• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Intermagazin/Mediji

07.07.2020

13:35

RUSI TESTIRALI ORUŽJE ZASTRAŠUJUĆE MOĆI! Zaboravite sve što znate o ratovima, svetske sile se naoružavaju OVIM! (VIDEO)

Vesti

RUSI TESTIRALI ORUŽJE ZASTRAŠUJUĆE MOĆI! Zaboravite sve što znate o ratovima, svetske sile se naoružavaju OVIM! (VIDEO)

Podeli vest

Maksimalni domet razorne paljbe prototipova ruskih elektromagnetnih topova po vazdušnim ciljevima povećan je na 10 kilometara. Povećan je za nekoliko puta jer je u početku bio - samo 1-2 kilometra

Ruska državna novinska agencija TASS objavila je, pozvavši se na vlastiti izvor.

 

- Ispitivanja elektromagnetnog oružja "u Rusiji" traju od 2015, a poslednje gađanje pokazalo je da ti topovi imaju borbeni domet po letećim metama od 7-8 kilometara, a da mogu da budu efikasni i do 10 kilometara.

Drugi izvor TASS otkrio je da uništavanje letelica i na udaljenosti od 10 kilometara takvi topovi obezbeđuju spaljivanjem njihove elektronike.

Dodao je da "pucanj" elektromagnetnog topa traje milisekundu i da "projektil" stiže do mete faktički trenutno jer se elektromagnetno zračenje širi brzinom svetlosti.

Takvi ruski topovi na isti način "spaljuju" i ciljeve na zemlji i bespilotne letelice.

Glavni problem takvog oružja i dalje je zavisnost od velikih količina električne energije, pa mobilni udarni elektro-topovi u bliskoj budućnosti neće biti mogući.

 

Takvi topovi "pucaju" elektromagnetnim zračenjem super-visoke frekvencije, pa su u stanju da u deliću sekunde zagreju pogođeni objekat do ekstremno visokih temperatura.

Sjedinjene Države su u maju 2016. testirale svoj elektromagnetni top.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Petković: Pobeda Srpske liste na izborima u nedelju garant opstanka Srba na KiM
Politika

Petković: Pobeda Srpske liste na izborima u nedelju garant opstanka Srba na KiM

Direktor Kancelarije za KiM Petar Petković izjavio je danas da je od presudnog značaja za opstanak srpskog naroda na KiM da Srpska lista u nedelju, na izborima za poslanike u skupštini privremenih prištinskih institucija, pobedi i osvoji svih 10 zagarantovanih mesta za srpsku zajednicu, ističući da je to jedini način da ta stranka nastavi da se bori za interese Srba na toj teritoriji.

26.12.2025

11:15

Društvo

Građani, oprez! U nedelju će ovaj deo grada biti blokiran
Društvo

Građani, oprez! U nedelju će ovaj deo grada biti blokiran

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Sektora za vanredne situacije, u nedelju, 28. decembra, u ranim jutarnjim časovima, izvršiće uklanjanje, transport i uništavanje avio-bombe američke proizvodnje iz Drugog svetskog rata, model „AN-M44“, pronađene na gradilištu Beograd na vodi, u Ulici Nikolaja Kravcova, saopšteno je danas iz MUP-a.

26.12.2025

08:13

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set