RUSIJA ODGOVORILA NA UKRAJINSKE PRETNJE: Samo krenite na Krim i sravnićemo vam sa zemljom sve!
Podeli vest
Ruski vojni ekspert Jurij Knutov izjavio je da u slučaju napada Oružanih snaga Ukrajine na Krim ruska vojska ne bi uzvratila samo jedinicama koje napadaju poluostrvo, nego bi izvela napad i na druge baze i štabove protivnika
- Baza u Lavovu i druge baze bile bi u potpunosti uništene - precizirao je Knutov.
Maksimalni domet razorne paljbe prototipova ruskih elektromagnetnih topova po vazdušnim ciljevima povećan je na 10 kilometara. Povećan je za nekoliko puta jer je u početku bio - samo 1-2 kilometra
07.07.2020
13:35
Prema rečima eksperta, nedavna izjava glavnog komandanta Ratne mornarice Ukrajine Alekseja Neižpape o pripremi napada na Krim je „politička luda hrabrost“. Kako kaže, zbog pandemije virusa korona, „ceo svet je zaboravio na Ukrajinu, u SAD se vodi unutrašnja politička borba, pa ukrajinski vojnici moraju nekako privući pažnju na sebe“.
Stručnjak podseća da je Ukrajina imala ogroman vojni potencijal u trenutku raspada SSSR-a.
- Ali sve je rasprodato i pokradeno. Trenutno ukrajinska vojska nema takve mogućnosti, kao u sovjetskom periodu - ističe Knutov.
On je dodao da se poslednjih godina razvojem ukrajinske armije bave SAD i NATO koji su sproveli ozbiljnu reformu ukrajinskih Oružanih snaga.
- To više nije vojska kakva je bila 2014. godine. Ukrajinska vojska treba da ima istu ulogu kao svojevremeno Avganistan za Sovjetski Savez: da stvara tenzije, prebacuje resurse iz socijalno-ekonomskog sektora u odbranu - pojasnio je Knutov.
Foto: screenshot
Stručnjak je precizirao da je sve to deo američke strategije „trojanskog konja“ prema Rusiji, a neprijateljske izjave Kijeva održavaju antiruski stav NATO-a.
On je dodao da se Ukrajini isporučuje ofanzivno naoružanje, dok se sovjetsko oružje izvodi iz upotrebe.
- Oružje se isporučuje ne samo Oružanim snagama Ukrajine, nego i nacističkim odredima, pozvanim da očiste Donbas i Krim - dodao je stručnjak.
Kako je rekao, na ukrajinskim poligonima stalno se uvežbavaju ofanzivne operacije, a sa njihovim vojnicima stalno sarađuju američki, a u poslednje vreme, i britanski savetnici.
Knutov ističe da je ukrajinska vojska poslednjih godina pod kontrolom NATO-a. Osvrnuo se i na ukrajinske rakete "Neptun", ističući da je mogao zaključiti da raketa ne poseduje karakteristike o kojima pričaju.
Zaključio je da ruski sistemi PVO mogu uništiti takvu raketu i da je ukrajinsko oružje veoma niskog kvaliteta.
Komandant mornarice, kontraadmiral Aleksej Neižpapa ranije je izjavio da se Ratna mornarica Ukrajine priprema za vojne operacije sa Rusijom i namerava da vrati Krim.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Situacija u Oružanim snagama Ukrajine postaje sve složenija, pre svega zbog toga što evropski saveznici ne uspevaju da obezbede dovoljne količine municije u predviđenim rokovima.
Rusija akumulira rezerve za napad velikih razmera koji će biti pokrenut krajem proleća u istočnom, a kasnije i južnom sektoru Ukrajine, rekao je Roman Pohorili, suosnivač vojne istraživačke grupe DeepState.
Maksimalni domet razorne paljbe prototipova ruskih elektromagnetnih topova po vazdušnim ciljevima povećan je na 10 kilometara. Povećan je za nekoliko puta jer je u početku bio - samo 1-2 kilometra
Blokader i propali košarkaš Vladimir Štimac više od godinu dana preti uredniku Informera i medijima, a sada, kada je u Palati pravde u Beogradu sreo Dragana J. Vučićevića, pobegao je glavom bez obzira.
