio jezive pretnje smrću predsedniku Republike Aleksandru Vučiću.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti emotivnom i snažnom porukom na svom Instagram nalogu nakon veličanstvenog dočeka i razgovora sa meštanima u Banovom Polju kod Bogatića, poručivši da je narod uvek na prvom mestu.
Profesor Čedomir Antić brutalno je spustio voditelja emisije "Albatros" Nenada Zorića koji je pokušao da napravi neumesnu paralelu između Vučića i Borisa Tadića, postavivši pitanje da li će Vučić uopšte smeti da "šeta ulicom".
Saša Stevanović (55) iz Kragujevca uhapšen je danas zbog monstruoznih pretnji koje je uputio predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, ali i glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću.
Ugledna novinarka Ljiljana Smajlović brutalno je razobličila takozvani studentski pokret i njihove spiskove, jasno poručivši da oni nemaju nikakav "bogomdani dar", već da se iza svega krije potpuni debakl i neznanje, a kao dokaz za to navela je i skandal sa lažnom biografijom Jasmine Paunović.
Zabrinuta majka poslala je važno upozorenje svim roditeljima koji putuju u inostranstvo, nakon što je doživela neprijatno iskustvo u poznatog bugarskom letovalištu zbog neodgovornosti osoblja.
Pravo iznenađenje sačekalo je korisnika mobilnog bankarstva u Bosni i Hercegovini kada je, posle ažuriranja podataka, na svom računu ugledao neverovatan minus od 98.999.962,79 KM, odnosno oko 50,6 miliona evra.
Srpski turisti koji ovog leta putuju na odmor u Crnu Goru moraju da budu na oprezu, jer je tamošnja saobraćajna policija počela da koristi dronove za nadzor puteva.
Četvoročlana porodica iz Srbije povređena je jutros u teškoj saobraćajnoj nezgodi u Austriji, kada je u njihov automobil pri velikoj brzini udario drugi auto kojim je upravljao nadrogirani vozač iz Nemačke.
Plač i zapomaganje oca nastradalog Vladimira S. (29) koji je zverski presudio svojoj devojci Maji (31) pa zatim i sebi, prolamaju se porodičnim imanjem na kome se dogodila nesreća, u selu Gornjane kod Vora.
Na današnji dan, 26. jula 2001. godine, u okršaju sa policijom u selu Guberevac kod Sopota, ubijen je Vladan Vidović Fida (29), jedan od pripadnika nekadašnje "avalske grupe", koja je početkom dvehiljaditih godina bila poznata po organizovanim krađama automobila.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Dr Fen Kaprio, vaskularna neurološkinja je otkrila da najveći broj pacijenata sa simptomima moždanog udara javlja za pomoć upravo u periodu od ranog jutra do podneva, najčešće između 6 i 12 časova
Ako želite da svoju baštu održavate prirodnim putem, ljuske od crnog luka mogu vam biti veoma korisne i predstavljati odličnog pomagača u nezi biljaka.
Od Gugla se traži da izmeni način poslovanja i pravila koja primenjuje na svoje dve velike platforme - Search i Play Store. Cilj tih promena je da se obezbedi pravednije funkcionisanje i veća konkurencija na tržištu.
Tehnika poznata kao "blush tailoring" donosi potpuno drugačiji pristup nanošenju rumenila. Glavna ideja je da ne postoji univerzalno pravilo koje odgovara svakom licu - izbor nijanse, intenzitet boje i mesto nanošenja treba prilagoditi tenu, obliku lica i željenom efektu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.