• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

06.07.2020

15:11

KRAJ JEDNE ERE! Boing posle 50 godina prekida proizvodnju modela 747 džambo džet! A AVION SMRTI I DALJE ĆE DA PRAVE!

Vesti

KRAJ JEDNE ERE! Boing posle 50 godina prekida proizvodnju modela 747 džambo džet! A AVION SMRTI I DALJE ĆE DA PRAVE!

Kompanija Boing planira da prekine proizvodnju svog aviona 747 džambo džet (model 747-8) za dve godine. Portparol Boinga nije potvrdio ni odbacio navode o prekidu proizvodnje, ali je kazao da je kompaniji potrebno "više od dve godine" da završi sve narudžbe, prenosi SeeBiz

Nije tajna da Boing ima problema s neprijateljski nastrojenim tržištem i sopstvenim poteškoćama.

Čak i pre pandemije korona virusa avioindustrija se prebacila na manje i ekonomičnije avione s dva motora kao što je model 787 Drimlajner.

Petnaest neisporučenih primeraka modela 747 je namenjeno za transport tereta. Model 747-8 je takođe kasnio i premašio budžet, a veruje se da stvara gubitke od 2016. godine.

NAJVEĆI KRŠ MEĐU AVIONIMA OPET ĆE NA NEBO! Boing počinje sa testovima povučenog modela 737 Maks koji je dosad ODNEO STOTINE ŽIVOTA!!

Poslednju narudžbu putničkog aviona predstavljao je Air Force One 2017. godine, piše Engadget. Prekid proizvodnje modela 747 će značiti završetak velikog poglavlja u istoriji avijacije.

Ovaj model je u službi duže od 50 godina, a počela ga je koristiti kompanija PanAm u januaru 1970. godine. Njegovo izbočenje gornjeg dela ga je učinilo prepoznatljivim.

Boing 747 će još leteti, ali njegovo vreme se očigledno bliži kraju.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…

05.06.2026

12:55

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Premijera predstave "Luna Luna Park"
Kultura

Premijera predstave "Luna Luna Park"

Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.

04.06.2026

11:51

Magazin

Džet set