Proslavljeni reditelj Predrag Gaga Antonijević poručio je da su lažna afera "Generalštab" i sve ono kroz šta prolazi ministar Nikola Selaković gadost, ludost i bezobrazluk!
Tužilac za Visokotehnološki kriminal (VTK) Boris Majlat danas je u Palati pravde glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću priznao da sprovodi obojenu revoluciju u Srbiji!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa lider SNSS Miloradom Dodikom i tom prilikom poručio da je sa zanimanjem slušao Dodikove impresije o poseti SAD-u.
U utorak od 21 čas emituje se 27. epizoda Exatlona u kojoj ćete moći da gledate uzbuđenja na kakva ste navikli u najekstremnijem sportskom rijalitiju na svetu.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Novi ChatGPT trend koji podrazumeva izradu karikature na temelju onoga što o korisniku zna, zaludeo je svet. Imuni nisu ostali ni zaposleni u Informeru.
Ruski stručnjaci najavili su početak izrade personalizovane vakcine protiv raka, koja bi mogla da donese novu nadu pacijentkinji iz Srbije oboleloj od melanoma.
U kratkom vremenskom periodu, desio se niz bombaških napada na lokale i paljenje luksuznih automobila u Beogradu. Postoji sumnja istražnih organa da su pojedini slučajevi povezani i da su izvršioci isti.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Leskovcu uhapsili su G. S. (1961), bivšu direktorku Ustanove za odrasle i starije, i D. Đ. (1976), rukovodioca u istoj ustanovi.
U teškoj saobraćajnoj nesreći kod Teslića poginula je petogodišnja devojčica, dok su njen samohrani otac i dve starije sestre povređeni nakon što je automobil sleteo sa puta.
Lako je gledati filmove, naročito kada domaća kinematografija decenijama unazad pruža vrhunsko umetničko zadovoljstvo. Mnogo je teže, međutim, setiti se kada su ta dela zapravo nastala.
Glumac Nikola Pejaković je na panel-diskusiji na Zlatiboru rekao da Filmski centar Srbije zajedno sa producentima mora naći razlog zašto se dogodio problem da se 53 filma nisu snimila, a dat je novac za njihovo sufinansiranje.
Poznati srpski komičar i kuvar Miloš Nedeljkov, publici poznatiji kao Balkandad, nedavno je boravio u Australiji, gde je gostovao u popularnoj jutarnjoj emisiji "Sun rise on 7".
Kardiolog profesor Tim Čiko upozorava da dugotrajan bol u grudima ili stalni osećaj nedostatka vazduha mogu biti pokazatelji takozvanog "tihog" srčanog udara, koji se često otkrije tek posle više nedelja, pa čak i meseci.
Mnogi se u kuhinji susreću sa istim pitanjem, da li je potrebno prati sirovu piletinu pre nego što se stavi da se kuva ili peče? Iako je ova navika veoma rasprostranjena, stručnjaci za bezbednost hrane upozoravaju da ona može doneti više štete nego koristi.
Kombinacija sastojaka koja daje izuzetno dobru marinadu koja je idealna za junetinu, piletinu, ali i divljač. Uz nju meso ostaje mekano, sočno i punog ukusa, bez obzira na način pripreme.
Bivša učesnica "Zadruge" Marija Ana Smiljanić progovorila je o odnosu sa fudbalerom Vladimirom Volkovom, koji je u to vreme bio u vezi sa pevačicom Sandrom Afrikom.
Bivša rijaliti učesnica Sandra Rešić optužila je pop divu Jelenu Karleušu da ju je maltretirala tokom učešća u emisiji "Zvezde Granda", što je izazvalo lavinu negativnih komentara na društvenim mrežama.
Glumica i voditeljka Nataša Aksentijević godinama je bila poznata po emisiji "DNK", a sada je otkrila kako gleda na taj period karijere i da li se kaje zbog izbora koje je napravila.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar