Vilijam Robert Kejbl, 38-godišnjak iz kalifornijskog grada San Andreas optužen je da je zagađenom hranom otrovao osam beskućnika i svakog od njih potom snimao da bi zabeležio njihove reakcije
Kako navodi Foks njuz, više njegovih žrtava, od kojih su neke mislile da učestvuju u takmičenju u jedenja ljute hrane, primljeno je u bolnicu.
Prema navodima tužilaštva, Kejbl je u hranu koju je davao beskućnicima stavljao oleosmolu kapsikum, koja je dvostruko snažnijeg dejstva od biber spreja koji koristi policija.
Posle uzimanja kontaminirane hrane kod žrtava su se javile različite zdravstvene tegobe, poput simptoma napada, problema sa disanjem, povraćanja i jakih bolova u ustima i želucu.
I have been saying this for awhile now. Everyone is more worried about social media content than what is does to peoples lives.
Arrest made in connection to poisoned food given to homeless people in Huntington Beach https://t.co/pz6TDBuxNM
— Respecting The Market (@RespectWallSt) June 1, 2020
Kejbl je trovanja navodno izveo u maju u mestu Hantington Bič, da bi krajem tog meseca bio uhapšen, a otežavajuća okolnost po njega je to što je jedno maloletno lice naveo da učestvuje u počinjenim radnjama.
Optužnica protiv njega sadrži niz teških krivičnih dela i prekršaja, uključujući i krivična dela trovanja i izazivanje povreda kod starijeg lica, a najviša kazna koja mu može biti izrečena iznosi 19 godina i tri meseca zatvora.
Kejbl, koji je zvanično po zanimanju hauzmajstor, trenutno se nalazi u pritvoru, a određena mu je kaucija od pola miliona dolara.
Zamenik šerifa u mestu Paso Robles u Kaliforniji, koji je u sredu ranjen u glavu, preminuo je, a nadležni navode da je ubica iz zasede Stiven Kariljo (32), aktivno vojno lice u vazduhoplovnoj bazi Trevis, planirao i druge smrtonosne teorističke akcije, izvestio je Rojters
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zamenik šerifa u mestu Paso Robles u Kaliforniji, koji je u sredu ranjen u glavu, preminuo je, a nadležni navode da je ubica iz zasede Stiven Kariljo (32), aktivno vojno lice u vazduhoplovnoj bazi Trevis, planirao i druge smrtonosne teorističke akcije, izvestio je Rojters
Evropsko naoružavanje ušlo je u fazu u kojoj više nije problem samo politička odluka da se kupuje više oružja, već pitanje da li države uopšte mogu da plate ono što im je potrebno.
Evropa više ne govori o 2029. godini kao o dalekom roku za pripremu, već kao o poslednjoj liniji do koje NATO mora da bude spreman za najgori scenario — mogući direktan sukob sa Rusijom.
Osvanuo je novi snimak koji pokazuje pravo lice blokadera. Naime, ovo je još jedan dokaz totalnog sunovrata blokadera u provaliju iz koje nemaju spasonosno uže.
Bivša potpredsednica Vlade Srbije i ministarka saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović raskrinkala je omiljenu blokadersku mantru - da je novosadska nadstrešnica pala zbog korupcije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvovaće danas u Bakuu na 13. Svetskom urbanom forumu (WUF13) koji će, prema očekivanjima organizatora, okupiti više od 41.000 učesnika iz oko 180 zemalja.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Zvanični srednji kurs dinara za evro u ponedeljak će biti 117,3945 dinara, što je neznatna promena u odnosu na juče, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
U Srbiji će ujutru iznad većeg dela zemlje biti pretežno vedro, samo na istoku i jugu očekuje se mestimično niska oblačnost, navodi se u današnjoj prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana za 10 osoba osumnjičenih za učešće u brutalnom ubistvu i prikrivanju likvidacije Aleksandra Nešovića Baje(48).
Direktor hrvatske policije Nikola Milina izjavio je da je Kristijan Aleksić (50), koji je osumnjičen da je ubio dostavljača hrane Luku M. (19) u Drnišu, zločin počinio ručno izrađenim vatrenim oružjem, a ne automatskom puškom kako su mediji ranije preneli.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar