• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

20.05.2020

09:11

SVE SE VRAĆA U NORMALU, ALI OVO NIJE BAŠ MORALO! Cena nafte porasla do 35 dolara za barel!

Vesti

SVE SE VRAĆA U NORMALU, ALI OVO NIJE BAŠ MORALO! Cena nafte porasla do 35 dolara za barel!

Cena nafte tipa Brent porasla je na julskim fjučersima porasla za 0,75 odsto i iznosi 34,91 dolara za barel

Istovremeno, cena nafte tipa VTI porasla je za 0,5 odsto i trenutno iznosi 32,12 dolara za barel.

Prema ocenama analitičara, do porasta cene nafte došlo je jer su se zalihe "crnog zlata" tokom prošle sedmice smanjile za 4,8 miliona barela.

Inače, cena nafte drastično je porasla za protekle tri sedmice, što je dokaz da su mere koje su donete po pitanju smanjenja proizvodnje ovog energenta urodile plodom.

Foto: Tanjug

- Malo smo u čudu kako su se cene nafte tako brzo vratile u normalu - ocenio je jedan analitičar iz Australijanske banke Viveka Dara, prenosi Sputnjik.

Takođe je izrazio nadu da će cene nafte u narednim mesecima u najgorem slučaju ostati ista, iako se očekuje njen blagi porast ukoliko se skladišta i dalje budu praznila.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Niko nije pošteđen! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Niko nije pošteđen! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam kakav je to javni blam doživeo revolucionar u pokušaju Savo Manojlović, gde voli da sedi advokat blokader Božo Prelević, čime se u slobodno vreme bavi glumac blokader Tika Stanić, na koji način se opušta penzionisani policijski general-pukovnik Goran Radosavljević Guri…

12.06.2026

10:39

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Umro Dejvid Hokni
Showbiz

Umro Dejvid Hokni

Čuveni britanski slikar Dejvid Hokni, jedan od najuticajnijih i najvažnijih umetnika 20. i 21. veka, preminuo je u 88. godini, zvanično je saopštila njegova predstavnica za javnost.

12.06.2026

12:14

Magazin

Džet set